Miliony chvilek - ohrožující demokracii

Zvláště šířením nepodložených, naivních blábolů, přebíráním oficiálních schemat  o tom, kdo a co údajně demokracii škodí - a zejména : Zneužíváním hlubokých neznalostí médii zmanipulovaných občanů ohledně stavu a podoby justice a toho, kdo ji škodí a co ta v současnosti representuje.

OTEVŘENÝ DOPIS  Milionům chvilek - aby přestaly lidem blbnout hlavy - a škodit demokracii. 

 

OTEVŘENÝ DOPIS 

„Chvilkám pro demokracii“, jež začaly demokracii otevřeně škodit

 

Vážené „miliony chvilek“,

 

               I když jsem chtěl původně v klidu a pokoji strávit Hod Boží velikonoční, zvláště když je tak krásně, Vaše oznámení o připravované demonstraci na 29. dubna ohledně prý narušení nezávislosti justice mne probudilo natolik, že už to nelze nechat bez odezvy. 

Již dříve mi byly přeposílány některé vaše maily, připadaly mi naivní, vytvářené lidmi zjevně zmanipulovanými mainstreamem a na něj reagující, netušící, co se tady skutečně děje – ale měl jsem je vcelku za neškodné, proto jsem je nechával bez povšimnutí ve spamu. 

               Tohle oznámení už ale bohužel bez povšimnutí nechat nelze, protože to hrozí svedením nemalého počtu lidí k evidentním nesmyslům, které jsou už ne bezcenné, ale přímo škodlivé a které navíc mají být páchány v doslova dětinské představě, že bojují za demokracii. 

               Začnu tím, že jistě máte pravdu, že estébák Babiš se nikdy neměl stát premiérem této země (bohužel ho 30% nepříliš inteligentních voličů stále volí – a jedině s tím má smysl bojovat !!) a že zcela po právu je vyšetřován pro dotační podvod evropského rozsahu, kde ovšem hlavní vyšetřovací činnost neprovedla česká policie (ta to mohla a měla udělat už dávno !), ale experti vyslaní EU, kteří ho sice rozkryli a popsali, ale nikoliv potrestali – což nechali na našich státních orgánech - poté, co Babiš zneužitou dotaci vrátil (čímž EU nevznikla škoda, a proto je to přestalo zajímat).

               Naše státní orgány to měly vyšetřit DÁVNO PŘED NIMI a dávno předtím postavit Babiše před soud – což neudělaly. 

               Kde jste tehdy byli vy ?? Proč jste tehdy nepořádali demonstrace, aby OČTŘ konečně začaly dělat, zač je všichni platíme i v případě Babiše, když už se zdálo, že mu to projde ?? 

               Máte pravdu i v tom, že nová ministryně spravedlnosti Benešová je známa jako máma justiční mafie, která ji možná nevytvořila (ta byla již dlouho z předlistopadových dob skutečností), ale rozhodně významně posílila a především zavedla praxi, že trestná činnost soudců a státních zástupců se zásadně nevyšetřuje a háže automaticky pod koberec. Je pravda, že právě ona je viditelnou organizátorkou rozkladu právního státu, kdy z justice vytvořila stát ve státě, na který se vlastní zákony nevztahují. 

Máte pravdu, že je navázána na presidenta Zemana a že spolu s ním velmi nebezpečně ohrožují demokracii, což jim ostatně bylo vlastní vždy. 

               Tím ale vaše pozitiva KONČÍ. 

Dál už jen naivně šíříte výplody kanálového mainstreamu, za nímž právě justiční mafie stojí a který se snaží vytvořit zcela falešný dojem, že u nás existuje nějaká nezávislá a spravedlivá justice, která je údajně nyní v ohrožení (asi Benešovou, podle vás) a kterou je potřeba zachránit. 

Vám uniklo, že estébácké hnutí ANO již pět let justici kontroluje a dělá si s ní, co chce, že jak ministryni Válkovou, tak později Pelikána a naposledy Kněžínka jmenoval Babiš sám, že to tedy jsou jeho oddaní lidé, pokorní služebníčci, kteří s nezávislou justicí nemají nic společného a přišli tam jenom proto, aby ji přetvořili k obrazu Babišovu, tedy aby se stala jeho pokornou a poddajnou služkou ??! 

Proč právě nyní vyměnil Babiš zcela nekvalifikovaného a neschopného Kněžínka za Benešovou, která již ministryní byla – stejně jako Nejvyšší státní zástupkyní – a v obou funkcích se významně zprofanovala tak, že ji lze považovat za politickou mrtvolu, kterou oživil jedině Babiš, se dozvíme časem, osobně se domnívám, že Benešovou si vybral proto, že se v justici – na rozdíl od těch předchozích Babišových ryze akademických ministrů – alespoň orientuje a osobně zná její hlavní aktéry – a že je hlavně ochotná s ním spolupracovat, což se o dalších lidech, v otázkách justice vzdělaných, říci nedá. 

Vás nějak irituje tvrzení Benešové, že se u nás dá objednat trestní stíhání ? A chybí vám k tomu důkazy ?? A co takhle mých osm zprošťujících rozsudků – to by vám nestačilo ? K tomu navíc ještě jeden, pro českou justici odsuzující, mezinárodní. 

Obžaloba na Babiše má jistě minimálně 5 let zpoždění – jak to, že jste se neptali tehdy, kde je a proč ještě nebyla podána ?? Proč jste před pěti lety neorganizovali demonstrace za neodkladné vyšetření tohoto dotačního podvodu, když vyšel najevo – a česká policie zjevně NIC NEDĚLALA ?? 

Naše sdružení zná justici velmi dobře a po řadu let. Proto víme, že pokud je nezávislá, tak především na platných zákonech a že poslušnou služebnicí mocných byla vždy a nikdy jí být nepřestala. 

Jak to, že vám to nevadí – a nikdy dříve nevadilo ???!! Když tvrdíte, že vám jde o demokracii – a nestranná a na vládách nezávislá justice je jejím hlavním symptomem ? 

Jak to, že jste už dávno nepožadovali po vládách přeměnu justice na skutečně demokratický nástroj a orgán – a teď vám dokonce i vadí, když někdo (byť i Benešová) chce – a naprosto správně – zavést časové omezení funkcí státních zástupců (a věřme, že dále i soudců) – když základním pilířem demokracie je – samozřejmě jejich volitelnost v pravidelných obdobích ?? 

Justice MÁ BÝT  jedním ze základních pilířů demokracie – u nás jím po Listopadu 89 nebyla nikdy, ba právě naopak. 

Rdousila a i nadále rdousí každého, komu o skutečnou demokracii šlo a kdo poukazoval a poukazuje na její nezměněnou totalitní podobu a praxi. 

Je – a od Listopadu vždy byla – nejzaostalejší složkou společnosti, totálně konzervující předchozí režim – a to jak v soudnictví, tak ve vězeňství a dalších sektorech, které pod ni patří. 

Je to dodnes nikým nevolená mocenská složka, kterou jsme bez výjimky, bez sebemenších změn, zdědili po komunistickém režimu, jenž byl oficiálně odsouzen jako násilnický a zavrženíhodný – a který se o ni opíral (!!!). Za 30 let se na ní nezměnilo fakticky NIC. 

               A vy chcete vyrukovat do ulic na obranu těchto bývalých aktivních komunistů, pronásledovatelů všeho pokrokového, věznitelů a trýznitelů, kteří dusili v této zemi lidská práva a každého s jiným názorem než měli oni sami, a dnes to dělají ještě neomaleněji než kdy dřív, a to už ve třetí – čtvrté generaci, odvolávajíce se právě na „nezávislost“ ?? 

A tomu říkáte „ochrana demokracie“ ? 

Jakým vymytím mozků musí člověk projít, aby takhle neskutečně zdegeneroval ?? 

Cituji z vašeho prohlášení :   

Tohle smrdí největším zásahem do justiční moci od listopadu 1989

Na tenhle nesmysl jste přišli jak ? Na základě čeho ?? Jaké byly ty předchozí zásahy, když tenhle má být ten největší – a když se na totalitní justici za 30 let dodneška prakticky nic nezměnilo ??? 

A změnit něco na totalitní justici, která sama o sobě podstatu demokracie přímo ohrožuje – vám smrdí ?? 

A to chcete tvrdit, že chráníte demokracii ?? 

Vy ji nechráníte, VY JÍ OTEVŘENĚ ŠKODÍTE A OHROŽUJETE JI – tím, že zcela totalitní mocenskou složku, nejzaostalejší složku dnešní společnosti,  která neprošla žádnou polistopadovou změnou, vydáváte za hodna obrany, dokonce obrany demokracie, tím, že svádíte věci zcela neznalé občany, kteří mají – naprosto správný – pocit, že to u nás jde od desíti k pěti, a s demokracií pak obzvláště, k akcím, které v podstatě mají udržet u koryt staré justiční mafiány – a ještě je navíc ověnčit gloriolou nezávislosti a opory demokracie. 

Nezlobte se, ale tohle může dělat jedině zcela naivní a zhola neinformovaný člověk, který o justici a jejím stavu neví vůbec nic,  anebo - dobře zaplacený mafián, horší než ten, proti kterým chcete 29. dubna protestovat – a jehož úkolem je upevnit moc totalitní justice a zabránit i do budoucna jakýmkoliv změnám, jež by mohly ty současné mafiány v jejich postaveních jakkoliv ohrozit… 

Jste zjevně součástí struktur, které zneužívají oprávněné nespokojenosti občanů ke svým nízkým cílům a které přímo kalkulují s programovou nevzdělaností prostých lidí, navíc ještě bohatě živenou zmanipulovanými sdělovacími prostředky, a to zvláště pokud jde o justici, se kterou – naštěstí – pořád ještě nemá většina obvykle žádnou osobní zkušenost. 

Anebo o ní raději mlčí. 

Ten, kdo vytváří zcela falešný dojem, že stávající justice je oporou,  záchranou a garantem demokracie a že ji ohrožuje jenom nějaká Benešová (která ji – bez vašich protestů – klidně vládla už před pěti roky), ten svádí a zavádí veřejnost pryč od skutečných problémů této země, a zejména – pryč od demokracie a jejího ustálení, okatě podporujíc zjevně nedemokratické, přežilé totalitní postkomunistické struktury. 

Zneužívat okaté nevědomosti většiny veřejnosti o stavu a povaze justice je totéž jako vést slepce před propast – a pak do něj strčit. 

Styďte se.

 

                                                                                                                       Za o. s. K 213 

                   Ing. Jiří Fiala, předseda   

_______________

_______________

 

https://www.milionchvilek.cz/

_______________

_______________

Komentáře  

0 # Ing. Jiří Fiala 2019-04-21 14:12
V reakci na dopis, kterou nám zaslala naše čtenářka :
____________
Dobrý den,

já si vůbec nemyslím, že naše justice je nezávislá. Je známo, že p.Pelikán a další jsou lidé premiéra Babiše. A vůbec si nejsem jistá, že i ti ostatní jsou nezávislí. Asi bychom se měli - já i vy - více informovat o tom, jaký je opravdový stav naší justice. Hodně se o tom dozvíte na stránkách K213.
Výsledek demonstrace nakonec může dopadnout tak, že se bude pan premiér smát, jak hájíte jeho lidi. Jestli se k němu dostal váš email, tak se možná směje už teď. ZN
0 # Ing. Jiří Fiala 2019-04-21 17:12
Dravé mládí, však budou také časem ucasnováni. O.
0 # Ing. Jiří Fiala 2019-04-21 17:15
"Je mi padesát, tak přesně ta chvíle na důležitý životní krok..."

Karel Havlíček: Jestli jsme s premiérem v něčem dobří, tak v řízení

denik.cz/.../...
_______
Ani vzdělání mu zjevně nepomohlo k jednoduchému objevu - že ten jeho "krok v padesáti" je krokem do pekel...
0 # Ing. Jiří Fiala 2019-04-21 17:16
Byli jste poblíž místa činu? Váš záznam zůstane v policejní databázi pět let, přiznávají policisté

irozhlas.cz/.../...
_________
A pokud jiného vhodného pachatele nenajdou, hodí to na vás... !!!
0 # Saxána 2019-04-21 21:12
Název: Milion Chvilek, z. s.
Datum vzniku a zápisu: 31. ledna 2018
----------------------
Spolek je existuje krátce.
0 # Ing. Jiří Fiala 2019-04-22 12:51
Šabatovou by mohla vystřídat Válková. Volba zástupce ombudsmanky může trvat měsíce

zpravy.aktualne.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2019-04-22 12:52
Vrací se Palermo :

Benešová za Kněžínka: Vrací se Palermo. Justici bude řídit Zeman a "čapí" Babiš

nazory.aktualne.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2019-04-22 12:54
Úroveň policie ČR - stále stejná : Banda poplatných debilů...

(Ne)vypovídat
dfens-cz.com/nevypovidat/
0 # Ing. Jiří Fiala 2019-04-22 12:55
‚Čest pošpiněné osoby je poškozena navždy.‘ Přečtěte si stížnost prezidenta Zemana kvůli sporu o rakovinu

irozhlas.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2019-04-22 12:55
Nejde jen o nejvyššího žalobce. Ve hře je i zásadní změna vedení všech státních zastupitelstev

echo24.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2019-04-22 16:38
Z paměti Zemanova poradce : Mařenka to zařídí.

forum24.cz/.../
0 # Tomáš Jadlovský 2019-04-22 19:25
Pro pobavení čtenářů K 213. Naši nepřátelé začínají válčit mezi sebou. Že je Klíma feministický manipulátor, který nedává prostor otcům v kampaních proti nim, už vím dávno. Ale pozvat si do pořadu Uváčikovou, pravomocně odsouzenou za vyhrožování úřední osobě, to je ještě hlubší sestup do kanálu. Dna ještě nebylo dosaženo, ale můžeme se bavit, jak ultrafeministická banda kritizuje justici a dokonce by ji chtěla psychologicky testovat.
seznamzpravy.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2019-04-23 05:30
Soudcovský stav stárne a riziko demence se zvyšuje... Jistě krásný postřeh.
A co evidentní nezpůsobilost u mladých soudců ? Té si nepovšiml ?
0 # Ing. Jiří Fiala 2019-04-23 05:28
Německá dokumentaristka: Na Česku mě překvapilo, co všechno je ještě legální

forum24.cz/.../
0 # Ing. Jiří Fiala 2019-04-23 05:36
"Kromě toho mě překvapilo, že české úřady nadále vyplácejí dotace podnikům Agrofertu, ačkoliv je EU zastavila."

Jinými slovy : Dotační podvody jedou dál ve velkém, a to na účet českých daňových poplatníků (když EU již platit nechce) - čapí hnízdo, nečapí hnízdo - jakoby se nic nestalo.
Dokud toho kripla nezbaví funkce a nestrčí za katr, nic se tady nezmění.
A řekl bych, že zkorumpovaná a totálně zdegenerovaná česká justice je toho naprosto neschopná.
0 # Ing. Jiří Fiala 2019-04-23 05:41
Profesionalita policie pod Hamáčkovým vedením :

novinky.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2019-04-25 06:17
Poradíme jediné : NECHOĎTE TAM - a NENECHTE SE ZNEUŽÍVAT !!

Ať už akci za "nezávislost justice" organizuje evidentně naivní hlupák, nebo nasazený agent.

seznamzpravy.cz/.../...

Bez přihlášení nemůžete vkládat příspěvky.