Výzva MPSV : Věnujte se nejchudším !!

A to - jistě k vašemu nemalému úžasu - nejsou ani samoživitelky, a už vůbec ne důchodci. 

Je-li muž - předtím jakkoliv bohatý - obviněn z domácího násilí a vykázán na ulici, má s sebou obvykle jednu košili a jen ty peníze, co má zrovna v peněžence. Někdy ani to ne. Pokud se - často po letech - prokáže, že si tzv. "oběť" všechno vymyslela - obvykle proto, aby se dostala bezpracně k majetku nebo k dětem - státní aparát za nic nemůže a jen postiženému sdělí : Buďte rád, že to takhle dopadlo - a nešel jste sedět. 

A pokud jste sedět šel - buďte rád, že jste to ve zdraví přežil. 

A to je obvykle vše, co státní aparát pro postiženého, jemuž zlikvidoval nejen profesní život, má. 

Je-li někomu ve smyšlené či zinscenované dražbě vydražen byť, je bezdomovcem z hodiny na hodinu. 

O životní úrovni většiny samoživitelek, natož pak důchodců, se mu může jenom zdát... 

___________________

Otevřený dopis ministryni Maláčové - i s reálným návrhem na odstranění dluhů z výživného

 

Vážená paní

 

Jana Maláčová

ministryně práce a sociálních věcí

 

 

NÁVRH NA VÝRAZNÉ SNÍŽENÍ POHLEDÁVEK Z VÝŽIVNÉHO +

 

                                   VÝZVA : UDĚLEJTE NĚCO PRO TY NEJCHUDŠÍ !!

 

Vážená paní ministryně, 

 

            S nemalou hořkostí sleduji Vaše kroky ve funkci ministryně práce a zejména to, jak smutně pokračujete v předchozích, dávno zajetých, vyjetých – špatných -  kolejích a obehraných deskách, i když by si snad člověk mohl myslet, že díky Vašemu mládí a nezkušenosti nepřevezmete od předchůdců všechno špatné, čím se presentovali oni, ale naopak, že se představíte něčím novým, netradičním, neobehraným. 

 

            Ale zdá se, že ať je ministrům práce třicet nebo sedmdesát – stále jedna a tatáž obehraná deska : 

 

Musíme něco udělat pro samoživitelky a proti neplatičům výživného – aniž byste – jako všichni ostatní – říkala, co vlastně. 

 

            Dovolím si podotknout, že praxe prokázala, že proti neplatičům výživného – pokud jde o sankce a postih – nelze už udělat více, leda že byste je začali čtvrtit na náměstích, což – pokud se chcete zvýraznit – Vám tímto navrhuji.    

 

            Stále a marně totiž čekám (a nejen já) na osvícenou ministryni, která by řekla, že v sankcích, pokud se všechny míjí účinkem, to asi nebude – a že by bylo třeba dobře změny v tom smyslu, že by ti, co výživné neplatí, dostali práci, kde by si na ně mohli vydělat. 

 

            A že dluhy, které jim často uměle narostly, protože výživné bylo vyměřeno zcela nereálně, zaplatí ti, co je vyměřili a dluhy zapříčinili, protože jestliže třeba ani po 10-ti a více letech nevymohla ani armáda exekutorů z povinného nic, je nanejvýš jasné, že nic nemá, že jakékoliv vymáhání je jen ztrátou peněz, času a energie státního aparátu – a že za to také někdo  - konečně (!!) - ponese odpovědnost. 

 

A – kdo jiný, než ten, kdo měl reálně posoudit možnosti povinného, včetně především těch výchovných (a tedy i skutečnosti, jestli výživné vůbec kdy platit měl a jestli by nebývalo bylo lépe, aby namísto placení děti raději vychovával osobně) – a podle toho výživné stanovit, případně nestanovit – a rozhodnout o jiném modelu výchovy dětí nežli je výhradní péče samoživitelek. 

 

            Mám za to, že model regrese výživného, tedy že by ho zpětně, pokud se ani za 10 let nevymohlo,  platili ti, kteří ho nereálně  - a často i bezdůvodně – vyměřili, by nesmírně pomohla problémy s tzv. „neplatiči výživného“ vyřešit – a ze soudcovských platů by bylo výživné uhrazeno natotata - a hned by bylo i vidět, kdo za celý problém tzv. neplatičů výživného může především. 

 

To ale není to hlavní, proč Vám píši. 

 

S nechutí sleduji Vaše – zejména mediální – aktivity – stran samoživitelek, nemající v pravdě nic jiného za cíl než zvýšit volební preference vadnoucí ČSSD. 

 

Přitom  bych Vám rád připomenul, že samoživitelky rozhodně nejsou nejchudší vrstvou obyvatelstva a že žádná samoživitelka nežije ze 2.200,- Kč měsíčně, jak k tomu nutíte dlouhodobě nezaměstnané, přičemž je třeba zdůraznit, že to i ty, kteří rozhodně nejsou nezaměstnaní vlastní vinou, rádi by pracovali, ovšem díky předchozí „práci“ státního aparátu, jenž je křivě obviňoval, pronásledoval, často i věznil a trýznil, žádnou práci neseženou, i kdyby nakrásně chtěli. 

 

A i kdyby ji sehnali, jakýkoliv prospěch z takové práce jim okamžitě zabaví exekutoři z titulu umělých dluhů, jež jim (povinným) státní orgány vesměs svou pochybnou erudicí vytvořily. 

 

Je Vaší velkou módou hovořit o obětech domácího násilí, já si dovolím zmínit jinou skupinu obyvatel, která je na tom ještě mnohem hůře, a to jsou oběti obětí domácího násilí – tedy ti, kteří byli z domácího násilí křivě obviněni, často i několik let pronásledováni – a na rozdíl od tzv. obětí domácího násilí, tito ve všeobecném opovržení a zatracení – a až se prokázalo, že si to všechno „někdo“ vymyslel (často jenom proto, aby - po právu - nepřišel o výchovu dětí nebo o podíl na majetku ze SJM), tak skončili na ulici bez šance vrátit se zpět tam, kam původně patřili – protože „státní aparát přece nechybuje, natož aby se omlouval“ – a „i když se to neprokázalo, bůh ví, co na tom je…“ 

 

Tito lidé jsou skutečně na okraji společnosti, přitom v naprosté většině bez sebemenšího vlastního zavinění – a protože dlouhodobě nenajdou žádnou práci, tak jsou nuceni žít z 2.200,- Kč měsíčně – což je částka tak leda na provaz, ani k holému přežití rozhodně nestačí. 

 

Stát, který vše zavinil, jim nijak nepomáhá – na rozdíl od obětí domácího násilí, často ryze fiktivních, pro které existují nesčetné fondy a neziskové organizace se mohou přerazit, aby jim nabízely modré z nebes. 

 

Nezaměstnaným obecně je tvrzeno, ať jdou pracovat : Jistě – a kam, když sebemenší záznam (natož pak letité probíhající trestní řízení) v trestním rejstříku je z práce, a to i manuální, často spolehlivě vyřazuje, natož pak pokud jde o VŠ vzdělané lidi, chtějící zůstat v oboru, protože pro vyčlenění z něj není sebemenší důvod ? 

 

A – konečně – jak si tu práci mají hledat, když z této – státem vyplácené -  částky nemohou ani zaplatit dopravu, aby se k potenciálním zaměstnavatelům vůbec dostali ? 

 

Přitom každý důchodce, z nichž někteří jsou na tom i velmi dobře, ale rozhodně nikdo tak bídně, aby žil ze dvou tisíc, má dopravu skoro – nebo i úplně -  zdarma. 

 

Že by se někdo vozil jen tak pro svoje potěšení, to si myslím, že u rozumných lidí nelze předpokládat – a u bezdomovců tomu stejně nikdo nezabrání, protože jsou nepostižitelní. 

 

Proto Vám chci, vážená paní ministryně, navrhnout, abyste udělala skutečně něco užitečného pro ty skutečně nejchudší (což – asi k Vašemu úžasu – nejsou ani samoživitelky, ani důchodci, byť jakkoliv osamocení) – a tím se i nemálo – a hlavně netradičně – zviditelnila, po čemž asi toužíte. 

 

Prosaďte pro dlouhodobě nezaměstnané stejné výhody v dopravě, jaké mají jiné – daleko bohatší – skupiny obyvatel, tedy např. studenti a důchodci – tedy aby např. městskou dopravu měli po celé republice dlouhodobě nezaměstnaní zdarma – a na vlaky a autobusy buďto výrazné slevy, nebo zdarma rovněž. 

 

Myslím si, že by to byla zásluha velmi oceněníhodná, snadno zdůvodnitelná a hlavně : Nesmírně užitečná. 

 

Přeji Vám, aby se Vám ve Vaší práci vždy dařilo správně identifikovat, kde problémy této společnosti skutečně jsou – a ty pak efektivně řešit. 

 

S pozdravem 

 

                                                                                                                      Ing. Jiří Fiala 

                                                                                                              předseda sdružení K 213

 

 

 

 _________________

 

 

__________________

__________________

Komentáře  

0 # Ing. Jiří Fiala 2018-11-09 13:47
Žena mě bije - musím kolegům lhát :

kafe.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2018-11-09 16:27
Sám vím, co to je. Kvalifikace a zkušenosti v hospodářství založeném na korupci a s obrovskou šedou zónou nikoho nezajímaly. Pokud určitý věk, nad 40, kolem 50, a ztráta práce, znamená to životní likvidaci. Pamatuji "personal management" a různé "odborníky" (nejen české, stojí za to někteří "odborníci" např. rakouských a německých personálních firem z doby po r. 1989) šířící bludy doslova o nadřazenosti (nezralého) mladého managementu (zvláště manažerek) před zkušenými kvalifikovanými pracovníky, řekněme klidně i středních let, nemluvě o ty v předdůchodového věku. Samozřejmě, byly to bludy, přicházející ze Západu (přesněji řečeno přes Západ) a v ČR byly přejímány naprosto nekriticky (tak jak před r. 1989 vše sovětské) a praktikovány s nejabsurdnější jak blbostí tak i důsledností zároveň. První otázka uchazeči o práci nezněla "...umíte to či ono....?" či "máte zkušenosti z projektováním...?" Ale: "Kolik je Vám let!". A stačilo také, jak někdo zavolal šéfovi do práce, třeba anonymně...Stačilo to k vyhození z práce. O českých manažerech lze po takových zkušenostech docela vyprávět podobné vtipy jak za totality (i potom) o policajtech. Tak pamatuji prostředí ČR...Vzpomínám vyprávění polského kněze, jenž sloužil jako misionář v Čechách. Přišly k němu prý dvě padesátileté paní, že jim zaměstnavatel řekl, že jsou staré, a že musí vypadnout....A šlo o paní s VŠ vzděláním. Kněz byl hluboce otřesen, slzy na krajíčku...
Nejen žít za 2200,- Kč měsíčně, ale jaký tito lidé budou mít základ na starobní důchod?!

Freeeurope
0 # Ing. Jiří Fiala 2018-11-09 17:18
Spravedlnost soudů za totality byla lepší :

Propaganda a pravda v justici

kareljanuska.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=686891
0 # Kedul 2018-11-09 18:08
zpravy.aktualne.cz/.../...

Fizl krive obvini ukradne majetek a jeste ho drze verejne proda pred skoncenim trestniho rizeni a je mu jedno jestli ho ukradl neopravnene nebo pravem a zdali nema nahodou citovou ci jinou dalsi hodnotu pro chudaka obvineneho.... Zlodeji verejne drazi a prodavaji ukradeny majetek a jeste se tim chlubi ... tohle muze vymyslet jedine smejd a neda se to slusne komentovat.... jak nam US drze roky lze ze pry zahajeni trestniho stihani neni zadny velky zasah do prav a ze staci obecna veta v "oduvodneni" prece si muze obvineny u soudu prokazat nevinu blablabla ...
Policajtum statnim zastupcum a soudcum take zabavit jejich majetek za jejich zneuziti pravomoci a rozprodat protoze si neobhajili obvineni ani obzalobu a tudiz jejich vyplata byla protizakona...
0 # Saxána 2018-11-09 20:31
Výborně. Jsem PRO.
0 # Ing. Jiří Fiala 2018-11-10 10:10
Platy manažerů ve státních firmách vzrostly o 40% :

novinky.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2018-11-10 20:05
0 # Ing. Jiří Fiala 2018-11-11 09:02
Foto z 1. světové války :

special.novinky.cz/pametiucastnika/
0 # Ing. Jiří Fiala 2018-11-11 21:17
To se to jezdí.

euro.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2018-11-11 21:18
A co zrušit i Českou advokátní komoru?

nasezdravotnictvi.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2018-11-11 21:18
Chudinky samoživitelky. Doufám, že nejvíce přispěli ti v soudních talárech, co je vyrábějí. Nasrat jo nasrat. J.K.

blesk.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2018-11-12 10:56
Dluhy ho zahnaly do lesa! Jen proto, že zaměstnavatel neplatil

blesk.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2018-11-12 10:57
Vanoce se blizi a s tim i zvyseny konzum lihovin.
Rum s metanolem uz dlouho nebyl na trhu.
Z
novinky.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2018-11-12 16:47
Chudinka malá, naivní...


Já jsem mu uvěřila,“ vysvětlovala v dubnu státní zástupkyně Zuzana Falberová.

novinky.cz/.../...
0 # Kedul 2018-11-12 18:01
Cituji Ing. Jiří Fiala:
Chudinka malá, naivní...


Já jsem mu uvěřila,“ vysvětlovala v dubnu státní zástupkyně Zuzana Falberová.

novinky.cz/.../...


Tak ozralym vrahum se prece veri vzdycky vo tom zadna ...
Nicmeme si dovolim rypnout ... on treba taky uveril ze se nezmeni pravni kvalifikace ....duvera za duveru ... holt ne kazdy narod je zvyklej a smirenej s tim ze urednik vzdy lze a porusuje pravidla a nikomu to neprijde divne....
0 # Ing. Jiří Fiala 2018-11-12 16:48
Ve věcech zabavených Elischerovi chybí mobil. Soudce podal trestní oznámení na policii

irozhlas.cz/.../...
0 # Kedul 2018-11-12 17:58
Cituji Ing. Jiří Fiala:
Ve věcech zabavených Elischerovi chybí mobil. Soudce podal trestní oznámení na policii

irozhlas.cz/.../...

Cituji Ing. Jiří Fiala:
Ve věcech zabavených Elischerovi chybí mobil. Soudce podal trestní oznámení na policii

irozhlas.cz/.../...


Ale ale pane soudce to se prece nedela zalovat na hrdinou a pravdomluvnou a cestnou policii ... cimto ze najednou nedrzite partu? A to nevite ze kazde tretni oznameni stihaneho ci odsouzeneho je "soucast jeho obhajoby" podle narizeni XN546226-planety opic ktere je vstepovano do hlav kazdemu prokuratorovi a fizlovi od plenek?

Vcera mi vykradli autak ale rikal sem si ze to u toho soudu jako soucast obhajoby az to tam skonci stejne nepouziju ...takze proc to vubec smejdum hlasit ...
0 # Ing. Jiří Fiala 2018-11-12 19:32
Když řídíš stát jako firmu, výsledek se dostaví.

novinky.cz/.../...
0 # Kedul 2018-11-12 20:09
Cituji Ing. Jiří Fiala:
Když řídíš stát jako firmu, výsledek se dostaví.

novinky.cz/.../...

Cituji Ing. Jiří Fiala:
Když řídíš stát jako firmu, výsledek se dostaví.

novinky.cz/.../...Cozpak umele nevyhodny kurz ... novinky.cz/.../... ale proste v rozpoctu nejsou penize no .. holt desetitisice zbytecnych uredniku neco stoji .... prachy proste nejsou .. teda na zvysovani prehnane vysokych platu statnich vyzirku samozrejme jsou to jako vzdycky .. prece neosidi svoje volice ... tak to dopada kdzy je statnich zamestnancu tak akorat na zvoleni estebaka .. aspon se priznal ze zije polu s dalsima parazitama z nasich dani („Je potřeba zopakovat, že my všichni žijeme z daní...")
0 # Ing. Jiří Fiala 2018-11-13 17:25
V rozpočtu nejsou peníze... No jo, no … To se to rozhazovalo, dokud bylo co, že ?
__________
Jedna klec pro medveda, druha klec pro Burese!
Z
novinky.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2018-11-13 17:32
Agent Bures:

Bures nebyl jen agent StB ale i KGB! Kamaradi agenta jsou tez agenti (Vasik, Milous,...).
Jeho syna unesli na Krym, kde dostal potrebne instrukce, jak ma vypovidat, aby nepadla vlada jeho otce.
Otec synovi sdelil: "Musis zmizet". Vice v clanku.
Kauza Capi hnizdo vynese jeste spousu zajimavosti o propojeni agentu CSSR s Ruskem.
Z.
blesk.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2018-11-13 17:32
Babiš se odletěl poradit do Palerma jak dál v kause Čapí hnízdo.
blesk.cz/.../...
seznamzpravy.cz/.../...
seznamzpravy.cz/.../...
novinky.cz/.../...
0 # Kedul 2018-11-13 18:44
Jakych vysledku dosahlo hnuti za koblihu?
Justice .. drzost narostla gometrickou radou ... uz se ani nesnazi neco maskovat nebo zduvodnovat nebo brat ohledy i na ty nejbeznejsi zakony..
copak to kricel bures? Ze se tu da objednat na zakazku trestni stihani ...copak ze to udelal aby tomu tak nebylo? nic .. aha .. takto udelal pro justicni smejdy moc dobre ...
Statni rozpocet... drzost financaku a jejich pocet narostl geometrickou radou .. copak ze to kricel o vyrovnanem statnim rozpoctu a miliardach ktere se najdou? Copak ze neni na silnice ani ..
Urednici obecne ... sluzebni zakon je spatnej kricel .... procpak pribral desetitisice uredniku a procpak jim zvysuje brutalne uz tak nadstandartni platy? Kdepak je zruseni toho zakona a zmena tak jak ma vypadat? Tedy urednik porusi zakon = deset let minimalne a zabaveni majetku ve zrychlenem rizeni a kralovske odskodneni jeho obeti ... nikde ze ...
0 # Ing. Jiří Fiala 2018-11-13 19:54
Premiér Babiš by měl skončit ve vazbě …

eurozpravy.cz/.../...

___________
Hlavně se tím premiérem vůbec nikdy neměl stát. To patří k největším ostudám novodobých českých dějin.
0 # Ing. Jiří Fiala 2018-11-13 19:58
Je ochoten zničit vlastního syna...

novinky.cz/.../...

_________
Také mi to přišlo jako trochu silné kafe. Tak on má dvě děti z prvního manželství - a obě jsou blázni ?? Co je potom on ?? Po kom to tak asi zdědily ??
0 # Ing. Jiří Fiala 2018-11-13 21:39
Psychicky naruseny miliardar:

Psychopharmaka dokazou uplne zmenit osobnost. Vedlejsi ucinky na jine organy jsou nevyhnutelne!
Pokud je toto vse co OTEC Babis chtel pro sveho syna, aby mu zabranil ve vyslechu, pak se mu to dokonale povedlo.
Jiny OTEC by jiz davno priznal vinu, zaplatil zpet podvodne vymozenou dotaci na Capi hnizdo 50 milionu EUR, odstoupil z funkce Premiera a staral se o sve deti tak, aby ty psychpharmaka nemusely brat!

Bez přihlášení nemůžete vkládat příspěvky.