Nuly v pohybu

Nevím, jestli k vám přes prázdninový čas a léto u vody doléhá současná vnitropolitická politická situace - ale je natolik ostudná, že stojí za povšimnutí.  Aneb : Kdo jednou podá ruku čertovi, z cesty do pekel se již obvykle nevyhrabe...

Jako - rovněž prázdninový - odpočinek od justice k ní prohodím přeci jen pár slov. 

 

 Je až neuvěřitelné, čím se naši vrcholní politici zabývají : Odvolat Staňka - nebo neodvolat, je to hrdina, nebo lump … ? Padne kvůli němu vláda, nebo nepadne ?? 

Já bych řekl, že i podle toho, co proniklo do médií, je to člověk, zralý na psychiatrické vyšetření - protože jestliže někdo sám prohlašuje, že funkci ministra dělat nechce - a pak znovu dostane příležitost, jak se jí jako klíště držet - a také se jí tak drží - tak buďto neví, co mluví, nebo se mu nedá věřit ani nos mezi očima. 

Takoví lidé - s prominutím - nebývají typy hrdinů, které - jak se nám snaží namluvit president Zeman - rozkryly závažnou korupci a hospodářskou kriminalitu - a proto musejí odejít. 

Takové typy naopak - bývají servilní lokajíčkové, kteří bez dostatečné kvalifikace zastávají místa, na která neměli správně nikdy dosáhnout. 

Namísto rozkrytí kriminality to spíš vypadá úplně jinak - a to tak, že pan ministr Staněk poslušně splnil, oč ho pan president požádal - a to je jeho jediná zásluha. A proto také za ním nikdo jiný než právě Zeman nestojí. 

Pan president ho požádal, aby z resortu vyhodil ředitele Národní galerie Fajta - a tak to také Staněk udělal, důvody si dodatečně vymyslel. 

Zřejmě to udělal ještě i někomu jinému, ostatně, spory vcelku buranského presidenta s akademickou obcí jsou obecně známy a často na očích - a pan president si zřejmě vybral Staňka jako oddaného lokaje na špinavou práci, který bude - na žádost Hradu - vyhazovat lidi z míst podle toho, jak se to Hradu zrovna bude hodit a na koho bude mít jak právě vztek. 

Staněk to dělal, čímž - z hlediska Hradu - dosáhl nejvyšší možné kvalifikace, jaké lze u nás vůbec dosáhnout - tedy : Hradní řiťolez první kategorie. A protože tuto kvalifikaci ne všichni vykazují, pan president si těch správně kvalifikovaných umí rovněž správně cenit. 

A to až natolik, že je dokonce kvůli nim ochoten položit vládu. 

Naivně se zřejmě domnívá, že padnout nemusí - a i kdyby, že ji pak má zase v rukou on. 

Bohužel, tím postavil do nezáviděníhodné situace především svého úhlavního spojence, totiž velkoestébáka Babiše, který ani při své hadí povaze, jež ho naučila se ze všeho vždy úspěšně vykroutit, nyní neví, kudy kam. 

Vládnímu koaličnímu spojenci, ČSSD,  totiž došly i ty poslední zbytky hrdosti, které kdy snad měl - a vědom si nejen strmého pádu volebních preferencí, ale také toho, že jeho čest už nemá cenu ani cti děvky postávající na E 55 a prosebně čekající na řidiče tureckých kamionů, rozhodl se - konečně - praštit do stolu. 

Nejlepším prověřovatelem všeho je čas - a tak došlo prakticky na vše, co se na těchto stránkách předpovídalo od začátku : 

Cesta ČSSD do vlády byla - samozřejmě - cestou do pekel. Věděl to od začátku každý, kdo má jen trochu morální zábrany, nevěděli to jen dva hloupí, mocichtiví kluci - totiž Hamáček se Zimolou - přičemž ještě k lepšímu dodali, že jen co do vlády vstoupili, pohádali se i mezi sebou. 

Připomenu, ke cti ČSSD , že ne všichni byli takto naivně hloupí - a připomenu třeba vzácně rozumné stanovisko senátorů téže strany, v čele s Milanem Štěchem, který velmi správně předvídal, k čemu asi účast ve vládě, vedené estébákem povede. 

Estébák Babiš je - konečně - v koncích, a můžeme se právem ptát, co vlastně předvedl ?!! A kde jsou ty jeho předvolební sliby ? 

Kde je ta slibovaná vláda odborníků (viz : "prostě je najmeme" - nenajali ani jediného, jen záplavu neuvěřitelných buranů všeho druhu - to ANO, to skutečně předvedli způsobem, o kterém se v historii politiky bude ještě hodně mluvit), kde jsou ty zázračné výsledky, kde je ta "vzácná příležitost, která se nebude opakovat ?" 

Jediné, co po této vládě zbude, budou šílené dluhy, které bude muset někdo zaplatit (navrhoval bych, ať je zaplatí voliči ANO - proč by je měli platit všichni ostatní, že ?) - a pak nefunkční státní aparát, zamořený primitivy a nevzdělanci všeho druhu - přesný opak toho, co estébák sliboval - naivním lidem - na začátku. 

Ke všeobecné tragedii domácí politiky nemálo přispívá, že - bohužel - pokud se rozhlédnete po domácí politické scéně, fakticky není uspokojivá odpověď na otázku - jak dál, a hlavně -  a s kým. A to i tehdy, pokud velkoestébák zmizí ze scény kompletně do propadliště dějin, včetně celého jeho buranského, populistického a antievropského hnutí, kupujícího si ho na dluh ty nejprimitivnější voliče.  

Mimochodem, zprávy z EU říkají, že nikdo z nových členských států nebyl zvolen do žádné významnější pozice ve strukturách EU.

Divíte se ?? A kdo by měl být ?? Vidíte vy takovou osobnost ? 

Zatím ještě zjevně nevyrostla. 

A domácí politika ? To je jen rej bezvýznamných nul, které nic nedokázaly - a nikdy nic nedokáží, protože pro to nemají základní předpoklady.

Asi jako ministr Staněk. Typický představitel. 

Česká politika tak i nadále připomíná spící šípkovou Růženku, která čeká na prosekání křoví - a políbení princem. 

Jenže tomu se do toho trní zjevně vůbec, ale vůbec nechce. 

Dosavadní nuly stoprocentně prokázaly, že nulami skutečně jsou - a nového na obzoru nic není... 

_____________________

_____________________

 

https://www.novinky.cz/domaci/509694-je-to-zrada-a-nevera-stezuje-si-stanek-na-hamacka.html

 

____________________

____________________

Komentáře  

0 # Ing. Jiří Fiala 2019-07-05 20:32
Rada Evropy: Čeští vězni potřebují více místa a lepší režim

ceska-justice.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2019-07-05 20:36
Úřední sliby a důvěra v ně :

Z cirkusu Kolosseum utekl medvěd. Carská policie vypsala odměnu osm rublů za chycení nebo zneškodnění medvěda. Mojše okamžitě začal balit kufry.
"Mojše, uklidni se," povídají sousedi, "medvěda budou chytat, ne židy."
"Jo, to známe", bručí Mojše. "Nejdřív tě zastřelí - a pak běž a klidně si dokazuj, že nejsi medvěd."
0 # Ing. Jiří Fiala 2019-07-06 10:18
Nulám lichva vyhovuje - samy z ní těží nejvíc...

Vláda vzdala slibovaný boj s lichvou. Zastropování nákladů na úvěry ani účinnější postihy nebudou

irozhlas.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2019-07-06 10:19
Slib udělení milosti v trestněprávní kauze? To tu ještě nebylo. Pečinka uvažuje, proč Babiš nejde proti Zemanovi


info.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2019-07-06 10:20
Může si postavit čekárnu :

čeká, až „soudy v Česku začnou jednat“

blesk.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2019-07-06 10:20
Zfetovaný řidič zničil Lukášovi život: Srazil ho z kola, udělal z něj invalidu a dostal jen podmínku

blesk.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2019-07-06 10:21
Pět tisíc za posudek na přání. Znalec snížil cenu strojů o statisíce

irozhlas.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2019-07-06 10:22
Pokazili, co mohli... Cíleně ? U nich se to dá jen těžko poznat...

seznamzpravy.cz/.../...

Bez přihlášení nemůžete vkládat příspěvky.