ČD : Anděl strážný nemá vždy nutně nepřetržitou službu a plnou pohotovost,

jak si České dráhy zjevně mylně myslí a z toho i naivně vycházejí... 

 

 

Tak jsem jel zase jednou přes Kolín... Kolín bude asi začarovaná stanice, protože se tam fakt dějí divné věci : 

 

http://www.k213.cz/JOOMLA/3305-tajemstvi-ceskych-drah

 

Jednou mě tam odveze liduprázdný vlak, vlak duchů, aniž bych o to stál - a dnes - tedy zase něco zvláště extra

Čekal jsem dopoledne na rychlík Vysočina, směr Brno. Přes Žďár, zkrátka, tou novější cestou. Ne přes Svitavy. 

No, a když už měl rychlík přijet - byv ohlášen, zapsán na informační tabuli na nástupišti - a nástupiště plné lidí - tak po stejné koleji si to v klidu projede v protisměru celá ta svršková souprava, ta podbíjecí a spravovací kraksna, co ji mají SŽDC, ve žluté barvě - i s partou maníků, co asi jeli někam podbíjet koleje. 

A lidi na nástupišti - jakoby nic. 

Zjevně jim nedocházelo, o jaký celoživotní zážitek právě těsně přišli. Resp. že to mohl být zážitek opravdu na celý život. A hlavně : Pro mnohé definitivně - Poslední. 

Najezdil jsem se vlaky hodně - ale aby na stejnou kolej, na kterou právě má přijet rychlík, s písní na rtech projela v protisměru parta železničních budovatelů - to tedy jsem ještě neviděl. A nezažil. 

Následek to mělo - naštěstí - jen jediný : Na tabuli u rychlíku se objevilo o pět minut větší zpoždění - a následně tabule zhasla úplně -  aby se hned ve stejné vteřině rozsvítila na stejném nástupišti druhá, jen u protější koleje. 

Takže příjezdovou kolej změnili asi až ve vteřině, kdy naplno jedoucí vlak pomalu, spíše však rychle, vjížděl do stanice. 

100x se nemusí nic stát, vlaky se vyhnou - ale jestli si manažeři ČD myslí, že pouhé štěstí je naprosto neúnavné - tak to tedy není. 

Ono když budete vytrvale přecházet rušnou křižovatku bez rozhlídnutí na červenou, tak ji možná 10x projdete, ale po jedenácté to už bude stát za to - a zbytek života strávíte pravděpodobně na vozíku. Pokud tedy tu srandu přežijete. 

Myslím, že aby drezína plná pracantů narazila do naplno rozjetého rychlíku, a to ještě u nástupiště plného lidí - tak taková sranda tu ještě nebyla - a řekl bych, že by hravě sfoukla do kapsy všechny nehody za posledních 50 let  jakožto bagatelní voloviny. 

Jestli České dráhy opravdu spoléhají jen na to, že to vždycky projde a nikdy se nic nestane - pak je to opravdu ne dopravce, ale adrenalinový sportovník, nemající srovnání a obdoby. Kdy každá jízda je nutně celoživotním zážitkem. 

A to i ve srovnání s celou dnešní Evropou. 

_________________

_________________

Komentáře  

0 # Ing. Jiří Fiala 2020-09-30 11:49
www.vox.com/.../who-won-debate-trump-biden-polls
washingtontimes.com/.../...

(Bohužel zatím jen pro čtenáře vládnoucí angličtinou - zde seriózní nelevicová americká media. Netřeba dodat, že vítězství Bidena by znamenalo změnu rovnováhy geopolitických sil ve světě a nedozírné následky ve prospěch obrozujícího se komunismu - a tím s vysokou pravděpodobnost i světového politického kataklyzmatu).

Freeeurope

Bez přihlášení nemůžete vkládat příspěvky.