Milenium u nás : Když sršni vládnou

Dovolím si čtenáře upozornit na koprodukční švédskou detektivku "Milénium", odvysílanou v nočních hodinách na ČT2, protože stojí za vidění. 

 Původně jsem nevěděl, co za podívanou mne čeká, připadala mi dlouhá, přesto zajímavá - ovšem můj zájem s každým dalším dílem neochaboval, nýbrž posiloval. To se stává málokdy, a zvláště u takhle dlouhého pořadu, protože udržet diváka v pozornosti po více než dvě hodiny, je (režisérský i herecký) výkon. 

Původně to vypadalo "jen" jako dobrá a napínavá detektivka, ovšem s postupujícími díly přibývaly náměty, které ze svého života dobře znám a které jsou mi velmi blízké. Resp. - o kterých jsou i tyto stránky. 

Totiž : Justice, její zneužití k likvidaci nepohodlných lidí - potažmo další státní orgány ve stejné roli. A obrana jedince proti nim. 

Syžet příběhu je asi tento : 

Známý a úspěšný investigativní novinář je nejprve pověřen jedním případem (zmizení a několika vražd), který objasní - ale to je jen předehra k tomu hlavnímu : Protože zde pracuje na případu, kde má dost bohatých lidí zájem na tom, aby nic nevyřešil a nikoho nenašel, najmou si mj. hackerku, která se mu denně šťourá v počítači a sleduje (na dálku), co vlastně zjistil a na čem pracuje.

Hackerka - vzdor svému věku, pohlaví a minulosti - projevuje takřka nadpozemské vlastnosti a schopnosti, díky nimž se úspěšně živí (ale i ubrání) - jako hackerka, pro zjišťování citlivých důležitých informací v bezpečnostní agentuře.  

O to šílenější je následné zjištění diváka, že je ve skutečnosti nesvéprávná a má ustanoven poručnický dohled kurátora, jistého právníka s dobrou pověstí. 

A dál už je to příběhem právě této dívky, jejího znesvéprávnění - a státních orgánů, které se na jejím osudu podílely a podílejí. 

No - a poručnický soud - to je přeci - náš opatrovnický soud. 

A - jsme doma !! U problémů, které denně potkávám a denně řeším. A od nás (ne ze Švédska) dobře znám. Proto mohu srovnávat. 

K filmovému příběhu : 

Soudem ustanovený poručník - který zjevně má "poroučet" daleko inteligentněšjí bytosti než je on sám - se ukáže jako sexuální deviant a úchylné prase, jež nejprve zabaví "ošetřovanci" veškerý příjem - a poté mu ho uvolňuje jen za "protislužby" - tedy mlčení o tom, že ji znásilňuje a nutí ji k perverzním sexuálním praktikám pro svoje potěšení. 

Asi mu to celý život procházelo, jenže tady narazil na někoho, koho zjevně nečekal - totiž osobu nejen vysoce inteligentní, ale i zkušenou s nejrůznějšími sledovacími technikami - takže si na jednu tuto "schůzku" přinese potajmu kameru a své znásilnění úspěšně natočí. A - má ho v hrsti. 

Následně - stejným způsobem jako on ji - ho spoutá, vysvleče a na tělo mu vytetuje nápis o tom, že je úchylné prase a zrůda. 

No - a dál už je celý příběh zpětným rozkrýváním toho, co předcházelo smutnému osudu hlavní hrdinky - tedy této hackerky. 

Jako malá vyrůstala s matkou, kterou otec bil a týral. Jednou mu za to vychrstla do obličeje plnou krabici od mléka benzinu - a zapálila jej. 

Za to byla vzata do ústavu, kde ji "léčil" jistý psychiatr. Ze dvou let pobytu ji přes rok "léčil" tak, že ji připoutával k posteli a zkoušel na ni všechno možné. 

Proto byla prohlášena za nesvéprávnou, proto ten "poručnický" soud. 

Zpětně se ukázalo, že dívka na týrání matky upozorňovala všechny možné i nemožné státní orgány i úředníky - a NIKDO Z NICH  nijak nereagoval. Až právě tím jejím zavřením do ústavu. 

Dále se zpětně ukázalo, KDO  byl (a dosud je) její otec : Totiž přeběhlý ruský agent, kterého švédská vláda - jako prominenta -  chránila. A když ne vláda, tak alespoň její orgány, především z tajné služby, kde se nakonec vytvořila její zvlášť tajná sekce, která se vymkla státní kontrole - a dál si hrála na vlastním písečku, už bez kontroly vlády a oficiálních složek státu. 

Proto všechna oznámení na jeho chování putovala rovnou do šuplíku a nikdo je neřešil. 

Dívka přes různé peripetie doputuje až ke svému otci, který žije s jejím nevlastním bratrem, vyhlášeným zabijákem. A když už se najdou, vzájemně se pokusí vyvraždit. 

Tedy - otec s bratrem se pokusí zabít tuhle hackerku. To se jim - vzdor třem zásahům z pistole - nepovede, a dívka vyleze z již zasypaného hrobu - a jde si s nimi vyřídit účty. Otce sekne sekerou do hlavy, ale i to on přežije - a jsou spolu nakonec v jedné nemocnici. 

Tam přijde otce někdo zabít, ale patrně chce zabít i ji. 

Otce zabije, ji nikoliv, ji čeká soud za otcovraždu a její přípravu - a - nový znalecký psychiatrický posudek. 

Mezitím se dá dohromady ona sekce tajné služby, která po celou dobu kryla excesy přeběhlého ruského agenta - a uvědomí si, že jim jde o hodně, že by se celá jejich činnost mohla zpětně provalit, a zvláště, když o tom všem chce onen investigativní novinář z Milénia napsat. A podkladů pro to má dost a přibývají další. 

Hackerka se ze svých zranění zcela zotaví - a blíží se  soud. 

K soudu, na jehož výsledku má zásadní zájem ona sekce tajné služby, která za vším celou dobu stála a která se bojí prozrazení. Proto je jejím zájmem hackerku na doživotí zavřít na psychiatrii, aby ji nikdo nebral vážně, a novináře, který o tom všem chtěl napsat a zveřejnit reportáž, odstranit a zdiskreditovat. 

A tak zajdou za státním zástupcem, který podával obžalobu, a sdělí mu, že odsouzení hackerky je ve státním zájmu a že jednají s instrukcemi z nejvyšších míst. A současně i zorganizují akce proti novináři s cílem, aby jeho reportáž nikdy nevyšla a on sám byl zlikvidován, nebo alespoň znevážen. 

Protože ho nikam zavřít oficiálně nemohou, podstrčí mu do bytu drogy a současně najmou profesionální vrahy - střelce, kteří ho mají zabít. A patrně i jeho kolegyni, druhou spolumajitelku vydavatelství. 

Neuspějí ani při jednom : Při podstrčení drog jsou odhaleni kamerami bezpečností služby, která - naštěstí - monitoruje novinářův byt, a najatým zabijákům se novinář sám v restauraci ubrání, a to až do příjezdu policie.

Výhrůžky maily, i otevřené útoky na zdraví a život, vyděsí spolumajitelku vydavatelství natolik, že chce vydání reportáže stopnout. Že nechce riskovat životy celé redakce, protože prý za to nestojí.

Hlavní hrdina - novinář a druhý majitel vydavatelství - ale reportáž přesto vydá.

Zatím probíhá soud. Soud proti hackerce, o otcovraždu a její přípravu. Všechno je - ve státním zájmu - předem připraveno.  Veřejnost - ve státním zájmu - vyloučena. 

A státní zástupce, rozhodně ne nepodobný p. Martinu Suskovi, současně známému z kauzy vraždy čerpadlářky (https://www.ceskatelevize.cz/porady/1097181328-udalosti/219411000101025/video/728801 ), kterého ovšem známe z jiné kauzy - a sice údajného domácího násilí Petra Vlčka (zajímavé, že ihned potom zjevně přešel na KSZ - tedy domácí násilí, byť jakkoliv zprasené, jako jasný výtah nahoru...), jist si svým postavením, podává obžalobu. 

A - čeká ho následně jeden šok za druhým. 

Hackerka, která do té doby odmítala říci jediné slovo (což se ukázalo jako velmi úspěšná taktika, protože ničím nedala najevo svou inteligenci a nechala všechno až na boj před soudem, na který se tak státní zástupce nemohl vlastně nijak připravit), reaguje tak svižně a přesvědčivě, že i státního zástupce dostává do defenzívy - a následuje - posudek. 

"Zpracovaný", resp. koupený od toho samého psychiatra, který ji dva roky držel jako blázna na uzavřeném oddělení, přikurtovanou k posteli... 

Netuší však (pan psychiatr), že i on je pečlivě sledován, že jeho počítač je napíchnut a zkopírován jeho obsah - takže u soudu je najednou snadné předložit důkazy o tom, že znalecký posudek byl vypracován předtím, než posuzovanou vůbec viděl - a že má sice tři varianty ze tří různých dat, ale všechny jsou stejné - takže po návštěvě hackerky, která s ním ovšem nijak nekomunikovala, jen změnil datum a vydal to samé, co už měl dávno v počítači. 

Díky zkopírování počítače se navíc provalí, že i on je úchylné prase, pěstující dětskou pornografii, přičemž jeho úchylka byla vyšetřované patrná už z jejího pobytu na psychiatrii. 

A - sledujeme soud, kde se najednou zjistí, že všechno stálo na falešném znaleckém posudku - a že věznění hackerky na uzavřeném oddělení psychiatrie bylo jen dílem koupeného znalce a sekce tajné služby, která se vymkla kontrole. 

A je pak krásnou - byť pro nás zatím zcela pohádkovou - podívanou, jak do soudní síně přichází jako svědek šéf skupiny, pověřené vládou novým vyšetřením těchto nezákonných aktivit, tohle všechno soudu sděluje, a současně i to, že nejvyšší státní zástupce vydal deset zatykačů na členy této zločinecké bandy státních úředníků a soudních znalců, současně vstupuje i policie, v civilu i v uniformách, odebírá "znalci" počítač a odvádí ho do vazby. 

Je krásným pohledem - a mistrovsky zahráno - sledovat obličeje státního zástupce a soudního znalce, jak se ze sebejistých, renomovaných a uznávaných osob pomalinku mění - přes vztek a pobouření - po vystrašené obličeje dopadených zločinců (to v případě psychiatra), anebo alespoň krajně znejistělých kdysi mocných úředníků v předtuše velkého průšvihu a konce kariéry ve státních službách. 

Pro nás zatím jen krásná pohádka. 

A teď - to DŮLEŽITÉ  !! 

Všechny tyto - a podobné - příběhy mají jedno společné : Totiž že se někdo z mocné státní správy (obvykle z nejmocnějších - tajných - služeb), vymknul kontrole a začal masově zneužívat pravomoci k soukromým, podivným cílům - a že bylo zapotřebí mnoha statečných lidí, riskujících zdraví i životy, než se podařilo skupinu odhalit, vyšetřit  -  a pozatýkat. 

Krásná pohádka. 

Jenže - co když se takovéto kontrole nevymkla skupinka lidí, ale naprostá většina všech, kteří tuto moc mají ?? 

To pak nikdo nemůže jmenovat žádnou vyšetřovací skupinu, nemá kdo vydávat zatykače, resp. to nikoho ani nenapadne - aby také nebyl prohlášen za blázna. 

Každá spravedlnost má jeden háček : Musí aspoň někde najít zastání. Musí aspoň někde existovat - byť jediný - mocný, který je spravedlivý. 

Chápu dnes, proč Bůh kdysi vzkázal hříšnému městu : Ušetřím město pro deset spravedlivých... 

Ano, má to smysl - takové město ušetřit, i kdyby všichni ostatní byli padouši. Protože ti spravedliví kolem sebe tu spravedlnost rozšíří... 

Ale - znovu ta děsivá otázka : Co když tam ani těch deset není ??? 

No - tak to pak vypadá - jako u nás. Prostě tu spravedlnost nemá kdo zjednat. A -  nezjedná. 

Scéna soudu, který skončí zatčením a odvedením křivého soudního znalce, přepokládá dvě - pro nás už zcela pohádkové - bytosti či institutce : 1) Právníka, tedy obhájce, který bude skutečně neohroženě bojovat za zájmy svého klienta, resp. za spravedlnost, pokud ten je v právu, a to i proti  tak mocné instituci, jakou může tušit v tajných službách. 

2) Nezávislý a spravedlivý soud, který to všechno sleduje, vyhodnocuje - a také správně rozhodne. 

Dovolíte ?? 

Dovolím si předpovědět, jak by taková scéna, byť jakkoliv přitažená za vlasy, proběhla u nás, před naším soudem a před naší justicí . 

 

Především by tam žádný nezávislý soud vůbec nebyl. Byl  by tam soudce, předem domluvený se státním zástupcem, takže jakákoliv překvapení v průběhu jednání prakticky vyloučena. 

Dále by tam byl - zpracovaný a připravený - právník (obhájce), kterému by bylo stranou vysvětleno  - pokud by toho vůbec bylo zapotřebí - že soud probíhá ve státním zájmu a rozsudek bude takový a takový... A že jistě nechce mít problémy ani s ČAKem, natož pak s kýmkoliv jiným - a že  snad mu dál už ani nemusí nikdo nic vysvětlovat, když předem zná rozsudek. 

Ostatně, zažil jsem - a to jak ve vlastním, tak v zastupovaných případech - soudního znalce, co si prokazatelně neobhájil svůj znalecký posudek, resp. jeho závěry byly prokazatelně vyvráceny. A - co myslíte, že se stalo ?? 

Velké NIC. 

Předně, soudkyně byla tak hloupá a nevzdělaná, že ani nevěděla, co má dělat nebo jak by měla reagovat - protože na takovou situaci ji zjevně nikdo na právech nepřipravil. 

A tak se tvářila - jako že nic. Prostě se jelo dál, jakoby té obhajoby nebylo. A - posudek samozřejmě platil dál, vždyť je pod ním kulaté razítko znalce, že?? Soudce je tedy kryt - a že jim to nějaký - evidentní "laik", který žádné razítko nemá, rozbil na kusy - tak to se velkoryse přehlédne a v protokolu raději ani nezmíné. Natož v rozsudku. 

V druhém případě soudce - sice chlap, ale stejné jelito jako ta soudkyně předtím - také poznal, že znalec je v úzkých a neví už kudy kam. Tak udělal to - co asi obsahuje závazná "příručka pro soudce" : Nevíš- li, kudy kam - odroč !! Však do příště se leccos změní - a vyjasní. A taky se můžeš poradit se zkušenými matadory, kdo je kdo a co v takovém případě dělat.

Takže v tom druhém případě - přesně : Soudce odročil - a mě do příštího jednání zatkli, načež soudce udělal všechno pro to, abych se tam už nedostal, ač zastoupený otec na mé osobní účasti trval. Takže - se mu to vlastně vyřešilo samo.  

A že by znalce někdo za křivý rozsudek zatknul přímo v jednací síni ? 

Předně by ten zatykač ani neměl kdo vydat, protože žádná skupina "spravedlivých" by nebyla ani vládou, ani nikým jiným ustavena, protože - nejsou. Alespoň ve státních službách ne. Nejvyšší státní zástupce je natolik groteskní a komická - a hlavně zcela neškodná - figura, že - pokud by nebyl do přípravy takového případu přímo zapleten - rozhodně by vůbec netušil, co má dělat a která bije - a tak by - s vysokou mírou pravděpodobnosti - a - jako obvykle - neudělal NIC. 

To je přeci nejjistější - tím se nikomu neublíží - a plat se bere dál… Že ??  

Soud by tedy křivý znalecký posudek přešel, jakoby nebyl, a šel by cestou nejmenšího odporu  - jak je u nás špatným zvykem - protože to je obvykle cesta k tíži toho, kdo se nejméně umí bránit. 

Skončilo by to tak, že by milou hackerku, vzdor všem důkazům a vší spravedlnosti, podle původního plánu na doživotí zavřeli do psychiatrické léčebny - a tam pak ať si plácá, co chce, "my jsme na to přece zvyklí..." 

Film - či spíše série filmů - má celou řadu zjevně přehnaných situací a fantaskních vlastností hlavních hrdinů, kteří spíše připomínají už nadpozemské bytosti ( v praxi by se např.  sotva nějaký novinář ubránil najatým vrahům se samopaly, natož mladá holka - a opakovaně - nejhorším zabijákům, aby pak ještě - po třech zásazích z pistole, z toho jeden do hlavy - vylezla z hrobu... to je prostě situace z jiného světa a novináři nepatří obvykle zrovna ke svalovcům či supermanům) - ale i tak je to cenný pohled na to, jak to vypadá, když se státní orgány domluví na likvidaci nepohodlné osoby. 

Zatímco ve Švédsku je to excesem, který se podařilo vyšetřit a napravit - u nás je to naprostým standardem. Proto se také u soudů žádné zázraky nedějí - a ten, kdo je předurčen k popravě, také popraven je. 

S tím, že předem je vše dáno, všichni jsou předem se vším smířeni - a pokud se oběť přeci jen vzpěčuje, od toho má advokáta, aby už jí vysvětlil, že "mohla dopadnout daleko hůř..." - (to může totiž vždycky) - a že "jsme ještě z toho vyšli velmi dobře …". 

Že by od soudu odvedli křivého soudního znalce, natož že by státní zástupce musel stáhnout zcela rozbitou obžalobu - i kdyby se tak fakticky stalo, a s dnešními advokáty si to nedovedu představit - patří do světa pohádek a bájí. 

Ovšem pohled na ty vyděšené, kdysi tak suverenní a vážené, soudní aktéry - ten stojí opravdu za to. 

Alespoň na plátně a ještě jen ve Švédsku, když už ne tady - a v soudní síni. 

Až se TOHLE  stane, budeme vědět, že žijeme v právním státě. To ale ještě bude chtít boj minimálně celé generace, která se nebude smiřovat se současným - zcela děsivým stavem. 

Jinde excesem, u nás - samozřejmým standardem... 

 

 https://www.ceskatelevize.cz/porady/10447732278-milenium/213381475790003-divka-ktera-kopla-do-vosiho-hnizda/

 

____________________

____________________

 

K nepřesnostem ČT, již tradičním a mnohačetně doloženým, bezesporu patří i překlad názvu (Dívka, která kopla do vosího hnízda).

Protože kdo umí anglicky, (anebo si ve slovníku snadno zjistí) - tak hornet není vosa, ale sršeň, tedy hmyz o řád hroznější a nebezpečnější nežli vosa. 

The Girl Who Kicked the Hornets' Nest 

 A kopnout do sršního hnízda - to je už opravdu na hranici života a smrti (zatímco to vosí obvykle ustojíte a je to běžná venkovská zábava). 

______________________

______________________

Komentáře  

0 # Ing. Jiří Fiala 2019-10-27 19:57
Kdo chce, může slavit výročí "revoluce" - co z bohatých udělala ještě bohatší a z chudejch ještě chudší... Asi jako úplně první revoluce na světě.

Jeden soudruh, co dřív bejval
velký zvíře ve straně,
teď je slavnej podnikatel,
proto koukám nasraně.

Čest práci" mě tenkrát zdravil
v ošumělým obleku
teď mi kyne z Mercedesu,
to je, lidi, ke vzteku.

Lenina měl na své klopě
dneska mu tam sedí pták
místo vodky pije whisky
a já smažím bramborák.

Co mě nejvíc překvapilo,
odhodil srp s kladivem
Připadám si jako debil
zírám jak vůl s údivem.

Denně slyším, jak tu lítaj
miliardy ve vzduchu

já mám jak dřív stejný hovno
a jsem pořád na suchu.

Na letišti chlapy líbal,
on govoril "Rebjáta"
mě snad, lidi, trefí pepka,
pak chtěl vstoupit do NATA.


O Marxovi, Engelsovi,
vedl velké proslovy
a teď lítá Jumbo Jetem
na Kanárský ostrovy.

Když jsem cinkal u Václava,
nebudu vám, lidi, lhát,
věřil jsem, že Cechy změní
sedmnáctej listopad.

že tu bude spravedlnost,
pokora a morálka
Lidi, já jsem větší blbec,
nežli víla Amálka...

Pepa Fousek
0 # Ing. Jiří Fiala 2019-10-27 19:58
Kdo nebyl v stb, má smůlu.
Na můj vkus, je to hnus.

Na Hradě sídlí banda bláznů,
napříště vyznamená snad estébáckého synka Láznu.

A dá-li si Milouš navíc sklenku,
nezapomene na jeho obhájce, na Zelenku. J.K.


seznamzpravy.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2019-10-27 19:59
Šťastná to žena -
toužila po setkání s policií.
novinky.cz/.../...

Mně hlídka policie nabídla - po výzvě , aby konali svou práci ( = péči o pořádek ve městě ) -
kopy , chvaty a zatčení.
Příště , po náznaku ohrožení , je zastřelím ( - jako nepřítele státu ).

+F+
__________
Jó, kopy, chvaty - to je moje, to mě vždycky hrozně rozesměje...
0 # Ing. Jiří Fiala 2019-10-27 20:00
A kruh se uzavřel, jsme ve stejných sračkách jako před rokem 1989. O.

seznamzpravy.cz/.../...
__________
Také by se dalo říct : Hra na demokracii skončila, těch 30 pomatených let vám muselo jako odstrašující příklad stačit, bando nevycválaná...
0 # Ing. Jiří Fiala 2019-10-27 21:22
Ruského švába,
nemá ani vychcaná knihovnice ze Žďáru ráda. J.K.

www.forum24.cz/.../

Snad jen na Hradě se můžeš setkat s volem,
co zapíjí trittico alkoholem. J.K.

www.forum24.cz/.../
0 # Ing. Jiří Fiala 2019-10-27 21:24
Musíme šetřit, ať to stojí co stojí.
Zdražíme cigára, chlast, zvýšíme daně.
Po nás potopa, stát ocitne ve hnoji.

To vše k velké potěše,
estébáka Bureše.

Vláda šetřit umí,
chudák důchodce jen smutně čumí.

To co mu estébák dal,
deset krát si předem vzal. J.K.

www.forum24.cz/.../
0 # Ing. Jiří Fiala 2019-10-28 08:43
Nejvyšší navýšení platů má nastat u státních zástupců. Jistě si to zaslouží za křivé obviňování a následnou likvidaci pro estébácko burešovský režim nepohodlných lidí. J.K.

www.msn.com/.../ar-AAJpZU0?ocid=spartandhp
0 # Ing. Jiří Fiala 2019-10-28 10:19
Zemřel Vladimír Bukovskij, co upozornil na zneužívání blázinců v SSSR :

novinky.cz/.../...
___________
Ty se ostatně zneužívají zdaleka nejen tam, že ??
0 # Ing. Jiří Fiala 2019-10-29 12:23
Čest jeho památce! Ať věčné světlo mu svítí po Boží pravici!

babylonrevue.cz/cicikovova-satanisticka-rise/

Freeeurope
0 # Ing. Jiří Fiala 2019-10-28 12:50
Sudkyňa Repáková, ktorá pomohla Kočnerovým ľuďom v kauze Technopol, požiadala o prerušenie funkcie

dennikn.sk/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2019-10-28 14:44
Jelikož spolupracovali s Policií ČR, možná půjdou bručet.

dfens-cz.com/vzdyt-jsem-jim-rekl-jak-to-bylo/
0 # Ing. Jiří Fiala 2019-10-29 14:58
Znalci a Trestni stihani na objednavku:

Taky je pan Koláčný překvapen prací soudního znalce. Myslím, že pan Koláčný teď už ví, že jsou to v ČR především soudní znalci, kteří svojí činností posílají lidi do kriminálu, případně zájmové jedince umí i jednoduše osvobodit, záleží na tom, jak je práce „objednána“ – tak, jako v jinných činnostech. Znalcům vždy vyjde to, co jim vyjít má, záleží na tom, zda PČR potřebuje někoho nechat zavřít, nebo naopak. Soud je pak insititucionální záštita. Pan Koláčný konstatuje, že soud zjevné, do očí bijící rozpory v posudku soudního znalce jaksi neřešil. Pane Koláčný, tuhle zkušenost jste v porovnání s mnoha jinými nabyl ještě lacino, to mi věřte. Z.
0 # Ing. Jiří Fiala 2019-10-28 15:01
Kauza advokáta Grubnera: Spoluobžalovaný obvinil policii, že ho nabádala ke křivé výpovědi

ceska-justice.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2019-10-28 15:01
Mnozí exekutoři by měli vracet peníze, které neoprávněně vymáhali. Heslo: rozhodčí doložka

ct24.ceskatelevize.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2019-10-28 16:28
Jako prodejná děvka :

seznamzpravy.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2019-10-28 19:42
Vzpomínka na člověka s pokřiveným charakterem,
žádné kytky na hrob, na takové serem.
Že státní kasa bezedná je díra,
věděl i Standa mašinfíra.
Stando, ve věci mé dcery jsem se na tě dvakrát obracel,
ty měl jsi jiné starosti, jak nakrást si, bych se z tvého jednání pozvracel.
Odpovědí pověřil jsi policejního prezidenta zmetka Koláře,
za to zasloužil sis plivnout do tváře.
Tenkrát byl jsi mladý,
naletěl jsi na servírky Šárky vnady.
Netušil jsi, že jen tolik užiješ,
kolik sníš a vypiješ.
Budiž ti země lehká,
já mám tě za Božími mlýny potrestaného zmetka.
Vyznamenání ruského švába si všímám.
On zatratil tě, takže žádné in memoriam! J.K.

www.msn.com/.../ar-AAJsmap?ocid=spartandhp
0 # Ing. Jiří Fiala 2019-10-28 19:42
Za toho ruského švába,
musela by se stydět i jeho porodní bába.
Koupil jsem si pytlík buráků,
budu je loupat, nepotřebuji vidět tu přehlídku čuráků. J.K.

seznamzpravy.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2019-10-28 20:06
Jak dopadneme Karel Kryl dávno věděl,
že dělají si z nás prdel.

www.karaoketexty.cz/.../pasazova-revolta-8333

Již 30 let v poslanecké sněmovně za vaše prachy chrápem,
je to lepší, než vypíchnout si oko drátem.
My vystačíme si s jedním kandidátem.

www.videohumor.cz/.../demokracie-1993

echo24.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2019-10-28 20:07
Kdo umí, ten umí,
Lézt do prdele ruskému švábovi,
je za zásluhy.
Nevadí, že propadl jsi v V.B,
když byl jsi členem stb.

novinky.cz/.../...

Ptám se Vás,
bylo nám to třeba,
dnes obchody zavřené,
nemohl jsem koupit skývu chleba. J.K.

seznamzpravy.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2019-10-28 21:04
Otec privatizace dostal Bílýho lva :

Jirko, nechceš 10 akcií Setuzy, ČKD, nebo Lázně Jáchymov . Grátis. Před školkou na Hájích stála Avie s náboráři na Harvard. Vyšel z ní nadšený vrchní Zdeněk od Soudku, ptám se jej, máznul jsi to na Harvard? Zdeněk vece, já tomu hovno rozumím, tak jsem dal 500 bodů na fond rychlého vzrůstu, a 500 bodu na stabilní zbohatnutí. A takhle tady bohatneme už 30 let. O.
______________

Schwarzenberg správně říkal, že jsou z jedný tlupy. Dodal bych, školený na KGB....
Za toho bílýho lva už by se musel člověk jedině stydět, když si uvědomí, kdo ho všechno má....
0 # Ing. Jiří Fiala 2019-10-28 21:06
Věřím, že ta omilostněná bestie,
aspoň o 30 let ruského švába přežije.
Je to možná jenom plenka,
užije v budoucnu si Miloušova dcerka. J.K.


tyden.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2019-10-28 21:07
To co stalo se, jsem tušil,
a předem věděl,
že si z nás Milouš a jeho hradní klaka dělá prdel.
Za naše prachy v nemocnici nabrati chtěl síly,
na ceremoniálu seděl, pomoci lékařů mu k hovnu byly.

www.forum24.cz/.../
______________
Asi jako bys léčil mrtvolu. Ten přece na první pohled z posledního - a můžou ho hospitalizovat, kde chtějí.
0 # Ing. Jiří Fiala 2019-10-28 21:08
Posledni Milousova vyznamenani:

U prilezitosti 101. vyroci vzniku republiky
churavy Milous si na Hrad pozval tajtrliky.

Nestihl uz predat vyznamenani Karlu Gottu
tak si vzpomnel na kamarady, estebackou rotu.

Udelil vsem nejvyssi statni vyznamenani
drive nez mu knez da posledni pomazani.
Z.
0 # Ing. Jiří Fiala 2019-10-28 21:09
V pekle už mu hřejou kágébáci erteple…
0 # Ing. Jiří Fiala 2019-10-29 12:06
Hned jsem si to myslel, že to udělá, když jsem četl jeho jméno :
Kněz Piťha odmítnul vyznamenání od Zemana :

novinky.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2019-10-29 15:01
Navalnyj má zaplatit odškodné 88 milionů rublů. Mluvil o úplavici z jídla od oligarchy Prigožina

ct24.ceskatelevize.cz/.../...

Bez přihlášení nemůžete vkládat příspěvky.