Rozpadající se radnice (ve VM) nezvládá mj. OSPOD

a znamená tak rozvrat a anarchii také v odborech, týkajících se výkonu státní moci. Tedy především opatrovnictví... 

 

 Velkomeziříčská radnice má zodpovědnost za jeden z nejextrémnějších případů, jaké jsem nejen v současnosti, ale i během své skoro 20-ti leté praxe vůbec poznal. 

Stručně : Dítě svěřeno otci od r. 2014, kdy muselo být odebráno matce, která nebyla zjevně schopna se o něj postarat a zajistit výchovu a výživu. Indície o tom, že matka je v tomto směru prakticky nepoužitelná, však případ obsahuje už mnohem dříve, kdy OSPOD sám zvažoval, že by otec byl pro výchovu dítěte vhodnější (což je tedy co říci !!) - jenže tehdejší otcovo právní zastoupení na to nijak nereagovalo, nebo to považovalo za nemožné. 

Jinak nebyl syn v péči otce až od r. 2014, ale patrně hned krátce od rozvodu, v r. 2010. 

Otec se znovu oženil - a má (dosud) šťastnou druhou rodinu se dvěma dětmi (dcerami). 

To ovšem původní manželka zjevně neunesla - a najednou už netoužila po "svobodě", kvůli které se údajně rozvedla, nýbrž po "návratu" (asi si myslela, že rodina je něco na způsob holubníku, nebo spíše hodinových hotelů, které zná z praxe nejlépe, do kterého se lze kdykoliv vrátit poté, co přišla na to, že všude je chleba o dvou kůrkách a že nikde jí pšenka nepokvete sama od sebe - a pokud jde o dítě, otce mu nikdo - tedy žádný z těch střídajících se "pánů" -  nenahradí) a po rodině. 

A protože je matka, a ta u nás přece může všechno (podle chápání OSPOD i opatrovnických soudkyň je otec jen nechtěnou a těžce trpěnou náhražkou, která okamžitě vypadne ze hry, kdykoliv si matka vzpomene, že má kdesi dítě a že o ně najednou zázračně stojí...) - rozhodla se novou otcovu rodinu zničit. 

Začala synovi vykládat, že ona, tedy matka, nemůže zpátky domů proto, že je tam už ta nová, a kvůli ní nemůžou fungovat zase jako rodina (že tu původní sama zničila, to už vždy opomněla zdůraznit). 

 A které dítě by nestálo o to, být zase s oběma rodiči a mít zase svou rodinu, kterou kdysi mělo ? 

Tyhle typy matek jsou navíc velké a úspěšné manipulátorky, natož vůči malým dětem, které nejsou nijak vybaveny zkušenostmi, jež by jim umožňovaly čelit podobné propagandě. 

A tak se synovi úspěšně presentovala jako trpící chudinka, na kterou jsou všichni jenom zlí a nic jí nepřejí - a on, desetiletý syn, je její jediný spasitel a ochránce... Prostě - její jediný rytiř. 

Které z dětí by na to neslyšelo ?? 

Na to by naletěla i spousta dospělých chlapů, natož nezkušených dětí... 

No, a tak začala novou rodinu otce úspěšně rozvracet - štvaním dítěte proti nové otcově manželce, i proti otci a celé jeho rodině. 

Když usoudila, že dítě je dostatečně zpracováno, podala si návrh na změnu výchovy. 

K soudu už ale nepřišla, protože jednak jí vypověděla právnička na poslední chvíli plnou moc (a to za okolností, hodných zvláštní pozornosti) a jednak zjistila, že otce už zase zastupuji já - stejně jako při změně výchovy v r. 2014 - a tak tam prostě nešla. 

A protože - vcelku správně - usoudila, že její šance na soudní vítězství v této věci nejsou valné, zvláště při jejím stále stejném způsobu života, který nedokázala nijak změnit - vsadila na kartu absolutní beztrestnosti matek u nás (kdo ví, kde k tomu přesvědčení přišla, že ??) - a prostě syna začala unášet. 

A to stále drzejším a provokativnějším způsobem. 

V našich zfeminizovaných státních i městských orgánech se - samozřejmě - nespletla. 

Ty totiž nedělaly nic. A nedělají doposud. Čímž jí neobyčejně dodávají další odvahy a síly denně ohrožovat dítě, obtěžovat ho ve škole (který otec, který nemá dítě v péči, by se do školy vůbec dostal ??), dávat mu návody k útěku a když už o ně nestojí, tak je rovnou unášet ze školy. 

Výsledkem je nejen naprostý rozvrat právního vědomí široké veřejnosti, která na tento právní chlív denně mlčky a nechápavě zírá, ale především bezprostředně ohrožené - a denně ohrožované - dítě, které se bojí chodit do školy i ze školy, přičemž OSPOD se vzmohl jedině na to, aby otci vyhrožoval, že pokud nebude posílat syna do školy, podá na něj trestní oznámení (jistě zajímavé, že ve stejném případě v Chrudimi, kde matka neposílala dceru do školy celých 14 dnů, s odůvodněním, že otec čeká před školou - o tom, že by směl do školy, samozřejmě nebylo ani řeči -, se údajně o žádný trestný čin nejednalo, což prohlásilo nejen OSZ v Chrudimi, ale následně také KSZ v Hradci. Pokud jde o matku, může si zkrátka dělat, co chce, otec za totéž putuje okamžitě do vazby, nebo je mu alespoň sděleno obvinění...). 

 

NO, a tak jsme se na ten právní chlív jeli do Velkého Meziříčí podívat a zdokumenotvat ho. Protože, pokud se takhle chová OSPOD, můžete si být vcelku jisti, že na úřadě panuje chlív daleko rozsáhlejší nebo dokonce všeobecný, protože jinak by to možné nebylo. 

Stížnosti na OSPOD a návrhy na jeho vyloučení z řízení jsem posílal v kopii tajemníkovi Švaříčkovi, i starostovi Komínkovi - oba nedělali vůbec nic. 

Vymlouvali se na to, že stížnosti byly odeslány mailem (ač třeba soudu již byly poslány i datovou schránkou a musel je tedy OSPOD mít ve spisu) - a že tedy žádnou stížnost nedostali, apod. 

Základním znakem - což je obecně platná pravda - všech, co nechtějí nic dělat, a především nic řešit, je, že hledají sebemenší formální vadu, aby nic dělat nemuseli. 

Tak prý stížnosti nejsou podepsané (ač o jejich originalitě nemohlo být pochyb). Přitom : Nikdo nepožadoval žádné doplnění nebo odstranění formálních vad... 

A rozhodně zajímavé bylo a je, že pokud jsem tajemníkovi napsal týmž mailem, že tam tehdy a tehdy přijedeme natočit jeho vysvětlení - odpověděl prakticky okamžitě. To najednou podpis nikam nepotřeboval, podací razítko také ne - a bohatě mu stačil mail, o jehož původci kupodivu neměl sebemenších pochyb. 

 

První termín, na který jsme tam měli přijet natočit tenhle děsivý stav,byl 10. února. 

Jenže - 10. února přišla vichřice spolu s průtrží mračen, já se tam sice dostal, ale kameraman už ne - a tak jsem aspoň mohl vidět, že v podpisech samozřejmě žádný zádrhel nebyl a není : Ač jsem všechny předtím doručené maily osobně podepsal a ještě k nim sepsal na právním odboru úřední záznam - nic se nezměnilo. Nikdo dál nic neřešil, ani neodpovídal. 

Prý na to mají 60 dnů. 

Možná bychom se mohli zeptat, jestli, pokud by pan tajemník dostal dnes facku, jestli by ji šel oznámit až za 60 dnů... 

Ten, kdo vymyslel tuhle nesmyslnou lhůtu, zjevně chtěl, aby úředníci nemuseli dělat už vůbec nic a měli doživotně zajištěné dobré bydlo. Protože z praxe vím, že pokud nějaká odpověď na cokoliv přijde za 60 dnů, už dávno nikdo neví, o čem to je - a věc se mezitím musela vyřešit nějak sama. 

Doporučuji, aby lékaři speciálně tajemníkovu rodinu ošetřovali výhradně ve lhůtě 60-ti dnů, tedy až kdokoliv z nich dostane infarkt nebo si zlomí nohu - aby přijeli po 60-ti dnech se podívat, jak se věc mezitím "sama vyřešila", případně přijeli alespoň položit kytku na hrob....  

Tím by se ušetřilo takových nákladů !! Vlastně - by doktoři vůbec už nemuseli být … Do 60-ti dnů se buďto každý uzdraví, nebo natáhne brka - anebo mu nic nebylo... Geniální recept, že ??

Zkusme tento experiment přednostně na meziříčské radnici...   

 

To jsme ovšem ještě netušili, že i ta vichřice měla zjevně svůj smysl.

Protože když jsme reportáž nemohli natočit 10. února - ale až dnes, tak se mezitím staly dvě zásadní věci : Jednak se matka ještě 2x pokusila o únos dítěte přímo ze školy - a jednak ,a to hlavně - obecný chlív na radnici asi přerostl do rozměrů už neudržitelných, protože dnes - první, co jsme viděli, když jsme přijeli do VM - bylo auto České televize, které zjevně přijelo na náměstí (i Náměstí) - za týmž účelem jako my : Natočit reportáž na meziříčské radnici...

První, co mě napadlo, bylo, že si je radnice pozvala právě kvůli nám - jako jakousi protisílu - ale to jsme se zmýlil. Brzy jsme se totiž dozvěděli, že na radnici v mezičase - tedy konkrétně včera - došlo k palácovému převratu, starostu Komínka, a s ním mnohé další, odvolali - a nahradili jinými. I novým starostou.

Přiznávám, že jsem pro tento vývoj měl hluboké pochopení - a když jsme narazili na redaktory ČT a dozvěděli se od nich, proč přijeli, mohli jsme jen potvrdit, že dosavadní stav radnice a jejího osazenstva byl naprosto zoufalý, zcela nefunkční - a že pokud někdo starostu z této funkce vyhodil, rozhodně věděl, co dělá.

Otázkou pak samozřejmě je, zda ti noví budou o hodně lepší... Nebo aspoň - o kolik...

https://www.idnes.cz/jihlava/zpravy/velke-mezirici-radnice-zmena-vedeni.A200225_184924_jihlava-zpravy_zaz

 

 

Chaos na radnici byl ostatně vidět už na první pohled : Dole, v informacích, nikdo neseděl, v odděleních sice lidé byli - ale často nevěděli, co mají dělat a za co jsou vlastně odpovědní.

Připadalo mi to tam trochu - jako po válce.

Kéž by následovalo alespoň období obnovy.

I tak se musím ptát : Jak je možné, že radnice takto středně velkého města dojde - v dobách hlubokého míru a relativní politické stability - takovéhoto rozvratu, kdy je pak všechno možné, nikdo za nic nezodpovídá - a nikdo nevyvozuje z ničeho žádnou odpovědnost ??

 

 

 

 Natočili jsme postupně :

 

Úvod před radnicí :

 https://youtu.be/HvpniescgHA

Vstup ve vestibulu radnice (neb venku bylo na natáčení v košili docela zima)

 https://youtu.be/VHp6WBEBMjY

Pak jsme mluvili s tajemníkem Švaříčkem (ten je zjevně a stále  zcela v pohodě, se svými 60-ti dny na odpověď si vystačí... Na cokoliv). To, že nese odpovědnost za vzdělání a kompetentnost lidí na radnici, si zjevně nepřipouští, ani si z toho nedělá nijak těžkou hlavu...

 

A pak jsme zašli na OSPOD.

 

Pí vedoucí Muchová byla pryč, věc vyřizuje pí Zuzana Švestková, tu jsme našli, ale mluvit s námi nechtěla. Ani odpovídat na jednoduché otázky ohledně svého vlastního postupu (např. doporučení matce, že pokud nechce na střídavé péči spolupracovat s otcem, nemusí, stačí si podat návrh na svěření do vlastní péče a soud jí jistě vyhoví  - což se také v praxi stalo, nebo hrozby otci, že pokud nepošle dítě do školy, podá na něj trestní oznámení - ač sama nedokázala odpovědět na otázku, jak zajistí bezpečnost dítěte před matkou, která na ně pravidelně číhá po cestě do školy i ze školy, případně jde za ním rovnou do školy, což jí zatím škola umožňuje, anebo proč dosud nepodala - když už je u těch trestních oznámení - TO na matku pro neustále opakované pokusy o únos dítěte nebo jak dospěla k výpočtu výše výživného na úrovni poloviny současného platu otce, atd.)

Odpovídat nechtěla a snažila se rychle zmizet.

Zajímavé, ne ? Když už si za těmi návrhy tak stojí, měla by je umět obhájit...

 

https://youtu.be/LGz1j_V37po

 

Jediný, kdo s námi nakonec byl ochoten a schopen vůbec nějak mluvit, byl zástupce vedoucí, p. Strnad, a ten nám v podstatě potvrzoval děsivost stavu, jaký jsme sami tušili :

Žádné metodické pokyny neexistují, závazné postupy také ne, vše záleží na tom, co konkrétní pracovnice uváží - a když ji za to nadřízená nepotrestá, tak se taky nic neděje.

 

https://youtu.be/024n7gvOII4

 

Jinými slovy : Stačí už dvě feministické blbky  - jedna podřízená a druhá nadřízená - aby si zcela nepokrytě dělaly s vašimi dětmi, co se jim zlíbí... Nikdo je nijak nekontroluje, nikomu se nezodpovídají - a žádné sankce nikdy vůči nim vyvozovány nejsou...

Takhle vypadá "profesionalita" úřadů, které rozhodují o vašich dětech a jejich budoucím osudu...

Zaměstnankyně bez vzdělání, které se obvykle jinde nemohly a neuměly uplatnit. Z těch jsou pak ty "nejlepší" a nejzarytější feministky... 

Babišův státní (a městský) aparát... Ostatně, sám na tom přeci není líp...

 

Zhodnocení po návštěvě MÚ (opět ve vestibulu) : 

https://youtu.be/HpYG6RUIpkI

 

_________________

_________________

Původní stížnost zaslaná starostovi Komínkovi 10. ledna, dodnes bez jakékoliv odpovědi. Aneb : Než se vzmohl na další blábol, stačili ho odvolat... 

__________________

 

Zápis ze dne 10.2., kdy jsme pro vichřici nemohli původní natáčení reportáže uskutečnit.

Popis stavu těsně před odvoláním starosty a některých členů zastupitelstva : Byl katastrofální. A stále trvá. 

 

 

 

 

__________________

 Dříve k tématu :

 

 http://www.k213.cz/JOOMLA/3206-osz-chrani-zajuem-ditete 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

______________________

______________________

Komentáře  

0 # Ing. Jiří Fiala 2020-02-27 13:47
České děti pijí nejvíc v Evropě. Na vině - rodina. A její stav po zásazích OSPOD a opatrovnické justice : Co jiného ?

www.msn.com/.../ar-BB10s95Y?ocid=msedgntp

Bez přihlášení nemůžete vkládat příspěvky.