Polistopadová "proměna justice" jejími vlastními slovy

Přesněji řečeno - slovy tří poměrně známých soudců : Pavla Kučery, Josefa Baxy a Elišky Wagnerové. Doporučuji shlédnout. Neboť pravda v ohni neshoří a ve vodě neutone. 

 A slyšíte ji od soudců samých, tedy soudců - bývalých vrcholných, kteří jistě ví, o čem mluví... 

Pavel Kučera vykládá, jak byl původně advokátem, a když zjistil, že politicky motivované skutky svých klientů neobhájí, tak - namísto aby justici opustil zcela, jak by se asi dalo čekat - tak sám říká, že "provedl veletoč" - a stal se soudcem. 

Jinými slovy : Než neúspěšným advokátem, hájícím právo, tak raději úspěšným soudcem právo porušujícím. 

Josef Baxa popisuje případ Heřmana Chromého, kterého prý chtěla StB zavřít za nějakou inscenaci, údajně pacifistickou, a on ho osvobodil. Dále popisuje, jak po po tzv. sametu v justici nikdo žádné nadšení neprojevoval, naopak - převládaly hluboké rozpaky a obavy, co s nimi bude. (To jsem ostatně znal ze zahraničního obchodu i já...) 

Jednoznačně tedy sami cítili, že patří k poražené straně - resp. ke straně, která se právem poražena měla cítit - a měla oprávněné obavy, že se bude zpovídat ze svých skutků. 

Jak popisuje Josef Baxa dál, vlastní sebereflexe u nich naprosto žádná nebyla - jak je ostatně u gaunerů všeobecně zvykem. A mluví o Brožové - Polednové, vražedkyni Milady Horákové - a bývalém předsedovi KS v Plzni. 

Po Sametu chtěl třeba VONS odvolání alespoň těch nejzkompromitovanějších soudců, celkem jednačtyřiceti - marně. "Nebyla prý politická vůle..."

Co to znamená, že "není vůle" ?? Tak kdo tu "revoluci" teda vedl ?? A jak ?? 

Dobře vím, že mezi nimi byl i pozdější předseda OS na Praze 9 Alexander Rudý, syn známého kata z 50. let Vojtěch Rudého, dříve Rotta, kterého jsem pak zažil už já osobně - a který měl proti mně svědčit v případu "útoků na soudce" projednávaného tehdy na Praze 7 (viz soudce Hájek). 

Proč nebyla (politická vůle), resp. kdo ji přesně neměl - a kdo zabránil tomu, aby aspoň tyto zmetky z justice vyhodili ?? To by jistě bylo třeba do pořadu doplnit, aby veřejnost věděla, komu má tedy za současný stav poděkovat. 

Eliška Wagnerová rovněž konstatuje, že personální výměna prakticky neproběhla - a že měla proběhnout daleko důkladněji a početněji. 

A k tomu dodává a popisuje Josef Baxa, že po tzv. revoluci se justice "vyprázdnila", protože nebylo vůbec lukrativní v ní zůstávat (to i já si pamatuji velmi dobře) - a že tam tedy zůstali především ti, kteří měli strach z volné soutěže (nikoliv že by tedy odešli ti nejzkompromitovanější, ti tam naopak všichni zůstali dál) - a tedy odejít do jiných právnických profesí, s tím, že by v nich pravděpodobně neuspěli. 

A dále, že při transformaci prokuratury na státní zastupitelství rovněž nemálo komunistických prokurátorů přešlo do justice (tedy myšleno na soudy) - a jsou tam dodnes, přičemž postupně, jak je karierní postup, stoupají stále nahoru - a tak je najdeme většinou na krajských, vrchních, ale i Nejvyšším soudě. 

Pavel Kučera dále hovoří i o tom, že dříve byl pro soudce 10-ti letý mandát - a že si každý soudce zatraceně hlídal, aby nezavdal žádný podnět k tomu, aby ho při příští obměně nenejmenovali znovu. 

Josef Baxa současně potvrzuje, že tato "volba soudců" Českou národní radou byla naprostá formalita (vzpomeňte na Maříkovou, jak se holedbala, že prý byla "zvolena" Českou národní radou... !!!), ovšem když na někom záleželo, aby justici opustil, mohla formalitou přestat být… 

Jinými slovy : Poté, co tento desetiletý mandát Havel zrušil - tak se soudci přestali bát vůbec čehokoliv, neboť mají definitivu jistou - a dělají si vesele, co chtějí - beze strachu z kohokoliv. 

 

 A tak jediným, kdo v pořadu lže, je sama Česká televize - ve svém úvodním komentáři, kde píše, že je to pořad "o přeměně totalitní justice v demokratickou". 

 

Pokud si pořad poslechnete, v souladu se skutečností nutně dojdete k jedině správnému závěru : Žádná nebyla. 

 

___________

Není od věci závěrem konstatovat, že všechny tři tyto soudce osobně znám - a oni mě - a i některé moje případy - a pokud se k nim vyslovovali, tak vždycky tak, že oni sami by rozhodovali jinak (viz Eliška Wagnerová v případě odsouzení v Kladně za údajné pohrdání soudem). 

O všech třech mohu současně říci, že se projevovali - v mých případech - kontroverzně, jednou tak a jednou jinak - obvykle na začátku vždy s odstupem a nepřátelsky, tak, jako ostatní struktury, poté, co zjistili, oč vlastně jde, dospěli obvykle k písemným závěrům, že oni by rozhodovali jinak. Což Vám je - v pozici, kdy rozsudek stejně nezmění - tak akorát k hov..

 

Pokud jde o Pavla Kučeru, tak ten sice proslul podporou feministických organizací (ještě si živě pamatuji, jak jsem mu do podatelny NS nesl tehdy čerstvé volské rohy - a jak se je tam zdráhali převzít) - ale už o pár let později, když se soudil "skok z okna" - a kdy už asi věděl, o koho jde, mi otevřeně napsal - poté, co se tradičně začaly všechny soudy vylučovat - ať si sám vyberu, ke kterému soudu chci jít - a skončili jsme tehdy - na základě hlasování na těchto stránkách, pokud si vzpomenete - v Kolíně, u estébáka Krumla. Což jsme ale předem nemohli vědět. 

______________

 

 https://www.ceskatelevize.cz/porady/11454740577-pribehy-20-stoleti/218562261760006-soudci/

 

 

__________________

__________________

Komentáře  

0 # Ing. Jiří Fiala 2019-11-24 20:43
0 # Ing. Jiří Fiala 2019-11-25 16:15
Ochranka nezasahovala... Názorný příklad, k čemu je... Pak si je plaťte !! A až na ně dojde, tak vám sdělí, že vlastně mají strach - a nemůžou nic dělat...

Přitom povinnost zabránit spáchání trestného činu má každý občan...


"Policie dodala, že ostraha viděla zloděje na kamerách v přímém přenosu a zavolala policii. Sama nezasahovala, protože není ozbrojena. To potvrdila i ředitelka sbírek Marion Ackermannová, která uvedla, že nezasahovali kvůli vlastnímu bezpečí. Vyčíslila škodu na miliardu eur, ale dodala, že skutečná škoda je větší, protože jde o nenahraditelná historická díla."

novinky.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2019-11-26 16:02
Už i soudcům se situace začíná zdát poněkud nestandardní.


idnes.cz/.../...

Závěr konferenciérů bude přibližně takový, "My uděláme škatulata hejbejte se a vy nám za to zvednete prachy".
Zdravím, St.
0 # Ing. Jiří Fiala 2019-11-26 16:38
Co není v Česku po 30 letech promlčeno?

26. listopadu 2019:
Policie zahájila stíhání komunistických funkcionářů Jakeše a Štrougala, obvinění jsou ze zneužití pravomoci
idnes.cz/.../...

P. S.
V Německu je promlčecí doba u t. č. vraždy 30 let. Takže ani v Německu by je Nemohli stíhat. Policie ČR čekala na oslavy 30 let svobody.
Free
0 # Ing. Jiří Fiala 2019-11-26 16:51
Když už není spravedlnost, tak aspoň dáreček občanům od prohnilé justice ke 30. výročí Vítězného Listopadu :
______________

Nač ten chvat? J.K.


seznamzpravy.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2019-11-26 17:38
S poštou pro pacienty se vůbec nepočítá

neviditelnypes.lidovky.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2019-11-26 17:39
Fikce doručení :

www.idnes.cz/.../diskuse
0 # Ing. Jiří Fiala 2019-11-26 17:40
Praha hostí konferenci soudců, stav justice zhodnotí Benešová či Rychetský

idnes.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2019-11-26 17:41
magazin.aktualne.cz/.../...

Líčení tohoto článku jen nepřímo (ale ne zase až tak velkou oklikou) dokládá, že disent byl dlouhodobě režimem připravován. Že byl vytvářen komunistickými tajnými službami s cílem oklamat i Západ i občany vlastních ujařmených zemí: S cílem navodit po celém světě dojem, že komunismus upadá, že se liberalizuje, že existuje i opozice orientovaná po celém politickém spektru odleva doprava. K tomu byli angažováni nejen komunisti, odstavení za stalinských čistek (nebo v Československu za normalizačních čistek v KSČ), ale široké spektrum inteligence (ovšem té, co se dala oklamat, a ještě spíše koupit za určité výhody). Někteří opozičníci byli zavřeni v kriminále, byť jen naoko, neboť kriminál jim měl dodat před Západem punc důvěryhodnosti. Jedná se tedy o komunisty "kontrolovanou opozici". Pokud by někdo z ní došel k pokání, a přiznal pravdu, čeká jej jedině smrt, překvapivá - nebo na fingovanou nehodu...
Perestrojka měla za úkol vytvořit DOJEM "socialismu s lidskou tváří", a získat tak na Západě popularitu mezi levicově orientovanými intelektuály...K porozumění toho, co se odehrávalo na Západě a proč, doporučuji přečíst na internetu seriál "Jak přízrak komunismu vládne našemu světu" na internetovém portále www.velkaepocha.cz/.

Tento portál je verzí amerického portálu www.theepochtimes.com/ v českém jazyce. Aktuálně koncem listopadu vyšla v češtině XIII. Kapitola "Ovládnutí medií". Pro pochopení problematiky však čtenáři bude nutný ucelený pohled, tedy přečíst si celý seriál od začátku. Je psán velmi srozumitelným jazykem, tedy pro "obyčejné lidi".

Zkrátka: Milan Kundera nepatřil mezi "kontrolovanou opozici". Proto se dělo to, co článek v aktualne.cz také popisuje, nejspíše nechtěně, neboťˇ na základě dlouhodobého sledování tohoto portálu lze dovodit, že jde o medium mainstreamové, a že ti, co článek o Milanu Kunderovi uveřejnili, jsou přesvědčeni, že disent byl opravdovou protikomunistickou opozicí, především včetně V. Havla.

Freeeurope
0 # Ing. Jiří Fiala 2019-11-26 17:44
České soudy jsou rychlejší než ty německé. Brzy mohou přeskočit i zbytek Evropy

info.cz/.../...

Bez přihlášení nemůžete vkládat příspěvky.