Zatloukat, zatloukat, zatloukat - Íránu nevyšlo.

Technologická převaha a vyspělost Ameriky slavila nemalý a důležitý úspěch. Svět tak ví, k čemu jsou satelity dobré - k dokumentaci mezinárodního terorismu. 

 

 

Plzák by splakal nad vejdělkem… Jeho zažité heslo "Zatloukat, zatloukat, zatloukat" tentokrát selhalo na celé čáře.

Měl by k němu asi ještě dodat : Zatloukat, zatloukat, zatloukat - pokud ovšem nejste pod dohledem satelitu. V takovém případě je zatloukání vskutku kontraproduktivní. 

Írán utrpěl obrovskou mezinárodní ostudu, když americké satelity prokázaly, že lhal ohledně osudu ukrajinského letadla, které ve skutečnosti krátce po vzletu sestřelil. Byť - a to všichni připouštěli od začátku - omylem. 

Jistě, pro střelbu na civilní letadlo, plné pasažérů, navíc země na jeho konfliktech nezúčastněné, žádný rozumný důvod nemůže existovat - takže se muselo jednat o omyl. To však na tragičnosti osudu obětí ničeho nemění. 

Stejně jako na zbabělosti reakce tamní vlády, když omyl zjistila. Chovala se totiž - jako každý bandita : Bez ohledu na bolest pozůstalých - rychle zahladit stopy. 

Pohled na buldozer, rychle shrnující trosky - a mezi nimi bezesporu i zbytky obětí - Íránu asi svět tak hned nezapomene. 

Až příliš připomínají tyto záběry jiné, a velmi podobné záběry - totiž z německých koncentračních táborů, kde také hromady mrtvol srovnával buldozer. 

Větší neúcty a necitnosti k zesnulým, navíc za takto tragických okolností,  sotva může být.... 

Írán tak prohrál válku s Amerikou dřív, než začala : Na psychologickém poli tehdy, když jeho vojenští experti neudrželi strach a nervozitu na uzdě -  a spletli si civilní letadlo s americkou řízenou střelou, na kterou navíc - bez ověření - začali pálit rakety. 

A na poli humanity a veřejného mínění pak svým chováním po tragickém omylu, který stál život 176 lidí, kteří se provinili jen tím, že nasedli do nesprávného letadla v nesprávnou chvíli. 

Režim, který - byť i omylem - způsobí takovou tragédii, následně o ní několik dní lže a rychle se snaží zahladit stopy tím nejubožejším způsobem - a teprve tváří v tvář nezvratným důkazům musí přiznat barvu - zasluhuje celosvětové odsouzení - a asi sotva koho už napříště přesvědčí, že je v právu a že jedná jménem humanity. 

Všechny americké vojáky prohlásil jejich parlament za teroristy. Když úspěšně zabili úhlavního teroristu, který organizoval krvavé akce proti nim a dalším jejich občanům. 

A co jsou potom oni sami, když si nejprve neověří identitu tak velkého objektu, jakým civilní Boeing zajisté je, bez milosti ho zlikvidují - a následně se chovají k obětem katastrofy jako k odpadu ?? 

Amerika už do regionu ani další vojáky vysílat nemusí : Tenhle režim se zlikviduje sám.

Před světovou veřejností tak už učinil. 

_____________________

_____________________

 

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/tady-je-video-na-kterem-iranska-armada-popisuje-proc-a-jak-sestrelila-letadlo-86158?dop-ab-variant=0&seq-no=1&source=hp&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=null

 

_______________________

_______________________

 

Komentáře  

0 # Ing. Jiří Fiala 2020-01-12 14:53
Nic neprověřovali, jenom stříleli... :eek:

Ani jim nevadilo, že letadlo právě vzlétlo z letiště a opouští zemi (Írán) - útok agresora by asi probíhal přesně opačným způsobem.
Letadlo vysílalo signál civilních letadel a nijak se neodchýlilo z předepsané trasy.

Jestliže Írán byl té noci ve válce, jak tvrdí dnes jeho vedení - měl civilní letový provoz jednoduše okamžitě zastavit. :sad:

novinky.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2020-01-14 16:07
Lež se stala nejdůležitější „hodnotou“ ruského režimu, vysvětluje ruský profesor lhaní Kremlu o MH17

www.forum24.cz/.../

Bez přihlášení nemůžete vkládat příspěvky.