Katolický okultismus - a čin, hodný europoslance

15. srpna má pan kardinál Duka vysvětit Mariánský sloup na Staroměstském náměstí. Pan europoslanec Zahradil se rozhodl protestovat. S transparentem že se postaví na Staromák - a bude proti... 

Lze jistě ocenit, že pan europoslanec udělá aspoň to. Ale : Je to čin hodný europoslance ? 

Na Staromák se s transparentem může totiž postavit doslova kde kdo. Na tom nic není a nic za to nehrozí - a taky to k ničemu nevede a nikomu to nepomůže.

Osobně bych řekl, že europoslanci mají - a mají mít - jiné možnosti než běžný občan, a i ten má jiné - a daleko větší - možnosti než jen stát jako Sloup č. 2 a mlčky se dívat na hold katolického okultismu. Protože to nic jiného samozřejmě není. 

Připojuji k článku i pozvánku na tuto akci, šířenou katolickými médii - a přiznávám, že při jejím čtení chápu stále hlouběji, co za ikonu si pan Duka a spol. na Staromák prozatím prosadili. 

Prý je Panna Marie patronkou a ochránkyní českého národa ! 

Ach Bože, jak na toto jste přišli ?! 

Panna Marie, matka Ježíše Krista, žila v době, kdy český národ neexistoval.

Že by si český národ - aspoň posmrtně - tak úžasně oblíbila, že by se mu dobrovolně stala patronkou a ochránkyní ? 

A proč ne třeba národu německému, anglickému, dánskému nebo švédskému ? Resp. proč ne všemu věřícímu křesťanstvu ? 

A z českého národa - se rozhodla být patronkou koho ? Těch, co na Bílé hoře prohráli, nebo vyhráli ? Protože ti, co vyhráli, v převážné většině nebyli Češi, ale za to se k  Panně Marii jakožto své ochránkyni hrdě hlásili ! A za toto vítězství jí nadšeně děkovali - ač právě toto vítězství znamenalo pro český národ - a to už jako celek - naprostou katastrofu a pohromu. Katastrofu vojenskou, politickou, hospodářskou, společenskou, konfesní...

Vrhlo vyspělý národ, vzdělaností, i stupněm rozvoje, vysoce převyšující běžný evropský standard a chystající se zařadit na špičku  humanitního a společenského vývoje Evropy, zpátky, hluboko do středověku. 

Jestliže někdo věří těmto pohádkám - jako že Panna Marie je ochránkyní českého národa, který jí je asi obzvláště (z neznámých důvodů) sympatický - pak už chápu, jaký pomník se na Staromáku vztyčuje - a řekl bych, že je to pomník ryzího tmářství a středověkého okultismu, který ani s katolictvím toho nemá mnoho společného, i když to se na něj odvolává. 

Zpět k panu poslanci Zahradilovi. 

Lze bezesporu ocenit, že alespoň jeho postoj je v tomto směru konstantní a neměnný - tedy odmítavý a negativní směrem k této středověké relikvii, resp. její současné méně či více povedené replice. 

Co už ale snese ocenění stěží, je současný jeho postoj, resp. projevy pana poslance, řekněme, jeho "způsob boje" - a dodejme, že poslance za stranu, jejíž pražští zastupitelé především nesou odpovědnost za to, že tam dnes Mariánský sloup - a dodejme, že prozatím - stojí. 

Jak jsem již uvedl - stoupnout si na Staromák s transparentem proti Sloupu - není hodno europoslance.  

Každého hned a jedině napadne - že si dělá kampaň na příští eurovolby. A že Sloup je minimálně až ten druhý v pořadí.

Europoslanec by měl dělat něco, co prostý občan udělat nemůže - zatímco tohle může udělat naprosto každý - a taky to nic nemění, nic neohrožuje, ničemu nevadí, což pan arcibiskup samozřejmě dobře ví. 

Pan europoslanec by měl mít takovou - minimálně neformální - autoritu, aby byl schopen svolat pražský klub zastupitelů ODS - a po nich chtít jak jednoznačné vysvětlení jejich hlasování, nejlépe veřejné, tak i jasnou snahu po omluvě a nápravě. 

A kdyby toho nebyl schopen dosáhnout - a přesto tak zásadně nesouhlasil s rozhodnutím svých spolustraníků - pak bych od něj očekával, že minimálně svolá tiskovku, tam to všechno oznámí a řekne, včetně jmen konkrétních zastupitelů ODS a toho, jak mu zdůvodnili, že tak hlasovali - a proč on nebyl schopen jejich hlasování zvrátit - a pokud by ani to nestačilo k nápravě a změně kurzu - tak veřejně a s podrobným zdůvodněním vystoupit z ODS. 

ANO, TO by byl čin hodný europoslance, hodného toho jména. 

A když už chce pan Zahradil veřejně 15. srpna protestovat - pak mu poradím jednu choreografickou úpravu, jež by jeho protestu dodala teprve tu správnou váhu : 

Ať sežene všechny radní za ODS, co hlasovali pro Sloup, nechá je převlíct do vězeňských hadrů, k noze jim přiváže kouli - a jako štafáž je vezme s sebou na Staromák. Můžou mu držet ten transparent proti Sloupu. 

TAKOVÁ DEMONSTRACE JE HODNÁ EUROPOSLANCE, a jedině taková by přilákala potřebný zájem veřejnosti, včetně audio-retro-vize těch zastupitelů, kteří Sloup odhlasovali, zjevně aniž věděli, pro co vlastně hlasují.

Věřme, že věděli aspoň, za kolik. 

 

_________________________

_________________________

 Převzato : 

 Píše JAN ZAHRADIL na Facebooku:   V sobotu 15. srpna dopoledne bude kardinál Duka světit tzv. Mariánský sloup na Staroměstském nám., za přítomnosti katolíků z celé republiky. Definitivně tak padá argumentace, že šlo o obnovu historické památky, a jasně se ukazuje, že šlo o instalaci náboženského symbolu jedné denominace ve významném veřejném prostoru sekulárního státu. Jsem přesvědčen, že je třeba dát nenásilně, leč zřetelně najevo, že s takovou “privatizací Staromáku” nemalá část veřejnosti nesouhlasí. Já tam v každém případě budu přítomen, i s příslušným transparentem. Kdo má zájem se přidat, napište zde do vlákna nebo mně do zpráv.

 

 

__________________________

__________________________

 

 

 

 

 

 

Komentáře  

0 # Ing. Jiří Fiala 2020-08-01 17:24
Nenechte se zastupovat pokoutně, obraťte se na profesionální advokáty...

seznamzpravy.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2020-08-02 20:00
Široký záběr pana Zaorálka :

novinky.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2020-08-03 19:20
Jak funguje bezplatná právní pomoc :

televizeseznam.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2020-08-03 19:22
Podřezat Zemana není trestným činem...

seznamzpravy.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2020-08-03 19:39
policie nebo správní orgán chce na nebožákovi za každou cenu vyvařit nějaký kapitál bez ohledu na skutkový stav věcí : (Tak to je už skoro standard) :

Poslední dobou se množí případy správních řízení s řidiči, z nichž všechny mají společného jmenovatele: policie nebo správní orgán chce na nebožákovi za každou cenu vyvařit nějaký kapitál bez ohledu na skutkový stav věcí. Počínají si většinou drze a neomaleně – ostatně úroveň sprosťáctví státních orgánů velmi dobře nepřímo koreluje se znalostmi zákonů a celkovou úrovní jejich profesionality.

dfens-cz.com/.../
0 # Ing. Jiří Fiala 2020-08-03 19:39
„den voleb“ je nahrazen „volebním týdnem“, samozřejmě na žádost pracujících a v zájmu jejich možností uskutečnit své volební právo. Jediným reálným důvodem této legislativní novinky je však neomezená možnost falsifikace výsledků, neboť volební komise přitom získává právo nahlížet do průběžných výsledků a korigovat je každý následující den, až do uzávěrky, tak, aby odpovídaly úřednímu zadání.

www.forum24.cz/.../
0 # Ing. Jiří Fiala 2020-08-03 19:40
Dalším nástrojem, který měl sloužit k tomu, aby závažné přestupky proti služebnímu řádu neskončily před soudem, ale byly vyřízeny v rámci ministerstva vnitra, bylo zřízení tzv. Důstojnických čestných soudů.

www.info.cz/.../zrudy-stb-josef-sindelar
0 # Ing. Jiří Fiala 2020-08-03 19:40
Tu chytrou karanténu prostě musíte chtít :

dfens-cz.com/.../
0 # Ing. Jiří Fiala 2020-08-03 19:41
Zneužili politici výjimku v zákoně?

idnes.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2020-08-03 19:50
Není významnějšího "zločince", aby neprošel našimi stránkami ...
Aneb : U soudu jako doma : :-)

www.k213.cz/JOOMLA/2796-o-vstupu-na-valnou-hromadu


A výrok o "proradných prasatech", která je třeba podřezávat (myšleni Zeman a poslanci, kteří odhlasovali zdanění církevních náhrad) :

seznamzpravy.cz/.../...

Bez přihlášení nemůžete vkládat příspěvky.