Selektivní spravedlnost začíná u selektivního vyšetřování

Sloup nám, kromě demonstrace nevzdělanosti,  ba zabedněnosti a předpojatosti současné justice, poslouží ještě jako názorná ukázka selektivního vyšetřování.  

 

 Aneb : Když dva dělají totéž, není to ani zdaleka totéž - a také za to ani zdaleka nejsou stejně stíháni. Ač platí stejné zákony, stejně jako princip rovnosti před zákonem pro každého. 

V témže měsíci - v červnu 2020 - za platnosti těchže zákonů a v tomtéž městě se staly dva, z pohledu trestního práva,  podobné skutky : 

a) Posprejování sochy Winstona Churchilla na dnes jeho náměstí, před VŠE na Žižkově. 

a

b) Zapálení Sloupu na Staromáku jen asi o kilometr dál.

 Sloup, i po vysvětlení, že jde o pomník urážející oběti 30-ti leté války a naše dějiny, spojené s českou reformací, už je před soudem - a prý se jedná o dva trestné činy : Výtržnictví a poškozování cizí věci... Ač dokonce žádná škoda nikomu nevznikla a nikdo ji nenárokuje. 

U Winstona Churchilla to udělaly jakési cizinky - a naše média od samého počátku věděla - ač jindy jsou pověstná svou právní tupostí - že se žádný trestný čin nestal a škoda že je určitě pod 5 tisíc... 

Počmárání pomníku významného státníka asi žádným výtržnictvím není, že ...??? -  takže se nic šetřit, a tím pádem ani soudit, nebude. 

Co se nedostane před soud, nemůže být odsouzeno - a naopak : Co se tam dostane, je odsouzeno automaticky, při tuposti dnešních soudců nemůže nikdo nic jiného čekat, a pouze, prokáže-li obžalovaný zcela nadlidsky nadstandardní výkon, má možnost, stojí-li za ním navíc i velká část veřejnosti, se obžaloby zprostit. Za něj to rozhodně nikdo neudělá a nechá-li věcem volný průchod, skončí samozřejmě s trestem, ať už něco udělal, nebo ne. 

I zeptal jsem se dnes - oficiální cestou - jak jsou daleko s vyšetřováním posprejování sochy W. Churchilla a zda již podali obžalobu k soudu. A jestli ne, tak proč ne. 

Skutek se, mimochodem, stal zhruba 14 dnů před tím Sloupem - takže by už logicky měl u soudu dávno být... 

A - počkáme si na odpověď ... Že ??!! 

 

Mezi námi : Posprejování Churchilla se i mě nemálo dotklo - a jestli to byly cizinky, tak samozřejmě dvojnásob - a velice se přimlouvám za to, aby cizinci za podobné skutky dostávali dvojnásobné tresty než domácí - protože my jim taky nejezdíme k nim čmárat po pomnících nebo ničit památky - a jestli si chtějí řešit svoje pseudoproblémy, po kterých nám vcelku houby je, tak ať si je řeší... ale VÝHRADNĚ DOMA  !!! 

A tam ať si taky slíznou zaslouženou odvetu. 

 

 

 

 Tak co, OSZ, kdy budeš referovat do ČT 24, jak jste ty krávy natřeli ?!!! 

__________________________

__________________________

Komentáře  

0 # Ing. Jiří Fiala 2020-07-28 11:09
Devadesátkrát sedm tisíc pro exekutora. Malé dluhy se nesečetly, ale znásobily, ukazuje databáze

irozhlas.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2020-07-28 19:22
Policie Most : Úspěšná akce je ta, kde se nepostřílíme mezi sebou navzájem... :

idnes.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2020-07-29 14:14
NovÍ SOUDCI, zase BABINEC zde: lidovky.cz/.../...
Zb.
_______________

K ničemu. Akorát prodlužování agonie a zhoršení stavu.

Bez přihlášení nemůžete vkládat příspěvky.