Miliony chvilek ještě uplynou,

než z nich přestanou být děti...

 Mikuláš Minář si pochvaluje, že prý jich přišlo na demonstraci - "za nezávislost justice" - 15 tisíc jenom v Praze a že prý nejsou děti, a tak prý budou v demonstracích pokračovat. 

Názornější příklad dětské naivity, totální neznalosti problému a hlavně naprosto přihlouplé poslušnosti mainstreamových médií bychom asi sotva mohli - přímo před našima očima - vidět. 

 Mikuláš Minář chce demonstrovat za "nezávislou justici" - aniž by zjevně věděl, co to vůbec je.

Nutno se ptát : Jak ví, že ta naše nezávislá je ? Tedy - než přišla Marie Benešová ? 

No - protože to slyšel z televize. Jednoduché vysvětlení. 

Možná by bylo na místě se i ptát, jestli Mikuláš Minář vůbec ví, co to je demokracie - když pro ni organizuje "miliony chvilek". 

Protože : Ono to totiž vypadá, že nemá o demokracii ani potuchy. 

Demokracie totiž nejsou jeho demonstrace, sdružující stejně naivní hlupáčky, ale především - svobodné volby. To je, alespoň většinově, základní pilíř a vnější znak demokracie. 

A jestliže se chlubí, že mu na demonstraci přišlo 15 tisíc prosťáčků - pak nechť se podívá na volební výsledky z posledních voleb - a hravě zjistí, že Babiše, ať už je, jaký chce, volilo mnohonásobně více voličů. 

Takže je to on, a ne Babiš, kdo popírá výsledky demokratických voleb a v podstatě hrstku naivních dětí vydává za veřejné mínění. 

Je mi krajně nepříjemné, že musím - ač opravdu velmi nerad - vystupovat v roli Babišovaa obhájce, ale spravedlnost žádá, každému, co jeho jest - a že Babiš vyhrál svobodné volby, je nepopíratelný fakt. 

Může se nám to samozřejmě nelíbit, můžeme si myslet hodně negativního o té části národa, která ho zvolila - a vidí v něm jakousi bezpracnou spásu a všeobecné řešení na všechno - ač on, ve skutečnosti, nemá řešení vůbec na nic - ale nemůžeme popřít, že tuto třetinu voličů, intelektuálně plně srovnatelných s účastníky Minářových demonstrací, Babiš legitimně zblbnul a jejich hlasy získal. 

A má - tento estébák - pravdu, když říká : Já nikdy neodstoupím, jakékoliv hlasování proti mé vládě máte marné - porazte nás v demokratických volbách. 

Ano, to je výzva, kterou by měli chvilkoví milionáři, když už chtějí něco dělat, zvednout. 

A působit všude kolem sebe na ostatní, ať tohoto zmetka a estébáckého kripla už příště nevolí, protože jeho jediným způsobem, který ovládá, jsou mafiánské praktiky a zotročení si celého státu jako své vlastní firmy, která pak bude pro něj "makat". 

Minář nám tvrdí, že prý "nejsou děti" - přitom nic jiného než papouškování názorů z médií zatím nepředvedl. 

Jak víme, a to z mnoha zdokumentovaných případů, a tyto stránky je podrobně popisují už 15 let, justice je nejzaostalejším sektorem celé společnosti, oblastí, kde žádná změna po listopadu, ba ani ta kosmetická, nikdy neproběhla - za což vděčíme především Havlovi, a následně pak i jeho nástupcům, ovšem Havel k tomu měl nejen největší příležitost, ale i morální povinnost. A tu - zradil. To se jinak nazvat nedá. 

Vyměnil ji za své cesty po světě a sbírání metálů všeho druhu, jako každý běžný slavoman, čímž dokázal, že až tak výjimečným nebyl - a že vlastní sláva a vliv jsou mu daleko důležitějšími než společenský pokrok a zájmy národa, protože ty důslednou justiční očistu samozřejmě předvídaly a potřebovaly. 

Díky Havlovi tak nikdy nezměněná justice rdousí všechno demokratické již dalších 30 let - a je poměrně směšným obrázkem, jestliže dnes má vykonávat spravedlnost nad Babišem, zmetkem úplně stejným jako je naprostá většina soudců a státních zástupců. 

Zde narážíme mimo jiné i na velmi důležité společenské dilema - ne-li trauma : Na to, jak je strašně důležité, aby ten, kdo spravedlnost vykonává a byl jí pověřen, byl sám čistý a věrohodný. 

A to v tomto případě rozhodně není splněno. 

Samozřejmě, že Babiš má být odsouzen za dotační podvod - mimochodem, rozhodně ne jediný, který spáchal - ale je s velkým otazníkem, jestli ho budou soudit stejné nebo podobné postkomunistické kreatury, jako je on sám. 

Kreatury, které znemožnily vydání většiny restitucí.

Kreatury, které znemožnily potrestání prakticky všech zločinů komunismu, od umučených v komunistických lágrech, přes postřílené na hranicích, až po vlastizrádce, kteří k nám pozvali okupační vojska, když pravověrným soudruhům začala hořet koudel u zadku. 

A tyhle všechny zrůdy vydává politické nemluvně, co prý už není dítětem,  Minář, za "nezávislou justici" ??? 

Máloco a málokdo má k opoře demokracie dále nežli současná justice, přičemž si dovolím i tvrdit, že většina soudců, už proto, že pochází rovněž ze soudcovských rodin z předchozího režimu, demokracii jako takovou bytostně nenávidí, jako zmatek a chaos, a kdyby mohli, tak by jí sami zakroutili krkem. A když nemohou, tak to dělají aspoň těm, na které dosáhnou a které za zastánce demokracie mají. 

Neviděl jsem snad za 30 polistopadových let větší lidské hlouposti, než se nechat dobrovolně vmanipulovat do role obhájců a živého štítu těchto starých justičních struktur a s tvrzením, hodna pomatence, organizovat demonstrace na jejich ochranu a záchranu. 

Nemůže být větší naivity a hlouposti než se těchto demonstrací účastnit - a ještě si myslet, že pomáhám demokracii... 

Ano, jste děti. Naivní, hloupé, nezkušené a každé fámě snadno podléhající děti. Proto vás taky tak rádi využívají - přičemž na celkové špatnosti těchto akcí nemůže nic změnit ani jejich jinak chvályhodný cíl - totiž odchod estébáka Babiše z politiky a veřejného života, kam se správně nikdy neměl dostat. 

Napadá mě - při příležitosti výročí květnových dnů a Pražského povstání - jedno srovnání s historickou paralelou podobné naivity - za kterou také celý národ draze zaplatil. 

A to, když v květnu 1945 bohužel ještě převážná část národa netušila, co je Stalin a jeho Sovětský svaz zač - a sovětskou armádu vítala jako osvoboditele, ač se v podstatě jednalo pouze o výměnu okupační moci. 

Asi mezi takovými mlýnskými kameny se ocitly tyto děti, bojující prý za demokracii - tím, že popírají výsledky demokratických voleb nebo tím, že totalitní a zcela zrůdný, nikdy nezreformovaný mocenský aparát, vydávají za "nezávislou justici" a chodí za ni demonstrovat na náměstí. 

Ach, ty dětí !!

Anebo spíše - blahoslavení chudí duchem ?? 

________________

________________

 

Milí milionoví přátelé!
V pondělí 29. dubna proběhly protesty na podporu nezávislosti justice ve 105 obcích po celé ČR! To je obrovský úspěch. Děkujeme všem místním organizátorům za jejich ochotu a obětavost. Děkujeme všem účastníkům, že se chopili své občanské role a přišli protestovat i v deštivém počasí. V praze přišlo asi 15 000 lidí. Vyslali jsme premiérovi důrazný vzkaz. Nic však nekončí. Právě naopak.


CO CHCEME:
1) Demisi Marie Benešové, která již dva roky otevřeně straní premiérovi ve věci jeho trestního stíhání.
2) Chceme záruky, že nedojde ke změnám na Vrchním a Nejvyšším státním zastupitelství.

___

Pokud naše požadavky nebudou splněny, uskuteční se 13. května další vlna protestů po celé zemi. Jednou týdně v Praze, obtýden po celé zemi. Ukažme, že to myslíme vážně. Ukažme Babišovi, že nejsme slepí. Vzkažme Benešové, že nejsme děti!

 

 

___________________

___________________

 Možná bychom se mohli - a zejména pak naši noví čtenáři - podívat, jak tahle "nezávislá justice", za kterou bojují tyto děti, co prý už nejsou dětmi, vypadá...

Judr. Iveta Šperlichová, soudkyně KS Brno, pobočka Zlín

 si  - dosti nevybíravými slovy - právě pochvaluje, jak skvěle se jí soudilo za komančů... 

 si právě pochvaluje - a to dosti nevybíravými slovy - jak se jí skvěle soudilo za komančů... 

https://xtv.cz/archiv/krava-kripl-kurva-rika-soudkyne-iveta-sperlichova

 A to je jen jedna ze 3.000 !!! 

__________________

__________________

Není nad osobní zkušenost s justicí !! Aneb : Příště si dobře rozmyslete, proti komu a proti čemu chcete protestovat - a zda současný stav chcete zachovat : 

 

https://napravnik.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=713178

 

___________________

___________________

Komentáře  

0 # Ing. Jiří Fiala 2019-05-05 08:59
Moskvě hrozí vyloučení z Rady Evropy, dluží 2 miliardy

Rusové prosí Štrasburk o pomoc nejčastěji

idnes.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2019-05-05 13:51
Střídavá péče Praha - Göteborg - aneb : Láska spojila rozvedený svět...

program.rozhlas.cz/zaznamy#/dvojka

Dnes, 5.5. - pořad Nedělní Dobré ráno - čas 5:27 - 5:35.

Popisuje dětství malé Emy ve střídavé péči mezi ČR a Švédskem.
0 # Ing. Jiří Fiala 2019-05-05 14:31
Je v CR demokracie?

Existuje nekolik definic pojmu Demokracie. Vetsina se zabyva pouze "vladou vetsiny" nad mensinou, demokratickymi volbami.
Nasel jsem definici, ktera zohlednuje tez Prava obcanu.
A prave z tohoto pohledu lze tvrdit, ze v CR demokracie neexistuje!
V zemi, kde neplati podepsana Umluva ZLP, kde plati pouze "posrana" Listina ZLP s vykladem dle komunistickych - extremistickych soudcu, nelze v zadnem pripade mluvit o demokracii.
Navenek se blahobytna spolecnost jevi jako "uspesna demokracie". Co vsak zbyde za par let, az se hospodarsky boom zmeni v celosvetovou hospodarskou krizi?

V CR zbyde jen "posrana" Listina ZLP, ve volbach zvitezi extremisticka komunisticka nebo fasisticka strana, ktera naplni vezeni vsemi oponenty, jako to udelala KSC po roce 1948! KSCM ma jiz dnes rozhodujici slovo v Buresove vlade!
Takto vidim budoucnost CR za par let, pokud dnes nebude nahrazena posrana Listina ZLP podepsanou Umluvou ZLP!!!
A prave na toto tema by se mely zamerit demonstrace pana Minare!
Do 13.5.19 nebudou splneny pozadavky demonstrantu, a tak je mozne se timto tematem zabyvat na nove demonstraci!
Z
Co je Demokracie
Demokracie je: Vláda lidu. Moderní demokracie existuje na principu podřízení menšiny většině a uznání rovnosti, svobod a práv občanů.
________________
Podle mého názoru rovněž NENÍ v ČR demokracie, protože ta přepodkládá kromě vnějších znaků, také ty vnitřní.
Zatímco vnějšími znaky jsou svobodné volby, tak těmi vnitřními - je především demokratické přesvědčení a úcta ke svobodě člověka hluboce zakotvené v myslích občanů, a především pak státních úředníků. O tom ale nemůže být v ČR ani řeči. Státní úředníci, a především soudci, zdědění buďto po komunistickém režimu, nebo pošlí z těchto rodin, za komunistů protěžovaných, jsou ve skutečnosti zavilými nepřáteli demokracie a všeho demokratického. Stačilo by se podívat, jak volí okrsky s převahou policajtů, bachařů, soudců, apod. - skoro vždycky to jsou buďto KSČM, nebo úletové populistické strany, jako ANO, SPD, apod.
Dokud bude přesvědčení běžného soudce či státního zástupce takové, že : "strčíme dotyčného do vazby - a pak se uvidí... však ono se něco najde..." - tak nemůže být o demokracii ani slechu, ani dechu. To je naopak totalita jako řemen, totalita běžných úředníčků s absencí státní ideologie, kdy na všemocného a nepostižitelného tyrana je povýšen kdekterý okresní ubožáček - a není nikdy volán k odpovědnosti.

Demokracie je především úcta k osobním svobodám jednotlivce, a to především ze strany státních orgánů a úředníků - a pokud ji nebudou mít v krvi, není o demokracii řeči - volby, nevolby.

Dám příklad : Zajatecký tábor německých válečných zajatců v USA ( v Rusku by o něčem podobném nebylo ani zmínky). Má si zvolit samosprávu. A - zvolí. Z těch, co tam jsou. Což jsou obvykle velitelé wehrmachtu, přesvědčení fašisté.
Nastala v tomto táboře demokracie ? Ač tam proběhly svobodné volby ??!!
0 # Ing. Jiří Fiala 2019-05-05 16:55
Domovnice a Domovnik:

Kdyz Bures rika o Benesovy, ze je odbornice a slusna zenska, tak presne tato slova ocekava od ni k jeho osobe pred nadchazejicim soudnim procesem v kauze dotacniho podvodu Capi hnizdo!
Do 13.5.19 tak Benesova zustane ve funkci ministryne (ne)spravedlnosti.
Z
novinky.cz/.../..._______________________
Ta tam samozřejmě zůstane i potom...
0 # Ing. Jiří Fiala 2019-05-05 16:56
Rozdilna Demokracie dle Umluvy ZLP a Listiny ZLP:

Dle Umluvy ZLP a v ni obsazene presumpce neviny je obzalovany tak dlouho neviny, dokud mu vina neni dokazana.
Dle "posrane" Listiny ZLP je tomu prave naopak - obzalovany je vinen v okamziku, kdy si na nej ukazi a dokud nepredlozi dostatecne aliby, tak zustava ve vezeni.
Pripad Necesany je nazornym prikladem komunistickeho vykladu "presumpce neviny" dle posrane Listiny ZLP v CR!!! Z.
0 # Ing. Jiří Fiala 2019-05-06 17:16
Co vi komunistka Valkova o Demokracii a Zakladnich lidskych pravech?

V minulosti byla Valkova Ministryni (ne)spravedlnosti. Ona byla nekolikrat upozornena na zverstva soudcu pri aplikaci "posrane" Listiny ZLP (platne pouze v CR) a byla vyzvana, aby nahradila tuto Listinu ZLP Umluvou ZLP, podepsanou v 1991.
Nikdy se tak nestalo!
Vlada si ted upevnuje svoji totalitu tim, ze jmenovala komunistku Helenku - Zmocnenkyni pro Lidska prava. (Rozdil mezi Ministrem pro ZLP a zmocnenkyni pro LP je asi jako rozdil mezi Umluvou ZLP a Listinou ZLP - PODVOD).
To uz je vysmech obcanum CR na poli Zakladnich lidskych prav!!!
Z

novinky.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2019-05-06 17:17
Zjevné chyby přehlédlo deset úředníků. Soudy kvůli nim smetly ze stolu zajišťovací příkazy za 250 milionů

irozhlas.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2019-05-06 17:18
Prezident a "posrana" Listina ZLP v CR:

Havel, Klaus a Zeman vedi velmi dobre o podvodu na obcanech CR zvanem Listina ZLP.
U zrodu tohoto podvodu byl jejich komunisticky kamarad - predseda USCR!

Byvali Premieri proto vedeli, ze by na USCR neproslo Nahrazeni "posrane" Listiny ZLP podepsanou Umluvou ZLP!!!
Ted se Zeman jedovate posmiva Sobotkovi a Topolankovi za jejich ucast na demonstraci!
Z

„Dovolte mi jednu jedovatou poznámku. Když se na té demonstraci objevovali lidé jako Bohuslav Sobotka nebo Mirek Topolánek, kteří byli premiéry svých vlád a mohli s tou justicí něco konkrétně udělat, tak je poněkud komické, jestliže teď právě oni demonstrují za reformu justice,“ uvedl Zeman na adresu expremiérů.
0 # Ing. Jiří Fiala 2019-05-06 17:54
Demonstrace na plném Staromáku prý požaduje "nezávislého ministra spravedlnosti".

Je to totéž jako demonstrovat za suchou vodu.

Přesto si nikdo z nich jako idiot zjevně nepřipadá...

ČT by měla jít mezi lid a ptát se demonstrantů, jak si tohoto "nezávislého" ministra představují a na čem by měl být vlastně nezávislý, když ho jmenuje premiér.

Je to názorná ukázka, jak snadno a jak dokonale se dá zblbnout i dav dospělých - a jak ti jsou v mnoha ohledech naivní, nevzdělaní, ba zcela hloupí.

Začínají mi nápadně připomínat dav z Bílé nemoci, který rozmlátí s jásotem poslední ampulky léku proti bílé nemoci a umlátí jediného doktora, který ji uměl léčit... A to vše s přesvědčením, že jednají v zájmu maršála, který na bílou nemoc umírá...

A takoví lidé demonstrují "za demokracii"....

Smutno je mi.
0 # Ing. Jiří Fiala 2019-05-08 13:14
DAV,
který v návalu fanatické bezmoci rozmlátí poslední pilulky na estébáckou nemoc.
Vyhmátl jsi to přesně .
Mohu to posoudit , protože moji Úvahu (= matur. práci ) k dílu K.Čapka češtinářka vyzvedla na celé škole. A to byl rok 69.

Buď zdráv. +F+
0 # Ing. Jiří Fiala 2019-05-06 18:42
Premiér, kterého v debatě porazí úplně každý …

forum24.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2019-05-06 18:44
Opravdu si tam pozvali ty pravé... Kteří za stav justice nesou plnou odpovědnost...

Už aspoň víme, kdo to organizuje - TOP 09 a STAN :

_________
Pospíšil byl dojatý
Na protestu vystoupil i poslanec ČSSD Petr Dolínek, ujít si ji nenechali ani šéf STAN Vít Rakušan či předseda TOP 09 Jiří Pospíšil. „Já jsem opravdu dneska dojatý. 15 let usiluji o nezávislou českou justici,“ uvedl exministr spravedlnosti, kterého prý překvapilo, že kvůli nezávislé justici vyjde tolik lidí do ulic. „Pro právní stát platí to samé, co pro vzduch, pro kyslík. Když ho máme, tak ho nepostrádáme. Když ho nemáme, hrozí tragédie,“ uvedl.
Bouřil proti Marii Benešové, která v roce 2013 přerušila coby ministryně Rusnokovy úřednické vlády projednávání zákona o státním zastupitelství, ale věří, že jednou bude v Česku skutečně nezávislé státní zastupitelství. Česká společnost potřebuje nezávislou a sebevědomou justici, aby nepatřila na východ, upozornil. „Ve chvíli, kdy máme trestně stíhaného premiéra, potřebujeme alespoň nezávislého nejvyššího státního zástupce,“ dodal Pospíšil.
0 # Ing. Jiří Fiala 2019-05-06 19:07
Vzkaz vlady detem:

Deti delejte dluhy, rodice to za vas zaplati a kdyz nebudou chtit platit kdejakou kravinu, tak je navstivi Exekutor!!!
Z

novinky.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2019-05-07 09:08
Demonstrant Pospisil - neznalek Umluvy ZLP:

Pospisil je autor NOZ! V NOZ se vyskytuji paragrafy, ktere jsou naprosto neslucitelne s Umluvou ZLP!
Tak napr. Ustanoveni Opatrovnika svepravne osobe je v rozporu s Clankem 6.3 Umluvy ZLP!!!
Kdyz Pospisil vytvarel NOZ, tak byl zrejme tlacen justicni mafii (t.j. nebyl nezavisly!!!), aby vytvoril neco, co by umoznovalo proces v CR i v nepritomnosti zalovaneho. Tak vzniklo neco, co se necha oznacit za Kontinuitu komunistickych zakonu!
Ted Pospisil na demonstraci hnedle place, ze on sam bojoval 15 let za nezavislost justice.
On vubec nebojoval, naopak on si klekl na kolena pred justicni mafii a delal zakony tak, jak si pralo komunisticke "Velicenstvo kat"!!! Z.

Bez přihlášení nemůžete vkládat příspěvky.