Oponentura feminismu

Možná vás překvapí, jak vypadá - podle oficiálních představ - oponentura feminismu...

Alespoň v rozhlase. Zasmál jsem se - a kroutím nad tím hlavou (svou) ještě teď... 

"Vyváženost"  vysílání prý představuje sama redaktorka - která dala svůj vztah k feminismu najevo už tím, že si tam feministu pozvala a věnovala mu - bez jediné námitky -  celou hodinu, že ? 

A oponenturu feminismu prý představuje feministka Kovářová, známá hlavně tím, že vychovala k nezřízené chamtivosti svou dceru, že co jí zajímalo ve funkci ministryně spravedlnosti, byl hlavně sex na stole nebo na křesle a že svůj odpor k feminismu dává prokazatelně najevo tím, že k sobě - coby ministryně - okamžitě pozvala vyhozenou feministku Pavlovou (když ji po únosu dítěte vyrazili z ÚMPOD v Brně) a udělala z ní oficiální "poradkyni" : 

Ale - počtěte si sami...

Výměna mailů s rozhlasovým ombudsmanem :

 __________

 

Ombudsman Českého rozhlasu

                                                                   16. 7. 2020 10:29

 

   

komu: mně

 

Vážený pane inženýre,

rozumím smyslu Vaší kritiky a souhlasím s Vámi, že veřejnoprávní český rozhlas by neměl dávat prostor jen jedné straně jakéhokoli sporu. Problém s pojmem vyváženost spočívá v tom, že lineární rozhlasové vysílání často nemůže zároveň zachytit názory jiných stran – například v rozhovoru s jedním respondentem. V takovém případě má moderátor být zástupcem nepřítomných oponentů, ale střet s názorovým protivníkem to nenahradí. Zákon praví, že veřejnoprávní rozhlas má poskytovat ve svém celku vyvážené a všestranné informace. Ale nikde není definováno, co je onen celek. Zda se jím míní rámec jednoho pořadu nebo jiná časová jednotka. Se znalostí rozhlasového provozu pokládám za nemožné dosáhnout toho, aby v jedné relaci zazněly vždy veškeré relevantní pohledy na určitý problém. Naopak za zcela nezbytné považuji to, aby rozhlasoví redaktoři a dramaturgové připravovali vysílání s ohledem na povinnost seznámit posluchače s co nejširším názorovým spektrem. Ale nestanovil jsem si pro to žádnou přesnou metodiku. Mimo jiné proto, že je prakticky nereálné vysledovat v nepřetržitém vysílání dvaceti čtyř stanic všechno, co k danému tématu zaznělo. Pokud se provádějí analýzy objektivity a vyváženosti, jde o přesně stanovený typ pořadů, tedy jistý vzorek vysílání. Osvědčily se mi rešerše, které mohu považovat také za jistý vzorek vysílání. Na základě posluchačských podnětů jsem jich prováděl již velké množství a mohu potvrdit, že mi ukázaly to, co jsem uvedl výše, tedy že Český rozhlas dbá své povinnosti přinášet různé pohledy, ať už se to týkalo brexitu, nebo jiných politických a společenských problémů. Neumím si koneckonců představit racionální důvod, proč by měl stranit jednomu z pohledů, v daném případě propagátorům feminismu. Přikládám tři odkazy na pořady, v nichž se objevila kritika feminismu. Jistě by se jich nalezlo více, ale myslím, že jako příklad to postačuje.

 

V. Klaushttps://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/evropa-evropska-unie-vaclav-klaus-pandemie-alternativa-pro-nemecko-koronavirus_2006302224_sto

A. Tomskýhttps://plus.rozhlas.cz/tomsky-brexit-volili-lide-nastvani-na-politickou-korektnost-na-ideologii-8143692

 

D. Kovářováhttps://plus.rozhlas.cz/chci-aby-se-ke-mne-muzi-chovali-jako-k-zene-ne-jako-k-rovnemu-partnerovi-mini-8141426

 

Se srdečným pozdravem

PhDr. Milan Pokorný, Ph.D.

ombudsman

Český rozhlas
Kancelář ombudsmana
Vinohradská 12 | 120 99 Praha 2
tel.: 221 551 240 | mobil: 602 237 721
e-mail: 
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. | http://www.rozhlas.cz/

______________

 

                                                                                              16. 7. 2020 11:36

 Vážený pane doktore, 

 

Děkuji Vám za odpověď, ovšem za uspokojivou ji nepovažuji. 

 

Já poslouchám vysílání ČRo 2 poměrně často, obvykle když jedu autem, nebo doma večer, ale odlišné názory než ty feministické jsem tam NIKDY NESLYŠEL. Nikde a v žádném pořadu. 

 

Vámi zaslané 3 odkazy opak bohužel nedokládají, ty první dva se feminismu netýkají buďto vůbec, nebo jen okrajově, ten třetí - Daniely Kovářové - nelze v žádném ohledu brát za dostatečnou polemïku s feminismem, nato bene od autorky, která se sama za feministku považovala i vydávala, která se feministkami obklopila (viz její poradkyně Pavlová ihned poté, co ji vyhodili z ÚMPOD) , jako ministryně spravedlnosti proti feministické opatrovnické lobby VŮBEC NIC NEUDĚLALA - a svou ministerskou expozituru omezovala na popis sexu v ministerském křesle -  a která navíc veřejně - naposledy v Senátu - hlásá tak nesmyslné názory, jako že manželství je trest za sex. 

 

To rozhodně není osoba, která by s feminismem mohla - a nevěřím ani, že chtěla - vážně polemizovat nebo jeho postuláty vyvracet. Naopak. 

 

Přesto, nevím ani proč, jí poskytujete prostor. 

 

Jak lze - a velmi snadno - napravit nevyváženost a neobjektivitu vašeho vysílání - je nabíledni, a přišlo by na to i dítě, totiž pozvat do stejného pořadu oponenta, který je znám svými opačnými názory a může je kvalifikovaně doložit, zde mne napadá především pan Hausmann, který se této problematice - i publikačně - nemálo a dlouhodobě věnoval. 

 

A pokud jde o škodlivost feminismu a prokázání této škodlivosti, mohu k takové diskusi přispět svými prakticky denními zkušenostmi z opatrovnických soudů i já, zkušenostmi, jež, mám pocit, málokdo v takovém rozsahu shromáždil, a jež bych k takové diskusi rád poskytnul, třeba i jinému oponentovi - a o kterých mimochodem Váš rozhlas ZÁSADNĚ NIKDY NEINFORMUJE, ač je to běžnou a každodenní součástí veřejného i soukromého života v ČR  (a následně neinformovaná veřejnost je u soudů naprosto pravidelně v šoku, když se s tím poprvé setká). 

 

Hodlám ostatně podat oficiální stížnost jak generálnímu řediteli ČRo, tak i Radě pro rozhlasové a televizní vysílání na neobjektivitu a nevyváženost vašeho vysílání, a to nejen pokud jde o feminismus, ale také pokud jde o Mariánský sloup, kde jsem dosud žádnou odpověď od nikoho z rozhlasu nedostal (týkalo se to vysílání ze dne 4.6. 2020 při vztyčení tohoto Sloupu a redaktorky Věry Fajfrové, která ve vysílání tvrdila, že Sloup je pomníkem vítězství nad Švédy z r. 1648, aniž to mohla jakkoliv doložit - a  na který neodpověděla ani ona, ani nikdo z ČRo - a dosud ani Vy). 

S pozdravem 

Ing. Jiří Fiala 

 

 

_____________

Původní mail :

 

 

14. 7. 2020 5:53

Dobrý den, 

rád bych se zeptal - vzhledem ke včerejšímu odvysílání Mikrofora s feministou Müllerem (viz https://program.rozhlas.cz/zaznamy#/dvojka/2020-07-13 ), který se tím ani nijak netajil, že propaguje feminismus a vidí v něm dokonce záchranu světa, kdy bude odvysíláno Mikroforum s hostem, zastávajícím názory zcela opačné, tedy o tom, jak je feminismus škodlivý a jaké škody už toto extrémistické hnutí v životě společnosti a jejím zdravém rozvoji napáchalo. 

Mám za to, že tzv. "vyváženost" by měla být hlavním znakem veřejno-právní stanice rozhlasu, a proto se domnívám, že pozvání takového hosta by mělo být pro Rozhlas samozřejmostí. 

S pozdravem 

Ing. Jiří Fiala 

_____________

_____________

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

____________________

____________________

 

 

 

Komentáře  

0 # Ing. Jiří Fiala 2020-07-16 13:44
Slováci si zvolili flákače, zloděje a plagiátora, který se chlubí tím, že se mu nechtělo studovat a školu odfláknul. Co za reformu pak od něj kdo může čekat ??

Mimochodem, také názorná ukázka toho, kdo má na Slovensku peníze na volební kampaň ...

Podprůměrný občan může dovést stát zase jedině k podprůměrnosti.

novinky.cz/.../...

___________
Za rok jsou zase tam, kde byli předtím s Ficem... A můžou si demonstrovat, jak chtějí.
0 # Ing. Jiří Fiala 2020-07-17 08:25
Dobrý den pane Fialo,
právě jsem si přečetl Váš článek o tom, že v Českém Rozhlasu chybí oponentní názory na téma feminismu. V tomto ohledu nejsou česká média právě ukázkou vyváženosti a bohužel se to v brzké době nejen díky naší vládě nejspíš nezmění. V souvislosti s tím jsem si ale vzpomněl na pěkný kritický pohled na feminismus a genderovou ideologii. Jde pouze o odpověď na otázku feministky, ale i tak je velice podrobný a obsahuje mnoho zajímavých myšlenkových postupů. Věřím, že Vás zaujme. Naleznete jej na následujícím odkazu: www.youtube.com/watch?v=6rJJINGsH-Q

Zdraví, D.
0 # Ing. Jiří Fiala 2020-07-17 08:27
Pozadí projevu na Červeném Hrádku :

parlamentnilisty.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2020-07-17 08:28
Kiks soudce Sotoláře dopadne na celou justici... No - a ? Když si to nedokázala sama vyřídit dřív, tak říká, že jsou všichni stejní.

info.cz/.../...

Bez přihlášení nemůžete vkládat příspěvky.