Noví soudci : Prý nejlepší

Píše nám ministryně spravedlnosti. Na to je jedna odpověď : Jak potom vypadají ti průměrní, natož ti nejhorší ?? 

 

 

 

 

 

 

 

_________________

_________________

 Vážená paní

                                    JUDr. Marie Benešová,

                                    ministryně spravedlnosti

 

                                                                                              K č.j. MSP-61/2020-OOJ-SO/2

 

 

                                    Věc : Noví soudci a jejich kvalifikace

 

Vážená paní ministryně,

            Z Vašeho dopisu se dozvídám, že bylo údajně 57 míst soudců uvolněno – ale nedovídám se, zda těchto 57 míst bylo také třeba – vzhledem k vytíženosti soudů -  obsadit.

A to je podstata věci, na kterou jsem se ptal. Tedy jestli ti noví soudci budou vůbec mít co dělat, nebo jestli jen pro ně předsedové soudů budou práci uměle vytvářet, aby o tabulková místa nepřišli.

            Těší mě, že z Vašeho dopisu vyplývá tak zásadní skutečnost, jako že výběr nových soudců není dosud vůbec nijak upraven a záleží tedy jenom na vůli (nebo libovůli) předsedů krajských soudů, koho soudcem jmenovat navrhnou a koho ne, přičemž ani nemusí zdůvodňovat, proč vůbec nového soudce potřebují.

            Na to, jak kvalitní ti noví soudci jsou, může mít názor – vedle předsedů soudů -  především veřejnost, které mají výkonem své funkce sloužit a divím se velmi, jak je možné, že ta se k výběru nových soudců nemůže vyjadřovat vůbec, ač právě ta – a ne Vy nebo předsedové soudů – přichází s výkonem jejich pravomocí především do styku a nese její důsledky, zvláště, pokud se vymykají zákonnému rámci nebo dobrým mravům.

            Jestliže není výběr nových soudců dosud nijak upraven (což považuji za zcela zásadní selhání nejen vašeho odboru organizačního a odboru dozoru a dohledu, případně odboru legislativního, ale také Vaše osobní – protože jak dlouho v té justice jste ?!), pak Vás žádám, abyste napříště prosadila úpravu, že k volbě a jmenování nových soudců se budou vyjadřovat zejména profesní organizace na tom zainteresované (tedy např. ČAK) a dále i spolky nebo sdružení občanů, jestliže prokáží na výběru nových soudců dlouhodobý profesní a naléhavý právní zájem.

            Naše sdružení přichází do styku především se soudci opatrovnických soudů a mohu zodpovědně konstatovat, že pro svou práci nemají VŠICHNI ani základní vzdělání a mnozí ani základní předpoklady a pokud některý z nich vzdělání v oboru dnes má, tak jen proto, že si je sám o své vlastní vůli doplnil, přičemž ho k tomu nic nenutilo a nikdo ho z toho nezkoušel ani nehodnotil výsledky jeho práce.

A ani vzdělání zde není všechno, protože pokud soudce postrádá rodinnou morálku nebo přirozený cit jak pro výchovu dětí, tak obecně pro spravedlnost, ani sebelepší vzdělání mu nepomůže.

To, co máme denně na očích, jsou v lepším případě amatéři snažící se vyhovět tomu, od koho čekají silnější odpor (tedy především zaběhnutým starým strukturám), v horším to jsou jen naprogramované kalkulačky schopné, podle předem neznámých vzorců, kalkulovat výživné, přičemž o zdravé výchově dětí nebo dětské psychologii nevědí – a často ani nechtějí vědět – nic.

To platí, samozřejmě, i pro předsedy soudů, kteří nové soudce vybírají a navrhují – někteří to ostatní otevřeně přiznávají i do médií (viz kdysi předseda MS Sváček, který připustil, že o opatrovnictví neví nic – a přesto má na starosti jak soudce, tak celé opatrovnické odbory).

Žádám Vás proto, aby napříště bylo zabráněno „vyběru“ soudců předsedy soudů podle jejich sympatií ke konkrétní osobě (nic jiného to není, sama píšete, že žádná kritéria nejsou) a aby k tomu výběru byli pravidelně zváni zástupci našeho sdružení, případně dalších sdružení, která na tomto výběru prokáží naléhavý právní zájem, přičemž tito zástupci budou mít právo předkládat adeptům konkrétní modelové situace k řešení a podle výsledků odpovědí mít také právo veta.

            Stav vzdělání a morálky, s jakým nastupují dnešní soudci po absolvování škol, kursů a seminářů, je zcela neúnosný a nevyhovující a doložím Vám to na vyžádání na mnoha konkrétních příkladech.

S pozdravem

                                                                                                             Ing. Jiří Fiala

                                                                                                           předseda o.s. K 213

 

 

 

__________________

__________________

Komentáře  

0 # Ing. Jiří Fiala 2020-02-25 14:43
Zbytečně na poštu. Ministerstvo vnitra obchází elektronické doručování, soudu navzdory

irozhlas.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2020-02-25 16:40
Jsme nestranní, Babišův případ je jako každý jiný, říká zástupkyně Výboru pro rozpočtovou kontrolu

plus.rozhlas.cz/.../
0 # Ing. Jiří Fiala 2020-02-25 18:00
Jablonecká soudkyně dostala podmínku za vyzrazení informací z vyšetřování

novinky.cz/.../...
_________

To bude asi taky jedna z těch nejlepších...
0 # Ing. Jiří Fiala 2020-02-25 18:35
Zajímavé ... pokud se nepletu, tak svým jednáním, pokud jej opravdu spáchala, zasáhla do činnosti orgánů a tudíž to mělo být posouzeno podle druhého odstavce, tedy od 2 do 10 let trestu dle paragrafu zneužití pravomocí .... no protože soudkyně tak roční podmínečka .... to se dává ve žďáře po 3 letech souzení bez důkazů za to, že si nějaká pražanda pouze myslí, že má mezi nohama poklad natolik vzácný, že jej někdo mohl natáčet a dávat na internet a když se to neprokáže tak se dává taková roční podmínka za to že k tomu mohlo zcela vybitou kamerou která ale byla na úplně jiném místě v tu dobu prý podle soudkyně dojít a navíc se k tomu přidává ukradení kamery, aby nemohla být prozkoumána nezávislým znalcem namísto policajta a ještě psychiatrické léčení .... nojo jenže podezřelý není soudce no ... to je jasná přitěžující okolnost která znamená rozdat hned 3 tresty včetně nezákonného u údajného přečinu, který teoreticky nemá být za víc než 2 roky maximálně a který se prokázal prý dojmem soudkyně samotné že musí potrestat protože fakt, že nikdo ze svědků nic neviděl ani neslyšel, samotná dívka si pouze myslí že viděla kameru přičemž popsala úplně jinou a ani policajt prý nemůže prokázat, že by ta kamera byla nabitá, nemůže tuto soudkyni vést k závěru, že se obžalovaný ničeho nedopustil .......... Kedul
0 # Ing. Jiří Fiala 2020-02-25 20:36
Ochránci a pomahači mu nepomohli...

I to psíče zjistilo, že si musí pomoci samo ! O.

novinky.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2020-02-25 20:47
Který "odborník" si to vzal na triko,
předepsat notorickému ožralovi triticco?
Hodně jsem toho v této zemi zažil,
mohla to být Novotná či Zdražil.
Či jméno někoho jiného,
zrůdného myšlení stejného.
J.K.
www.forum24.cz/.../
0 # Ing. Jiří Fiala 2020-02-25 21:03
Proletáři Parlamentu České republiky, spojte se!
Proč na oko pro lůzu roztržky,
tak ať dá Mlátička Burešovi do držky.
J.K.

www.forum24.cz/.../
0 # Ing. Jiří Fiala 2020-02-25 21:04
Bureš to cítí v kříži,
příjezd komise EU do Prahy se blíží.
Nasral si do bot,
neví jak s tím hnout,
záda ukázal mu i Ústavní soud.
A tak v zoufalství ho napadlo,
k odpoutání pozornosti sehrát toto divadlo.
J.K.

www.forum24.cz/.../
0 # Ing. Jiří Fiala 2020-02-25 22:21
Proč nechci být prezidentem. Bureš

www.forum24.cz/.../
0 # Ing. Jiří Fiala 2020-02-25 22:21
Ukázka z české žumpy.
Tak to dopadá, když v zemi vládnou dva lumpi.
J.K.

www.forum24.cz/.../
0 # Ing. Jiří Fiala 2020-02-26 18:33
Jedním z úkolů pro nového náměstka na ministerstvu spravedlnosti Jana Kohouta je vydání uprchlého podnikatele Radovana Krejčíře

irozhlas.cz/.../...

archiv.ihned.cz/.../
0 # Ing. Jiří Fiala 2020-02-26 18:34
Opět se nám, díky Babišovi, zvýšila životní úroveň :

Poplatky za notáře se zvýší. Zasažena budou dědická řízení i předmanželské smlouvy

ceska-justice.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2020-02-26 18:35
Falešná občanka stačí, notář neručí za schválený obchod

zpravy.aktualne.cz/.../r~i:article:733096

Bez přihlášení nemůžete vkládat příspěvky.