Třetina dolů všem, druhá třetina do deposita

Úprava původního návrhu MPSV změny platů soudců a státních zaměstnanců tak, jak byla předložena předsedovi Poslanecké sněmovny dnes : 

 

 

 

I my máme právo připomínkovat návrhy stávající, nebo i předkládat vlastní, máme-li za to, že ty již předložené ke schválení nejsou dostatečné, nebo dostatečně přesné a vyhovující.

Tak jsme ho dnes využili : 

 

 

 

 

______________________

______________________

Vážený pan

Mgr. Radek Vondráček, předseda PSP ČR

 

Vážený pane předsedo Poslanecké sněmovny,

               V návaznosti na nově projednávaný návrh zákona, kterým se mění  Zákon č.  236/1995 Sb. o platu představitelů státní moci a některých dalších státních orgánů, soudců a poslanců a který představuje snížení platové základny soudců o 32,2 % (viz dopis Mgr. Dany Roučkové z MPSV, umístěný na adrese

                              http://www.k213.cz/JOOMLA/3350-platy-soudcu-klesnou-o-tretinu)  Vás chci tímto požádat, abyste Vy, jakožto předseda Poslanecké sněmovny :

§  Tento návrh legislativní změny platů soudců bezvýhradně podpořil

§  Požádal všechny poslance vašeho poslaneckého klubu, aby učinili totéž

§  Požádal vašeho koaličního partnera a  stranu, která současnou vládu ANO toleruje, aby podporu této legislativní změně zajistili rovněž

§  Vyzval poslance současných opozičních stran, aby návrh této legislativní změny podpořili rovněž

§  Přidal k tomuto návrhu změny zákona č. 236/1995 Sb. ještě pozměňovací návrh v tom smyslu, že platy soudců, kteří se prokazatelně v minulosti provinili křivými a nepodloženými rozsudky, jež vedly ke škodám hmotným, nehmotným, anebo dokonce k porušování lidských práv, budou napříště rozděleny na dvě poloviny, přičemž skutečně vyplacena soudci bude jen polovina platu, zatímco druhá polovina bude představovat příjmovou stránku nově zřízeného Fondu nápravy, kde bude deponována na neurčito a bude představovat základnu MSp pro odškodňování osob postižených svévolí či křivými rozhodnutími justice. V praxi by tak všichni soudci měli po schválení této změny o třetinu nižší plat než v současnosti, ti soudci, kteří zavinili v minulosti škody křivými rozsudky, pak by krom toho nadále pobírali jen jednu třetinu současného platu, přičemž druhá třetina současného platu by šla na již zmíněny Fond nápravy a v konečném důsledku na odškodnění obětí justiční zvůle, a to už proto, aby tyto škody nemuseli hradit – za soudce – všichni daňoví poplatníci, protože z pohledu daňových poplatníků je to zjevně nespravedlivé a také demotivující. Pro soudce naopak velmi motivující.

§  Zajistil, aby tento návrh legislativní změny byl distribuován všem poslancům Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR k vyjádření a připomínkám.

S pozdravem

                                                                                                                                        Ing. Jiří Fiala

                                                                                                                                   předseda o.s. K 213 

 

 

________________________

________________________

Komentáře  

0 # Ing. Jiří Fiala 2020-09-22 11:16
Soud vzkázal ČAK ve věci vinklaření: Když orgány selžou, nelze vzít právo do vlastních rukou

ceska-justice.cz/.../...
______________


Protože selhávají pořád, byl by z toho nebezpečný precedens.
0 # Ing. Jiří Fiala 2020-09-22 11:16
NSS: Není úkolem správních soudů, aby bránily státní úředníky nad rámec zákona

ceska-justice.cz/.../...
0 # Tomáš Jadlovský 2020-09-23 10:11
Jaké lidi to táhne v současnosti na práva?

idnes.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2020-09-23 19:48
Ano, také mě hned napadlo, kdo studuje dneska práva - a co má asi na práci. Evidentní úchyl.
Mě by snad někdy napadlo, ať už na škole, nebo kdykoliv jindy, jen tak stát v pasáži a sledovat lidi, co chodí kolem - a kdo se mi nelíbí, do toho vrážet ?
To je vidět, co měl na práci a z jaké asi byl rodiny a k čemu ho vedla.
0 # Ing. Jiří Fiala 2020-09-23 19:46
Přihlouplý Pejsáček chce soudit v Lucemburku.

Soudcem Soudního dvora EU chce být sedm kandidátů, hlásí se i exministr Pelikán

ceska-justice.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2020-09-23 19:54
Další nadšeny z české justice :

Má zneužití soudní moci své limity?

nechapavyadvokat.cz/.../
__________
Doslova mě fascinuje, jak si statistiky spokojenosti s justicí dělají výhradně soudci mezi sebou. Těch, co právě odchází ze soudu, se ještě - pro jistotu - nikdo neodvážil na spokojenost zeptat.
Ostatně, i kdyby všichni - po pravdě - řekli, že to byl děs a hrůza - tak, pokud by to vůbec nezatajili, podali by nám to tak, že to jsou jen tradiční kverulanti, kteří jen po zásluze prohráli své bagatelní spory o ničem, ještě uměle vytvořené - a teď se jim to nelíbí...

Asi jako by se statistiky o zákazu prostituce na veřejnosti dělaly výhradně mezi kurvami a pasáky - a pak by z nich vyšlo, že si vlastně veškerá veřejnost prostituci velmi přeje a je z ní přímo nadšena...

Bez přihlášení nemůžete vkládat příspěvky.