V případě manipulace se spisem - nutno volat...

A koho ?! Mareše ! 

Kouzelná větička, které rozuměli všichni zasvěcení, od vyšetřovatelů, přes státní zástupce, po soudce všech stupňů soudů...

A pak že nejde vytvořit soudní mafii. Stačila na to přitom jediná větička ! Přeložitelná jako : Věc zvláštního zájmu

 

 Tím "zvláštním zájmem" byly obvykle nemalé peníze od mafie nebo úplatky z trestné činnosti. A to, samozřejmě, ne nějaké drobné na svačinu - tedy deseti až stotisíce (korun), ale od jednotek milionů nahoru. 

Předkládáme tímto veřejnosti poměrně rozsáhlý materiál, pocházející ze závěti Ivana Jonáka. Ten už je v současnosti sice po smrti, ale mnohé skutečnosti v něm zmíněné jsou stále vysoce žhavé, nebo naopak, aktuálnosti teprve dosáhly. Nebo ještě v budoucnu dosáhnou... 

Ne všechno bude veřejnosti srozumitelné, spíše bychom řekli, že to je - odborný podklad ke studiu, především pro zasvěcené. Pro ty ostatní spíše neuvěřitelná fantazie - protože většina tzv. slušné společnosti si nikdy nepřipustí, že tohle je pravda a že se to běžně děje kolem nich, resp. že takhle vypadají soudy a policie. Bohužel. 

Zdaleka ne všechno z materiálu lze ověřit, ale něco přece - protože se to prolíná tvrzeními již několika lidí, kteří měli tu pochybnou "čest" se seznámit. 

Zcela to zapadá do kontextu případu Nečesaný - a dokazuje, že případ Nečesaný nebyl vůbec žádným excesem, případem, který se "mimořádně nepovedl", jak mívá tendenci oficiální novinařina tvrdit - asi i proto, aby se nemusela dožadovat nápravy alarmujícího stavu, který právě tento případ veřejnosti jasně rozkryl a ukázal - ale právě naopak, že takhle policie běžně "pracuje" a právě tohle je nejběžnější styl její "práce". Následně o soudech to platí dvojnásob. 

To, co Jonák popisuje, není důvodu tomu nevěřit. Stejně, jako autenticitě dodaného materiálu. 

Mimochodem, ten, kdo nám ho poslal, měl zjevně k našim stránkám nemalou důvěru - a otevřeně je označuje za jediný svobodný a věrohodný zdroj informací o justici a policii a jediné médium, které je s to něco podobného kvalifikovaně zveřejnit. Budeme ho označovat - jednoduše -  jako "Zdroj". 

"Zdroj" nám v podstatě tvrdí, že tvrzení vyšetřovatele Mareše o tom, že od policie odešel pro neshody s nadřízenou, je povídačkou pro malé děti, že ve skutečnosti si jel do Ameriky vyzvednout peníze od zadrženého Prokopa, který je tam mafii (a to včetně Mareše) ulil - a pak se koukal ztratit i s nimi. Jenže, FBI ho přece vypátrala a dala echo do ČR. Když si přečtete, o jaké částky šlo, snadno pochopíte, že jim stálo za to opustit běžné zaměstnání - a nějakou "legendu", jak oni říkají, si k tomu už vymyslet. 

 A proč to zveřejňujeme ? 

Řekněme - z informační povinnosti, a také proto, že jsme si všimli, že z Mareše si oficiální mainstream dělá hrdinu, natáčí detektivky podle jeho scénářů, pořádá s ním besedy na radiových stanicích, a to i stanicích jinak  rádoby velmi seriozních - těch samých, které třeba v minulosti zpochybňovaly jakákoliv tvrzení kohokoliv z odsouzených - s tím, že jsou to přece vrazi a vyděrači, a snad bychom jim nevěřili. 

Nenechává mě klidným, jestliže ten, kdo to všechno organizoval a kdo prokázal morální profil ještě horší než ti, co byli nakonec odsouzeni, akorát že byl v - nedotknutelných -  službách státu, by měl být veřejně glorifikován, ba dáván za učebnicový vzor a příklad, zatímco jeho oběti úpět nejen v kriminálech, ale především v morálním zavržení tzv. slušné společnosti - zatímco ta bude tleskat právě těmto scénářům a smyšlenkám jako nejlepším hrdinným filmům. 

Připomenu jen, že že i Gil McCrae se považuje za mj. Marešovu oběť, že je přesvědčen, že vyšetřování proti němu zmanipuloval on (a že zmanipulováno bylo, o tom i na těchto stránkách bylo publikováno nesčetně materiálů) - a jestliže to protneme se zcela nezávislou výpovědí Jonákovou, zde zveřejněnou, tak mnohé do sebe neobyčejně zapadá. Především pak styl a způsob práce. 

A i kdyby ne všechno bylo pravdou a ne všechno se podařilo potvrdit, pak mnohé, co Jonák píše, lze potvrdit z obecné zkušenosti všech vězňů, kteří kdy kriminálem prošli. 

Zde bych zmínil např. úroveň soudních znalců a jejich objednané posudky se zcela předem jasným - soudem objednaným - závěrem. 

Na to přeci poukázal i Kájínek, po svém propuštění, když šel za psychologem, který ho psychologicky popravil - s tím, že není schopen resocializace a nápravy - aby se ho zeptal, jak na to přišel a čím to může doložit - a psycholog jen koktal, že "tehdy byla taková doba...". 

Totéž se dočtete zde, kde Jonák zjevně žaloval další tehdejší mediální hvězdu, Slavomila Hubálka (budiž mu země lehká...) pro křivý znalecký posudek - a i já mohu potvrdit, že to, co píše Jonák, je svatosvatá pravda - totiž že pokud odmítáte litovat svých "zločinů", což nevinně odsouzení odmítají prakticky vždy, třeba proto, že žádné nespáchali, tak jste pro soudní psychology "obzvláště zatvrzelými zločinci", jejichž "náprava" je prakticky nemožná - což v praxi znamená, že si každý, byť sebenesmyslnější a sebedelší trest odsedíte do poslední minuty, protože žádný soudce si nevezme na triko, že "zvláště zatvrzelého jedince" pustil na půlku nebo dvě třetiny na podmínku. 

 Ověřenou pravdou je i to, že policie trestnou činnost ve skutečnosti nevyšetřuje, ale pachatele si prostě určuje - ať už podle toho, kdo se jí na to hodí, nebo podle toho - což je ještě horší - koho je momentálně potřeba "uklidit" - což si myslím, že byl i případ McCraee. 

Rozhodně, pokud se s Jonákovým prohlášením seznámíte, měl by především Mareš co vysvětlovat, neboť on to je, kdo je vydáván za hlavu organizace podsvětí a kontaktní osobu mezi podsvětím a oficiální justicí a policií, často zprostředkující mnohamilionové úplatky - výměnou za úlevy v trestech nebo i zastavení trestního stíhání. 

Podle Jonákova prohlášení chtěl Jonáka připravit o jeho Discoland Sylvie, vynášející tehdy desítky milionů - a proto na něj hodil vraždu jeho ženy, kterou si nejspíš objednal někdo zcela jiný - a Jonák s ní neměl nic společného. 

Už jenom když se podíváte na tu částku, ulitou údajně do Ameriky, kam také ihned po zjištění stopy svého černého koně vyrazil, - 90 milionů korun - zůstává rozum stát... Toho mohl dosáhnout opravdu jen grázl velkého formátu, tak velkého, že mimo oficiální struktury by se sotva dokázal zformovat a prosadit. 

_________________

Pokud je Mareš tak svatý, za jakého ho vydávají současná média, pak by měl přinejmenším vysvětlit, proč VŮBEC NIJAK  nereagoval na níže uvedený dotaz, zaslaný mu do rádia, když s ním vysílali rozhovor. Dne 20.2. na ČRo 2, v Mikrofóru, o 1/2 11. večer. 

Považoval bych za standardně slušné, když už neodpověděl ve vysílání, aby se k tomu dostal aspoň po něm - a třeba napsal mail. 

Mlčet, a dělat, že neslyším, jsou opravdu způsoby mafie, která má co skrývat a všechno, při čem je přistižena, okamžitě zatluče... 

__________________

Od: Jiří Fiala <Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.>
Date: čt 9. 1. 2020 v 21:10

Dobrý večer,
 
jako host dnešního Mikrofora byl ohlášen kriminalista Mareš, tak se ho chci zeptat na vyšetření případu Gilberta McCraee
 
Moc by mne zajímalo, jak vyšetřovali vraždu, za kterou byl následně odsouzen McCrae (viz např. identikit pachatele se zcela jinou osobou, hovořící ukrajinsky - McCrae je Američan, mluvící anglicky, se zcela jinou fyziognomií na první pohled) - ale hlavně : 
Porovnání dvou velmi podobných vražd, obě spáchané v tramvaji zastřelením oběti. 
Jedna v noční č. 22 - za tu byl tedy odsouzen McCrae (v únoru 2011) - a druhá ve dne v č. 17 jen o pár let později. Policie následně tvrdila, že pachatele vraždy z č. 17 vypátrala a usvědčila. 
Zajímá mne nesmírně, kdo to je a zda byla jednoznačně vyloučena spojitost obou těchto případů, na první pohled velmi podobných, především provedením, ale i, zda byla jednoznačně vyloučena spojitost obou vražedných zbraní, tedy zda vražda v č. 17 nebyla spáchána stejnou zbraní jako ta v č. 22. A pokud ano, pak jakou zbraní byla provedena vražda v č. 17. 
 
O vině p. McCraee lze velmi úspěšně pochybovat - a to po seznámení se s případem a se soudním spisem - o to je důležitější vyloučit, že se nejednalo o jednoho a toho samého pachatele - tedy jak v č. 22, tak v č. 17 (přičemž v době vraždy v tramvaji č. 17 byl McCrae již několik let ve Valdicích...). 
 
S pozdravem 
 
Ing. Jiří Fiala 
 

 

 

__________________

Za povšimnutí rozhodně stojí i Jonákovo tvrzení o soukromém hřbitovu jednoho z poslanců ODS ze Slaného, jistého Kučery. 

Pokud se najde někdo, kdo o tom ví něco víc, uvítáme...  

 

_________________

A teď už ke slíbeným materiálům, resp. Jonákově svědectví... 

 

 Přesah do současnosti je zřejmý, už když se podíváme na přiložený článek : 

A teď už Ivan Jonák - z r. 2009 : 

_____________

 

 

 

__________

 

______________

______________

 

 

 

_________________

 

 

 

___________________

 Tak - jak se vám tu dýchá ? V tomhle mafiánském státě ? Kde jedinou bezpečnou situací - je být totálně chudý, o nic se nezajímat, o ničem nevědět a o nic se nestarat. A také - nikomu nepřekážet. 

Dokážete v tom žít ? A - jak dlouho ? 

A co vám řeknou vaše děti ? Že v tom musí žít taky ! A jaký stát jste jim tedy předali... 

___________________

___________________

Komentáře  

0 # Ing. Jiří Fiala 2020-05-15 14:36
Policie znovu prověří postup znalců v kauze Kramného

novinky.cz/.../...
_____________

V podstatě další přiznání, že na 30 let někoho odsoudili - na základě ničeho.

Vždyť je to přece jenom 30 let, že ?? Ještě mu jich pár na svobodě jistě zbude...
0 # Ing. Jiří Fiala 2020-05-15 16:58
Nepěkný to obrázek naší justice :

ceska-justice.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2020-05-15 19:40
Takový malý zádrhel policejního státu. I veličenstvo kat se někdy utne. J.K.

www.forum24.cz/.../
0 # Ing. Jiří Fiala 2020-05-15 19:41
Zas jedna pohádka se končí,
bambula, který nahrabal si, se loučí.
Nevím, co ten plukovník kromě lumpáren umí,
na dva měsíce rouškami nám zacpal huby.
Bude se snažit aby bylo co doma na dvorku,
kdyby neuhrál tu bezpečnostní prověrku.
Realita vždycky bolí
když zjistíš, že jsi volil, VOLY.
J.K.

reflex.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2020-05-15 19:42
V angličtině si čeští politici nevěří,
jsou tak tupí,
že spletou si oběd s večeří.
J.K.

seznamzpravy.cz/.../...

Kam se za těmi hrabou,
co angličtinu ovládají a ve velkém kradou?
J.K.

www.forum24.cz/.../
0 # Ing. Jiří Fiala 2020-05-15 19:43
Vzkaz z Moskvy.
Z

novinky.cz/.../...

Bez přihlášení nemůžete vkládat příspěvky.