Den obětí invaze... ??

Poslanci nám schválili další "významný den" - a to 21. srpen. Má to být "Den obětí invaze". 

"Památný den obětí invaze a následné okupace vojsky Varšavské smlouvy" se rozhodně stane "památným dnem" s nejdelším názvem - a současně i s nejpochybnějšími a nejproblematičtějšími důvody si jej připomínat. 

Nechci ani v nejmenším zpochybňovat oběti, které toho dne - na naší straně - padly. Naopak, těch si JE DŮVOD NESMÍRNĚ VÁŽIT, už proto, že zachraňovaly to nejcennější - národní čest. A nahrazovaly práci a chybějící odvahu jiných, kteří za to byli celá léta dobře placeni, cvičeni a také vyzbrojováni. 

Aby se pak - až je bylo skutečně potřeba - zjistilo, že svobodu jsou ochotni bránit jen prostí občané holýma rukama, a ne k tomu povolaní a určení obránci státu a národa, a to vzdor veškerým obrovským investicím, do nich směřujícím a vzdor masivnímu vyzbrojování a militarizaci společnosti - zaměřené ovšem ne na obranu vlastní svobody a vlastních zájmů, ale na mrzkou službu cizím uchvatitelům a cizí ideologii. 

Ano, tihle padlí, především u Čs. rozhlasu, nebyly žádné oběti dopravních nehod, to byli skuteční a stateční hrdinové. Byla jich však jen hrstka a jejich odpor proti mohutné přesile - jen vcelku bezvýznamnou epizodkou, která na stavu věcí a výsledku okupace nemohla nic změnit. Přesto - či právě proto : Díky aspoň za ně !!

Ovšem... těch druhých - kteří totálně selhali, většinou dezorientováni pomatenou komunistickou ideologií a neschopní rozlišit, kdo je vlastně agresor a nepřítel, bylo mnohem a mnohem víc.

Selhala celá vláda a politická representace - která namísto organizování odporu a žádostí o mezinárodní pomoc jen vydala sice odsuzující stanovisko "ke vstupu vojsk" - ale dál už zoufale nic...

Jen vyzývala, aby se postupujícím okupantům nekladl odpor.

Máme snad na to být hrdí ?? Na to, že se cizí armády projely naší zemí jako cvičištěm ? Prakticky bez ozbrojeného odporu, dávajícímu jasně najevo, že tu rozhodně nejsou vítány ?? 

Máme být hrdí snad na to, že celá tehdejší vláda, s jedinou čestnou výjimkou (Františka Kriegla), nakonec podepsala kapitulantské dohody z Moskvy - a vrátila se domů už s tradičními bláboly o tom, že udělá vše pro to, aby "normalizovala situaci a obnovila tradiční čs. - sovětské přátelství" ??

Mimochodem, taková zrůdnost nenapadla ani německé okupanty - aby plácali nesmysly o "tradičním přátelství" našich národů a jeho obnově... Těm stačilo - zpacifikovat odpor. A to, že část národa se dala koupit, část zastrašit. A ta třetí část - holt vyhubit... 

A když už jsme u těch srovnání … 

Jak to, že sovětská okupace nebyla okupací - a německá ano ?? Sovětská vojska od samého začátku znemožnila činnost našich legálních státních orgánů a představitele vlády a KSČ pozatýkala a odvezla je pryč... Jak jinak -  a hůř - by se ještě tak asi okupanté mohli chovat ?? Leda že by je postříleli všechny na místě. 

To, mimochodem, ani Němci neudělali - aby pozatýkali představitele tehdejší vlády. Ti se spokojili s loajálním prohlášením presidenta Háchy, ze kterého byl rázem, namísto československého, jen státní president. President protektorátu Čechy a Morava. Ale nikdo ho nezatknul, ani jiné členy vlády, nikam je neodvážel - a zřízení protektorátu proběhlo daleko salonnějším způsobem nežli okupace 21. srpna. 

A že sovětští okupanté neodzbrojili čs. armádu ??

To jenom nestačili udělat, zpočátku to ovšem dělali, než kolaborant Dzúr vydal rozkaz, aby se nikdo nestavěl okupantům na odpor. I přesto byly všechny vojenské objekty přece obklíčeny, a to obrovskou přesilou - a drženy v šachu - do té doby, než dojdou rozkazy, co s nimi dál... A ty (rozkazy) ke zničení nedošly jenom proto, že se holt naše kapitulantská vláda "dohodla" v Moskvě na obnově "tradičního bratrství"...

A - když už jsme u toho : Proč nezřídit také památný den 15. března ?? Tedy výročí okupace nacistické ??!! 

____

Já se osobně domnívám, že na památné dny - bychom měli být nějak hrdi. A mělo by být proč. A mělo by to být lidem jasné - proč.

Na 21. srpen rozhodně hrdi být nemůžeme - při veškeré vší úctě k obětem, které to tehdy nepřežily. 

Selhali - kromě těch padnuvších u rozhlasu a ještě na pár dalších místech - skoro všichni. 

Je to den národní ostudy, hanby, potupy a poroby , kdy nám cizí okupační moc dávala jasně najevo, že nejsme ani pány ve svém vlastním domě, a nikdy jsme z jejich pohledu nebyli...

O tom 21. srpnu o rok později ani nemluvě - tam se už vůbec  není čím chlubit.   Tam jen hloupější a primitivnější část národa terorizovala tu slušnější a vyspělejší, a to ještě ve službách cizí moci. 

Připomínat si to můžeme, musíme a máme - hlavně jako důkaz toho, kam až může vést zhoubná komunistická ideologie - tedy k národní zradě a neschopnosti rozlišit skutečného nepřítele a otevřeně se mu postavit na odpor - ale - slavit ?? 

Opravdu - není co. 

A když už jsme u těch památných dnů... 

Proč třeba nezřídit jako památný den - výročí zářijové mobilizace z r. 1938 ?? Protože tam je - byť na velmi krátkou dobu - opravdu důvod být hrdý, neboť je na co. 

A - proč tedy ne ?? Jenom snad proto, že si ten den dnes už málokdo pamatuje - zatímco srpen 68 je stále ještě v živé paměti především střední a starší generace ?? 

To se ale - pouhým posunem času a dospěním dalších generací - změní. 

A co budeme slavit pak ?? A - kdo to bude slavit ??  Až to bude pro všechny jen hluboké historické datum, jako třeba bitva na Bílé hoře nebo u Domažlic nebo na Moravském poli, nebo svatodušní bouře r. 1848, nebo kterákoliv z dalších bitev našich dějin, v nichž jsme navíc zjevně nijak oslnivě nezazářili... 

Slaví se chvíle úspěchů a zdarů, čím větší, tím lepší, nikoliv bolestné vzpomínky zklamání, zrady a zmaru. Ty se jen bolestivě připomínají - abychom na ně - i na jejich padlé - nezapomněli... Abychom je měli před očima, že takhle také můžeme dopadnout... Když budeme tak zbabělí, jako naše státní orgány a politická representace tehdy. 

A pokud jde o ty padlé - ti přeci nebyli jen 21. srpna... ale celou dobu okupace, byť při vpádu vojsk jich asi bylo nejvíc... 

A soudruhu Grospičovi - a dalším vlastizrádcům - z tohoto místa slibme : Až ho někdo (jistě jen omylem) zastřelí, bude se to šetřit jako dopravní nehoda... 

__________________

__________________

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/cesko-si-bude-pripominat-21-srpen-jako-den-obeti-invaze-schvalili-poslanci-40301097

 

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/21-srpen-nebyla-okupace-zni-od-komunistu-obeti-to-byly-dopravni-nehody-40301176?dop-ab-variant=13&seq-no=2&source=hp

__________________

__________________

Komentáře  

0 # Ing. Jiří Fiala 2019-10-24 17:21
Křížení nemusí vždy vést k pozitivnímu výsledku. Zde je ukázka, co vznikne ze zkřížení Grosse s píčou.

novinky.cz/.../...

Co by na to řekl Ivan Vladimirovič Mičurin, první vynálezce ženské antikoncepce...

Zkřížil manželce nohy. J.K.
0 # Ing. Jiří Fiala 2019-10-24 17:52
Zeman má k mlčení o invazi dobrý důvod...

blesk.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2019-10-24 19:40
Invaze ? Jako děcka, já mám většího bráchu.

Malej komunista si pozval staršího bráchu. Svině se votlačovaly od koryta. Totéž bylo v 1989. O.
0 # Allan 2019-10-24 20:03
Není moc šťastné srovnávat ruskou okupaci s tou německou. A pak hlavně neuvést, že ta salonní německá přinesla hlavně světový konflikt, desítky miliónů obětí a jenom Čechů přes 300 tis. Vyhlazovací koncentrační tábory, genocidu.

A právě ten německý fašismus porazil hlavně Sovětský svaz a jeho občané položili největší oběti pro dosažení míru a svobody. I pro Československo.

Německo s Hitlerem a kapitálem může vyvolanou světovou válkou za poválečné uspořádání a světový terorista USA v roce 1968 prakticky nic neudělaly.
0 # Ing. Jiří Fiala 2019-10-24 20:43
USA byly tehdy zaměstnány válkou ve Vietnamu (stejně jako v r. 56, při maďarském povstání, západní mocnosti krizí v Suezu) - a ČSSR považovaly za součást ruské sféry vlivu. Konečně, samotná oficiální ČSSR dělala všechno možné, aby je o tom přesvědčila.
TAkže jen vyhlásily pohotovost svým divizím v Bavorsku, pro případ, že by se sovětští ochránci nehodlali zastavit na Šumavě, a tím to - bohužel - měli za vyřízené.
Těžko pomáhat někomu, kdo o to oficiálně ani nestojí, ani nepožádá. Pak to lze maximálně vzít na vědomí - a soustředit se na pomoc těm, kteří to jasně řeknou.
KSČ ostatně tehdy přesvědčovala celý svět, že se jedná o pouhé "nedorozumění" uvnitř komunistických stran, jakýsi jiný náhled na věc komunismu - takže si všichni ostatní řekli : Ať si to vyřídí mezi sebou.
0 # Kedul 2019-10-24 20:28
Kdyz drzost parazitu v talarech ci tech co drzi nespravedlivy a hloupy rozsudek v ruce presahne vsechny meze

novinky.cz/.../...

Dobry den mame pro vas skvelou zpravu vs dum kery jste zaplatily, za svoje pote dostaveli a zhodnotily si muzete za par mega koupit no nei to skvele prosim poslete penize na ucet co nejdrive .... Jo a tady k tomu zaplatte par mega na zvyseni platu soudcu kteri to takhle rozhodli uz za 20 let ... aby bylo na jejich dalsi zvyseni platu ze 100 na 110 tisic mesicne ....
0 # Ing. Jiří Fiala 2019-10-25 09:04
Ještě, když už jsme u toho - proč nevyhlásit za památný den výročí podpisu Mnichovské dohody ?? Ta aspoň měla mezinárodní, celoevropský formát - a jistě by si ho připomněli i mnozí jiní...
A mohlo by se to jmenovat třeba "Den vyhnání", aspoň bysme, vedle Němců, měli také svůj… Den vyhnání - Čechů z pohraničí...
Proč takové dny nejsou "památnými dny" ??
Protože to byla národní katastrofa, a na tu je vždycky bolestné vzpomínat...nebo - ještě lépe - zapomenout... :-?
0 # Kedul 2019-10-25 09:44
Policisté však rozrušené dívce řekli, že "o nic nejde". Celý výslech si také nahráli na mobil. Jenže video později uniklo na internet a rozšířilo se mezi lidmi, ....

zpravy.aktualne.cz/.../...

ono samo to video uniklo od fizlu na internet ze ... oni jsou uplni chudacci ti fizlove a vubec ale vubec za nic nemuzou ze ... kdyby to video nepustili holka by uz k rediteli nechodila a mohla zit a nemuselo byt popraveno dalsich xx lidi .... anebb fizl - vzdy a temer vsude na svete psychiatricka diagnoza ...
0 # Ing. Jiří Fiala 2019-10-25 15:56
Libuna nestíhá... Kdyby nedělala nic, vyšlo by to na stejno. Anebo by to bylo ještě lepší, aspoň by nikomu neškodila...

ceska-justice.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2019-10-25 16:40
Zeman a Nutricni specialisti:

Lekari - udajni Nutricni specialisti doporucuji Milousovi bilkoviony na vytvoreni svalove hmoty?!
Ja tomu komunistickymu svabovi doporucuji Kremrole (v nazvu ma Kreml) a slehacku, aby to s nim uz šlehlo!
Z

blesk.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2019-10-25 16:40
První soudce žádá o přerušení funkce …

eurozpravy.cz/.../...
0 # Kedul 2019-10-25 19:13
Zvazoval jsem soukormy email panu F, ale verejna ostuda je jedine co smejda fizla zastrasi a snad odradi.

dnes jsem vzal dceru do bazenu ve Zdare nad Sazavou, pockal si tam na me fizl Jan Micka a pred cerou na me vyhrkl, ze se mu zda ze me nak moc vida a ze jako jestli "nechcu pomoct". Kdyz jsem mu rekl ze nevim o cem mluvi a ze se s nim nehodlam bavit at me a dceru neobtezuje stale nalehal a byl stale agresivnejsi a doternejsi az do monetu kdy jsem mu sdelil ze nekoho zavolam at se vubec nepriblizuje a ze krive obvineni je trestny cin stejne jako padelani dukazu a vydirani. Pro dceru otresny zazitek okamzite jsem s dcerou rozruseny prostory bazenu radeji opustil. Pro info me tento policajt pred shruba 3mi lety totiz vydiral ze jestli se nepriznam ke krivemu policejnimu obvineni o kterem tu porad pisu tak se postaraji a zaridi si ze budu odsouzen a vscihni se to dozvi ale kdyz se priznam tak ze zaridi ze se to nikdo nedozvi a nic z toho nebude ...
0 # Kedul 2019-10-25 19:17
.. pisi to protoze mam obavu o svoji rodinu a proto pokud bych se dlouho neozyval tak budete vedet ze policejni prolhana padelacska Zdarska grupa justicni mafie zase radila stejne jako nedavno primo pod policejni kamerou nechala nelegani hernu tak dlouho v provozu az z toho byla jedna mrtva pani ... pokud je tato verejna informace neodradi od dalsich jejich opakujicich se utoku predevsim na moji rodinu, tak alespon prosim kohokoliv nebojacneho o pomstu za me a moji rodinu ....
0 # Kedul 2019-10-25 19:22
... Jeste pripomenu ze po te vyhruzce v roce 2016 ta banda na moji dceru a rodinu skutecne zautocila a pacha trestny cin ve spojeni prokuratorky Lenky Hudcove a vsech prokuratoru ve Zdare kteri jako jeden uzce pri jakemkoliv naznaku prusvihu spolupracuji a prekrucuji fakta a odklaneji, policajtky Juliany Zigmundove a jejiho nadrizeneho Stefacka a Ilony Mouckove...
0 # Ing. Jiří Fiala 2019-10-25 21:53
Klasický SZR, kde byste ho asi nečekali...

www.super.cz/.../
0 # Ing. Jiří Fiala 2019-10-26 14:28
Policejní násilí a mučení zůstává v Rusku většinou bez trestu

www.forum24.cz/.../
_____________
Proč jenom v Rusku, že ?
0 # Ing. Jiří Fiala 2019-10-26 14:30

Bez přihlášení nemůžete vkládat příspěvky.