Policajti, nebo pošťáci ??

Rath jde do vězení - a poštu mu vozí policajti... 

Možná to má být už součástí navykacího režimu na nové zařízení, kde ještě nebyl - a kde dopisy rozdávají policajti běžně a denně. Akorát se jim říká vězeňská služba, nebo vychovatelé (tedy civilní zaměstnanci Vězeňské služby). Pro většinu muklů ovšem zkráceně - policajt. Bez rozdílu uniformy... 

Tak zrovna k tomuhle tématu mám co říct - a Rath může jen napjatě poslouchat zkušenějšího. 

Mám k tomu co říct už proto, že jedna z mých žalob proti státu je právě na téhle skutečnosti založena - totiž na bezdůvodném obtěžování policií, rozvážející soudní poštu. 

Nejprve bychom se možná mohli podívat, co k tomu říká zákon - zde, trestní řád. A také, následně, zákon o policii. Protože ten jasně a přesně definuje, co má policie vlastně dělat a proč byla zřízena a proč je z peněz daňových poplatníků udržována.

I proto je s podivem, že to dodnes většina policistů vůbec netuší - a ještě s větším podivem je, že to neví ani právně jistě mnohem vzdělanější soudci. Protože kdyby to věděli, musel bych mít nekompromisně za to, že trestní řád vědomě porušují, a to už je trestný čin zneužití pravomoci úřední osoby.

Tak - a teď - to znění : Najdeme ho v § 62 Trestního řádu. 

(1) Nebyla-li písemnost doručena při úkonu trestního řízení, doručuje ji orgán činný v trestním řízení do datové schránky1b). Není-li možné doručit písemnost tímto způsobem, doručuje ji orgán činný v trestním řízení sám nebo prostřednictvím provozovatele poštovních služeb (dále jen „pošta“) a v případě, že by takové doručení nebylo úspěšné, i prostřednictvím orgánu obce. Doručují-li písemnost soud nebo státní zastupitelství samy, činí tak svými doručovateli nebo orgány justiční stráže. Nelze-li takto písemnost doručit, doručí se prostřednictvím příslušného policejního orgánu. V případech stanovených zvláštními předpisy doručuje orgán činný v trestním řízení prostřednictvím Ministerstva spravedlnosti nebo jiného stanoveného orgánu.


Tedy zopakujme (a zdůrazněme) : 

a) Datová schránka.

Nelze-li, pak : 

b)  pošta

Nelze-li, pak 

c) orgány obce 

Nelze-li, pak

d) soudní doručovatel nebo Justiční stráž. 

A teprve nelze-li ani to, pak až - 

e) policie. 

Policie je tedy v zákoně, který o tomto pojednává, uvedena až  jako poslední (pátá !!) možnost, přičemž - pozor (!!) - všechny ostatní prostředky MUSEJÍ BÝT MARNĚ VYČERPÁNY !!! 

 Jestliže tedy soud otevřeně tvrdí, a dokonce - při své nadutosti -  přímo do médií, že doručování policií je pro něj "běžná praxe", tak pak sami můžete vidět, nakolik se tam již zneužívání úředního postavení stalo běžným projevem výkonu moci. 

Jestliže je zákon takto formulován, je z něj zcela a neodmyslitelně patrné, že zákonodárce předvídá předchozí VYČERPÁNÍ  VŠECH  řádných, mírnějších prostředků - a teprve až jako poslední, pátá v řadě - policie. 

Ne tedy, že si soudce může sám vybrat, jak hodlá odsouzenému soudní poštu - s výzvou k nástupu trestu - doručovat, ale je k tomu přímo a jasně zavázán zákonem. 

Jestliže soud takto okatě kašle na zákon - a ještě to otevřeně hlásá do médií - jak potom může po někom jiném chtít, aby tentýž zákon  jiný dodržoval ?? 

Mimochodem, řekl bych, že zákon byl takto koncipován právě proto, aby se soudním hovadům zabránilo v tomto okatém zneužívání pravomocí k šikaně veřejnosti, neboť zákonodárci zde asi prokázali, že "znají své pappenheimské" a dobře vědí, čeho jsou schopni. A oni, jak vidět, toho přesto schopni jsou i tak, zákon, nezákon - a ani nemají pocit, že by se za to měli stydět nebo něco vysvětlovat. 

Prostě si z policie udělali poštovní oddělení soudu - a k hlupáctví policie nutno dodat, že ta se tomu nijak nebrání, ač je prý údajně značně přetížena, má málo lidí a je určena na úplně jiné účely, než je pošta a doručování zásilek.

A zase, jako vždy v trestním řízení, resp. ve státním sektoru obecně - NÁKLADY NIKOHO NEZAJÍMAJÍ a nikdo je nesleduje. Jinak by se totiž asi snadno dalo dopočítat, na kolik přijde takovéto doručování pošty policií, když tam musí schválně jet, obvykle v počtu nejméně dvou, ale spíše více osob...

Pokud jde o Ratha, tedy tento konkrétní případ, řekněme, že by si to soudce - snad - ještě mohl zdůvodnit tím, že má obavy, že se dotyčný bude vyhýbat nástupu trestu, neboť ten je nad pět let.

Ano, obecně by to mohla být pravda - i když, pokud by to tak bylo, má být obžalovaný ve vazbě, a ne na svobodě, že ?? - ovšem u Ratha mám za to, že tento důvod neobstojí, i když se to zatím jen těžko dokazuje. Ale - lehko předvídá.

Já se totiž vsadím, o co chcete - že Rath si neodsedí ani půlku trestu - a že to už teď docela dobře ví, a proto v klidu nastoupí.  Přece kvůli pár měsícům nebude kdesi zlézat půlku světa a skrývat se v andských horách či někde na Filipínách - když to bude mít brzy za pár, a to i vzdor na první pohled vypadající vysoké sazbě. 

Nezapomínejme, že : 

a) skoro dva roky již odseděl ve vazbě (ty se samozřejmě započítají, resp. z trestu odečtou)

a

b) že si koupil odvolací soud, resp. zmetka Zelenku (Pavla), což jasně dokazuje jeho (Zelenkovo) chování. Ten nejprve zrušil původní rozsudek (na 8 a půl roku) s tím, že prý jsou pořízené odposlechy nelegální a nelze je použít - a když mu to Nejvyšší soud zrušil - tak udělal - v bleděmodrém totéž, co Lněnička u Nečesaného - totiž že svůj naprosto zcestný názor de facto zopakoval, a aby to nebylo na kárné řízení, tak původní rozsudek z kraje zrušil ve čtyřech (!!) z pěti bodů obžaloby. Zůstal tedy jediný (!!!). 

Už teď je jasné, že Nejvyšší soud má jiný názor - byť v neprospěch obžalovaného - a že tedy dovolání skoro jistě vyhoví a rozsudek znovu zruší. O to zjevně Lněničkovi šlo. A - je z toho Rath venku. 
Mezitím uplyne nějaká ta voda, pak namítnou promlčení, přílišné průtahy - a je konec zvonec. 

Na druhé straně, Rathovi ani tak není co závidět, užil si své, a každý, kdo kdy prošel trestní řízením, byť by byl nakonec zproštěn, to dobře ví. 

Na rozdíl od mnohých ostatních, ovšem nutno dodat - že, on tedy oprávněně. Alespoň já nemám o Rathových praktikách na krajském úřadě sebemenší pochybnosti, stačilo tam tehdy zajít cokoliv vyřídit, aby člověk hned pochopil, jaký duch tam vládne - a horší než za Ratha to nikdy předtím nebylo. 

Současně, nutno i dodat, že ta současná přihlouplá fuchtle z ANO není o nic lepší, spíš naopak - a nic se jí neděje. Aspoň zatím ne. 

Ale ještě jsem se chtěl vrátit k původnímu tématu - totiž doručování pošty policií. 

Řekněme, že u odsouzenců to lze - za jistých okolností - pochopit. Jenže : Soudy to skutečně dělají naprosto běžně, a to jako jakýsi předstižný trest, potrestání dopředu, a to už zdaleka nejen při doručování výzev k nástupu trestu, ale i na začátku trestního řízení, kdy jsou povinny hledět na obviněného jako na nevinného - a dělají v praxi pravý opak. Vycházejíc z úvahy : Co kdybychom ho nakonec přeci jen museli zprostit (zvláště pokud samy soudy tuší, že se jedná o další vykonstruovaný případ) - tak ať si to, chlapec, užije, dokud to jde. 

A tak vám už s první soudní obsílkou, kdy důkazní řízení ani nezačalo, sviští - ba i hvízdají - policejní auta pod okny - aby to věděla celá vesnice, případně celý dům (zvláště, pokud bydlíte v paneláku) - že "toho grázla už zase chtějí zavřít..." 

A přesně tohle jsou praktiky, které nelze označit jinak než jako cílená šikana pro ně zájmových osob, spolu se zneužitím rozsáhlých pravomocí soudců a dalších státních úředníků - a za které jsem pohnal stát před soud (konkrétně soud na Praze 7, kam spadá MV) - a ten se najednou kroutí jako had - protože to samozřejmě vysvětlit nikterak nelze - a zvláště, když zákon - zde tedy Trestní řád - je tak nesmlouvavě jasný a stručný. 

Jakže to bylo ? Zopakujme závěrem : 

Datová schránka, dopis doručovaný poštou, soudní úředník s doručenkou, orgán obce (tedy např. starosta) - a teprve poté, a jako poslední možnost - policie. 

Všechno ostatní je zneužití pravomocí úředními osobami. 

K jejich ostudě nutno připodotknout, že ty jsou často opravdu tak hloupé a nevzdělané, že je klidně možné, že o těchto předpisech ani neví - ačkoliv právě ty tvoří základní náplň jejich činnosti. 

A proto se ani nestydí klidně říct do médií, že "na soudech se to tak běžně dělá..."

Na dnešních našich soudech se totiž běžně leccos dělá - za co dotyční jednou skončí v base. A na dlouho. Ne na pár měsíců. A já jsem si jist, že se toho brzy dožiju. 

_________________

_________________

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/rath-miri-do-vezeni-nevim-jak-zaplatim-10-milionu-tvrdi-40298661?dop-ab-variant=12&seq-no=2&source=hp

 

___________________

___________________

Ještě bych rád dodal něco k tomu, že si Rath stěžuje, že měl lhůtu jen 5 dnů k nástupu trestu : Tak ho mohu ubezpečit, že to je lhůta vcelku běžná - a že kdyby mu chtěl ten soudce dělat naschvál, tak tam bude napsáno IHNED  - a proběhne to tak, že ho policajti sbalí někde před sámoškou na nákupu, kdy na něj vyskáčou z auta a nedají mu žádnou šanci - a teprve až v base mu "doručí" výzvu k nástupu trestu, protože jinak by se jistě vyhýbal jejímu převzetí... 

Tak ať je rád, že je Rath. 

__________________

__________________

Komentáře  

0 # Kedul 2019-10-04 15:08
Od te doby co jsem vsude roztroubil ze uz jich mam plne zuby zmetku a ze jen at prijedou s dopisem mam na ne kameru ktera jejichy xicht posle rovnou na internet takze jestli chteji mit ostudu jejich problem a navic tu mam tak 10 trestnich oznameni na konkretni smejdy pro nezziti pravomoci nejen vuci me ale vuci jimi oznacenym udajne poskozenym tak si vyhrozujou blabolama do spisu jak zavolaj policajty kuli tomu a onomu ablablabla ale jeste se tu zadnej od te doby neukazal a pocitam ze neukaze protoze dobre vedi ze ta ostuda jka spachali trestny cin vuci holce ktera je nezletila a navic ji oznacili za udajne poskozenou to by je media roznesla na kopitech ... no jestli maji pocit ze ty trestni nepadnou jen proto ze tu nedelaj ostudu tak to se pletou vasnosti .. ty padnou njspis uz dneska ... no uzilal sis Mouckova Hudcova a Zigmundova a Micko Stefacku a dalsi svych 30 sekund slavy v radiu pro pachani trestneho cinu pomluvy? Stalova vam to smejdi za to jo ...
0 # Kedul 2019-10-04 15:14
Opravdu pomlouvat nekoho koho jste krive obivinily hloupe z neceho co nelze spachat ani nahodou protoze je to fyzikalne nemozne davat do protokolu blbosti ktere snadno budou na internetu zverejneny po nekolika letech bezduvodneho stihani v rozhlase to je panecku hrdinstvi .. to jste se ukazali .. to ste cumeli kdyz vam svetoznamej psychiatr kterej je prakticky co tejden v TV zatnul tipec a oznacil vase kydy za kybl hnoje .. to vam vzteky praskla zilka ze ... strcte si ty svoje lzi spolu s tou prolhanou Herrovou vite kam ... to stema deckam vam proste neprojde ..a mohli ste me nechat bejt zavcas neznicit me zivot a karieru uplne ale vy ne vy proste k tomu soudu chcete chcete aby vam lidi plivali do xichtu mate co ste chteli ... jo a ty falsovane zabery z kameroveho systemu nelegalniho kde uchyl Brychta koukal cele roky skrze nej na deticky a vy ho kryjete no .. vite ubozaci dotal jsem se tak trochu k originalu ju .. cimto ze se ty zabery uplne no ..
0 # Kedul 2019-10-04 15:20
.. to je ale "nahoda" ze na tech originalnich vama krive obzalovanej v dobe kdy melo prej dojit k nakymu prej cinu nebo co vubec neni? .... jejda to sou dneska figle s tema pocitacema co .. sem fizl chcu nekoho obvinit ouha mame tejden kamerovych zaznamu tak sup ho do zaberu z jineho dne at to vypada ze tam musel bejt von ...prostrihame az beda dame tam jen zaber jak jde chodbou to staci 10 sekund a je to ...ze tam nic nedela anito neni nicim podezrele ani to nic neprokazuje netreba ztracet nadeji .. to nevadi .. to si domyslime ze neco musel udelat ... soud nabude presvedceni a je to doma ...

Justicni smejd = policajt, prokurator, soudce co slovo to lez! Co cin to podvod ...


Jo ato vite ze dnesni soudni znalec Vam neni ochoten napsat s razitkem ani odpoved na primitivni otazku "Je mozno kamerou (typ kamery) nekoho pozorovat nebo porizovat zaznam pokud je tato uplne vybita ze nejde ani zapnout" to sou dneska "experti" hlavne ze maj razitko
0 # Kedul 2019-10-04 15:24
.. to vite vono to vystudovalo asi technickou skolu marxismu leninismu a tedy misto odpovedi na tohle to hned zacne vymejslet ze co kdyby se ta kamera dal do jine dimenze kde neplati stejne fyzikaln izakoy tak tam by to mozna slo, nebo kdyby se stal zazrak tak by to taky slo nebo kdyby .. proste hlavne neodpovidat na jasnou uplne primitini otazku na kterou spravne odpovi i prvnacek ve zvlastni skolce protoze i ten vi ze treba auticko ktery funguje nefunguje uplne stejne jako jakakoliv kamera proste nejede kdyz se mu vybijou baterky avi ze dokud neda nabity tak proste neee .. soudni znalec ani soudce tohle zjevne vubec nechapou a pochopit odmitaji .. a to se ani neptejte kolik ze za tuhle hloupou primitivni otazku spravne odpovedet si takovej razitkovej pocita ato ani neni ochotny ji odpovedet tak jak je zadana za zadnou cenu!!! Takhle se krade ....
0 # Ing. Jiří Fiala 2019-10-04 15:21
Aspoň že někdo - Gottová - má rozum... Podstatně lepší než estébácký premiér...

seznamzpravy.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2019-10-04 15:26
Šílený a nevkusný nápad : Gott v katedrále :

novinky.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2019-10-04 15:24
Polibek smrti :

seznamzpravy.cz/.../...
____________
Všimněte si, jak už to mají - z Moskvy - zrežírováno : Kdo je levice, kdo pravice - a hlavně : Kdo je jejich člověk - a kdo jim nebude vadit.
A ten idiot se nestydí to vytrubovat.
Nechtěl bych být ani jedním z těch dvou, pokud jim jde o kandidaturu na hlavu státu - protože Zemanovo doporučení, to je polibek smrti...
0 # Ing. Jiří Fiala 2019-10-04 17:22
Bude dělat doktora na Pamprlíku, jak jinak? To aby nevypad z praxe. O.
(Rath).
________
Já myslím, že z ní vypad už na Krajském úřadě, nemyslíš ??
Já bych se od něj teda léčit nenechal...
0 # Ing. Jiří Fiala 2019-10-04 18:46
Mlátička Ondráček by měl kvůli cestě na Donbas viset, kritizoval komunistu Novotný. Policie ho obvinila

lidovky.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2019-10-05 09:08
Policisté vypisovali pokuty mazacím perem, kradli

novinky.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2019-10-05 09:13
Policajti pošťáci? I rošťáci ! O.

novinky.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2019-10-05 09:09
Ústav nezávislé žurnalistiky - a kde ho hledat...

Ústav nezávislé žurnalistiky, oblíbený zdroj redaktorů ČT. Xaver se tam vypravil a našel prázdnou chatu zarostlou kopřivami

parlamentnilisty.cz/.../...

Bez přihlášení nemůžete vkládat příspěvky.