Putin (prý) nerozumí...

Při 80. výročí začátku 2. světové války Putin prý nerozumí tomu, proč nebyl pozván do Polska na jeho vzpomínkové oslavy... 

 Všichni ostatní rozumí až moc dobře. 

Málokterá země má totiž s Ruskem - a následně s Rusy - tak smutné a dlouhodobě tragické zkušenosti jako právě Polsko. A nejhorší na nich samozřejmě je skutečnost, že se současné Rusko od nich nikdy nedistancovalo. 

I když pomineme předchozí, jistě ne dobrou historii - je snad třeba vysvětlovat něco velmoci, která se na přepadení Polska přímo podílela - a hlavně : Na rozdíl od Německa se za to nikdy hlasitě neomluvila ?? 

Připomeňme jen letmo průběh 2. války a polsko - ruské zkušenosti z ní. 

Poté, co Rusové, pardon, SSSR, přepadl z druhé strany než Němci Polsko (což je už na první pohled samo o sobě podlost prvního stupně - napadnout zemi, která je právě napadena z jiné strany), pozajímal desetitisíce polských vojáků a důstojníků. Ty nejlepší z nich hned o půl roku později doslova masově povraždil v Katyni. 

To se nestalo žádné jiné zemi, že by - údajný, alespoň budoucí - spojenec povraždil, navíc takhle masově, její válečné zajatce. To neudělali dokonce ani Němci.

Pak byl SSSR sám napaden (ostatně, psychopatovi, jakým byl Hitler, pro kterého žádná smlouva nic neznamenala, by věřil jedině blázen - a Stalin, při své paranoidní podezíravosti, se musel skutečně zbláznit, že tomuto pocitu důvěryhodnosti vážně a na dlouhou dobu propadl) - takže se dostal na stranu Polska (a Británie a dalších spojenců). 

Když se karta obrátila a sovětská armáda došla při postupu na západ k Visle - další naprostý exces, nemající jinde ve válce obdoby : Vyvraždění a totální zničení Varšavy. Pravda, provedli ho Němci - ale jestliže Rusové z druhé strany nečinně, ba snad dokonce s potěšením, jen přihlíželi - měli na tom stejnou vinu jako ti, kteří masakr a faktickou likvidaci hlavního polského města skutečně provedli. 

A pak tu máme poválečný vývoj. A ten je ještě daleko horší. 

V Polsku totiž komunisté - na rozdíl třeba od ČSR - žádné zázemí neměli, a tak sovětizace země probíhala zjevně proti vůli naprosto drtivé většiny národa, který komunisty - stejně jako Rusy - masově nenáviděl - a dostával pro tuto nenávist stále nové a nové impulzy. 

Na rozdíl od Němců, SSSR panoval v Polsku dlouhých 45 let. 

Nikdy se za to neomluvil, Putin je navíc představitelem sil, které tento režim vysloveně organizovaly a udržovaly při životě. 

Asi totéž, jakoby za Německo přijel president, který by byl dosud členem SS. A namísto omluvy by prohlásil, že nevděční Poláci mají být dost rádi, že vůbec válku přežili - alespoň ti nemnozí, co to štěstí skutečně měli. 

Chápete už všichni - že na tom, že Putina Poláci nepozvali, není nic k nechápání ? 

Pro Poláky postup a vstup sovětské armády totiž žádným vítězstvím, ani osvobozením nebyl - byl to jen jiný typ okupace, jiným okupantem, stejně nelítostné a kruté a navíc takové, která trvala opravdu donedávna, takže si ji naprostá většina Poláků osobně pamatuje.

Nebo že by  to Putinovi museli vysvětlit zase až v nějaké škole KGB, odkud beztak má veškeré vzdělání, instrukce, postoje a pohledy na svět ?? 

 

___________________

___________________

 

 

 

 

__________________

__________________

Komentáře  

0 # Ing. Jiří Fiala 2019-09-01 21:40
Práci referenta dopravních přestupků mohou dlouhodobě dělat jen blbí a arogantní hulváti.

Vinna. Nevíme, čím...

Vsuvka na téma úředních osob oprávněných v různých přestupkových věcech. Sleduji určitý modus operandi jejich nadřízených, dal by se popsat asi takto. Práci referenta dopravních přestupků mohou dlouhodobě dělat jen blbí a arogantní hulváti. Když je někdo pouze blbý, tak ho povýší. Když někdo není blbý a je málo hulvát, nevybere dost na pokutách a pak ho vyhodí nebo přeřadí na jinou práci. To byl i případ výše zmíněného pána, který úřad opustil, je nyní nezaměstnaný a píše do internetových diskusí zahořklé komentáře, že si nemůže najít místo, přestože je expertem na specifickou oblast správního práva. Plyne z toho poučení pro všechny, kdo mají zájem stát se referenty přestupkového řízení, a přitom by rádi zůstali slušní lidé a nezpronevěřili se právu; to poučení se vejde do dvou slov: „Nejde to“.
Taky z toho plyne, že i mezi přestupkovými referenty jsou slušní lidé, ale mají to velmi velmi velmi těžké. Možná bychom jim měli nějak pomoci vytvořit podmínky k tomu, aby se spojili a přesvědčili ty ostatní, že jejich posláním není jen futrovat obecní pokladnu, ale to jsem asi kurevsky naivní.

dfens-cz.com/urcite-vinna-nevime-cim/
0 # Ing. Jiří Fiala 2019-09-01 21:41
Hodně lidí si taky myslí, že když je začnou úřady popotahovat, bude se tak dít podle zákona a pokud je nakonec za něco potrestají, že mu alespoň řeknou, za co to bylo.

dfens-cz.com/urcite-vinna-nevime-cim/
0 # Ing. Jiří Fiala 2019-09-02 04:19
Znění zákonů teď můžete sledovat a připomínkovat online. Piráti spustili web Otevřená sněmovna

reflex.cz/.../...

www.otevrenasnemovna.cz
0 # Ing. Jiří Fiala 2019-09-02 06:26
Ponížený služebníček :

novinky.cz/.../...

Kdo toho blba s culíkem viděl v televizi, muselo mu být jasné, co za pako to je a jakou asi "nezávislost" lze od něj očekávat.

Výmluvná vizitka současného SZ. Ano, takhle skutečně pracuje - takové ubožáci, od zjevu spíše bezdomovci či chovanci ústavů - rozhodují o tom, koho pošlou před zmanipulovaný soud, a koho budou krýt až do skonání světa.
0 # Ing. Jiří Fiala 2019-09-02 15:52
Národu se prý začnou brát symboly... Ten Foldyna se asi zbláznil... Symboly - tak asi čeho ? Potlačení maďarského povstání ??

novinky.cz/.../...

Bez přihlášení nemůžete vkládat příspěvky.