STAN táhne, známost rozhoduje

Značka STAN bezesporu vyhrála volby, a to jak ty krajské, tak ty senátní. Dnes je to značka, ke které se stačí připojit - a jste IN.

Ne vždycky je to dobře. 

 

 Opačnou značkou se stala - bezesporu - ČSSD. Tam to platí přesně obráceně : Stačí se k ní připojit - a jste v pytli, můžete mít osobnostní kvality, jaké chcete. Prostě je to značka, která vás zaručeně stáhne ke dnu a která zaručeně prohrává, i kdybyste na ni vsadili miliony.

Asi je to dobře, vzhledem k tomu, co ČSSD celostátně a dlouhodobě předvádí, přesto musím konstatovat, že díky negaci této značky ne vždy vyhrál ten lepší kandidát. Což, si myslím, že platí třeba pro Milana Štěcha, bývalého předsedu Senátu, což je osobně asi docela slušný člověk, a byl to i slušný senátor. 

Nejsem si vůbec jist, že právě jeho protikandidát je o tolik lepší. 

Z obráceného směru pohledu  - senátor Vosecký, ten "doplatil" výhradně na to, že se připojil k vyhrávající značce - ač jeho osobnostní kvality, troufám si říci, nejsou žádné. Tohoto pána jsme měli tu čest (a čtenáři našich stránek rovněž) poznat jak na feministickém semináři v Senátu samotném, tak poté, co jsem měl tu smutnou příležitost (a pochybnou čest) poznat okresní soud v sídelním městě jeho volebního obvodu, tedy České Lípě.

Bezkonkurenčně nejhorší soud, co jsem zatím v celé republice viděl.

Samozřejmě, výmluvný obrázek pana senátora.  

Kůži si už ovšem nezachránil ČSSD věrný kladenský senátor Jiří Dienstbier mladší - a je to jedině dobře. Nahradí ho čerstvá krev, mladá kandidující právnička a pirátka, Adéla Šípová - a řekl bych, že tentokrát si Kladno vybralo dobrou změnu - a s ní konečně vstoupí i do 21. století, kde zatím rozhodně nebylo, alespoň v justici ne. Slyšel jsem ji - náhodou - v duelu v rozhlase, se svým protikandidátem, ódeesáckým mafiánem Bendlem - a měla jednoznačně navrch. Věřme, že to Kladnu nesmírně prospěje - a hlavně - že konečně přijde o svou nevalnou pověst proletářsko-komunisticko-estébácké bašty. 

Dobrou zprávou bezesporu je i to, že Šabatová prohrála v Brně - a doufejme, že ji v politice už neuvidíme. Byla a je - stručně řečeno - k ničemu. A to po celá desetiletí. 

Pak tu bylo pár duelů, kde bych řekl - oba kandidáti byli natolik špatní, že těžko říci, kdo z nich byl horší - a následně i chápu, proč právě v těchto obvodech k volbám prakticky nikdo nepřišel. Volit jednoho nebo druhého - je lepší si ruce urazit. 

Sem bych přiřadil třeba Prahu 5 - vybrat si mezi Láskou a Žantovským, to je opravdu prašť jako uhoď, oba havlisté, proto je asi nastrčili do Prahy, kde - neznámo proč - tato značka stále táhne, nemajíce koho jiného volit. 

Dalším tímto typickým obvodem s mizivou účastí voličů byla bezesporu Česká Lípa, kde nic neříkající, anebo zdeklasovaná jména obou kandidátů napovídala jediné : Zůstaň radši doma, ať za to neneseš žádnou odpovědnost. 

Částečně to platí i pro Karvinou, kde - díky ke dnu táhnoucí značce ČSSD - se mohl dostat do Senátu i evidentní stařík za ANO, ničím neznámý a nic nevykazující, přičemž si troufám odhadnout, že pokud by jeho protikandidát kandidoval sám za sebe, a ne za dehonestující značku, mohl docela snadno ty volby vyhrát.

K urnám tam nepřišel skoro nikdo, při tak nízké volební účasti je opravdu na místě se ptát, jestli dotyčný vůbec má nějaký mandát od kohokoliv. Ač byl údajně "svobodně zvolen". Anebo - volem ??

Starostové vyhráli volby, jak krajské, tak i senátní, o tom není nejmenších pochyb - a znamená to jediné : Lidé volí ty, co znají a pokud jim nejsou přímo osobně odporní, ten hlas jim dají. Starosty znají, protože s nimi denně přichází do styku. 

Jenže - co já vidím jako velký problém - je to, že starostové, i kdyby byli sebelepší - řeší lokální témata. Kanalizaci, vodovod, svoz odpadu, osvětlení, případně silnice - a tak. Jsou to věci, které se sice lidí bezprostředně dotýkají, a proto si jich také všímají a vědí o nich - ale, na druhé straně - zcela tady chybí celostátní témata, protože ta do kompetence starostů prostě nespadají. 

A pak se stává, že o těch - ani vítězové voleb - nevědí vůbec nic a nemají o nich ani nejmenší potuchy. 

A justice je třeba zde zmínit až v první řadě. Není názornějšího příkladu. 

Bohužel, pak potkáváte v Senátu lidi - a typickým představitelem je Vosecký - nevím, nakolik byl úspěšným starostou - ale jako senátor je naprosto k ničemu, kdyby místo sebe posadil do Senátu plyšového medvěda, udělal by lépe. 

STAN  vyhrál i krajské volby - ale když se podívám na současnou novou hejtmanku, Petru Peckovou, tak - i se vším despektem, který bezesporu právem požívala její neslavná předchůdkyně Jaroslava Pokorná Jermanová - si nejsem vůbec jist, nakolik jsme si, jako Středočeši, pomohli. 

Resp. těžko hledám jediný důvod, proč bych si jí měl vážit a cítit k ní úctu a respekt jako k přirozené hlavě kraje. K bývalé redaktorce Novy. 

A tou přirozenou hlavou by hejtman měl bezesporu být. 

Napadá mě jeden příměr, možná docela na místě : STAN  sice vyhrává, je určitě dobře, že ČSSD nebo ANO půjdou od válu - ale STAN zjevně nabízí jen malé lidi.

A s malými lidmi se velké dějiny opravdu neodehrávají. 

S malými lidmi těžko vstoupíte i do jakéhokoliv velkého světa. 

Zůstanou malými - a budou řešit kanalizaci a odpady i v Senátu. Ti, co už tam jsou, jsou toho názorným dokladem. 

A je samozřejmě smutnou vizitkou velkých stran, jež by tato celostátní řešit měla a měla by to umět - že nikoho netáhnou a nikoho na to nemají. 

Pak se nedivme, že je pro většinu voličů "jistější vrabec v hrsti, nežli holub na střeše."

 

___________________

___________________

 

https://www.seznamzpravy.cz/p/vysledky-voleb/2020/senatni-volby/kolo/2

 

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/starostove-vyhrali-bitvu-o-senat-socialiste-na-smetisti-dejin-123665#seq_no=2&source=hp&dop_ab_variant=0&dop_req_id=BoqzAJDHpC5-202010101638&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

 

 

_____________________

_____________________

Komentáře  

0 # Ing. Jiří Fiala 2020-10-11 14:26
Babišovo zdravotnictví :

Staré a nemocné nenapojujeme. Umírají v klidu na lůžku s opioidy,” uvedl tento lékař na svém facebookovém profilu.

www.mix24.cz/.../
______________

Možná by se nemálo ušetřilo, kdyby je do nemocnice vůbec nevozili a jezdila pro ně rovnou pohřební služba. Odvezla je na hřbitov, položila vedle vykopaného hrobu, napíchali jim opiody - a nemocní by v klidu počkali na smrt, pak by je jen překulili z lůžka do hrobu.
Zkuste to někdo Babišovi navrhnout - jako maximální úsporné opatření...
0 # Ing. Jiří Fiala 2020-10-11 14:27
A byli by na čerstvém vzduchu, ne v tom nemocničním smradu...
0 # Ing. Jiří Fiala 2020-10-11 14:29
Premium Policejní stanici na předměstí Paříže napadli útočníci s tyčemi a minomety

idnes.cz/.../...
___________
Minomet - běžná výzbroj demonstranta...
0 # Ing. Jiří Fiala 2020-10-11 14:29
Vězení je k ničemu, žádala o propuštění trýznitelka zvířat. Neuspěla :

idnes.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2020-10-11 17:10
Kriminalisté mučili podezřelého, pak jeden spáchal sebevraždu...

novinky.cz/.../...
______________
Naprostá klasika a jasný důkaz, že to, jak "vyšetřovali" Nečesaného, nebyla vůbec žádná výjimka, ani selhání, ale naprosto běžná policejní praxe, podle které se nevyšetřuje, ale neobjasněná trestná činnost se prostě hodí na prvního, kdo by jako podezřelý připadal v úvahu, případně kterého si policie z řad obvykle dříve trestaných prostě vytypuje, aniž by měla sebemenší důkazy (zde uveďme Kájínka nebo Tempela).

A pak mu vyhrožuje, že nepřizná-li se aspoň k něčemu, hodí na něj všechno, k čemu dosud nemají pachatele.

Falšování protokolu z výslechu rovněž naprosto běžnou praxí... Jinak by je totiž ani nenapadlo.
___________

Ze záznamů podle nalézacího českobudějovického okresního soudu vyplývá, že se kriminalisté snažili z recidivisty získat doznání i pro trestnou činnost, kde proti němu chyběly důkazy. Podezřelý muž naopak opakovaně popíral spáchání některých skutků. „Nezkoušej na mě tyhlety kecy, že ne, nebo vyhrabu od ledna všechno, co je tady stejným způsobem, a dostaneš tam všechno,“ měl na recidivistu tlačit dnes již zesnulý policista Vladimír L.

„Upozorňuju tě na jednu věc, jestli se budem s tebou crcat ještě zejtra, tak to už ale nepudeš domu,“ hrozil mu i druhý vyšetřovatel Martin G. vzetím do vazby.

Ten měl navíc v protokolu o výslechu vynechat, že podezřelý spáchání trestné činnosti popřel, a naopak zapsat, že se bezvýhradně přiznal. Na základě protokolu pak bylo zahájeno trestní stíhání recidivisty. O necelý měsíc později skončil Kubánec znovu na policejní služebně. Policista Vladimír L. neudržel nervy na uzdě a dal podezřelému facku. „Nedělej z nás debily, vole!“ soptil prý Martin G.
____________
0 # Ing. Jiří Fiala 2020-10-11 17:52
Chaot v čele státu - nese své ovoce :

seznamzpravy.cz/.../...
__________
Stačí se podívat jen na dva poslední články na Seznamu. Cituji názvy :
Přehledně: Nové změny od pondělí
Babiš: Nová opatření budou platit od středy

Tak si vyberte ! Od pondělí, nebo od středy ?
Než vyjdete ven, abyste půl hodiny studovali vládní usnesení, a stejně vám nebude jasné, co platí a co ne a co čím básník myslel...
0 # Ing. Jiří Fiala 2020-10-11 18:25
V hospodách se bude čepovat voda. Stb ztrácí přehled o počtu nakažených. J.K.

seznamzpravy.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2020-10-11 19:28
Vícepohlavní jedinci se rojí .

novinky.cz/.../...

Jak usilují o své uplatnění ve spoečnosti, která o ně pečuje - jsem neviděl.

F
0 # Ing. Jiří Fiala 2020-10-11 20:04
A kdy zavřeme vládu? V pondělí nebo ve středu? J.K.


novinky.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2020-10-11 20:04
Milouš promluvil o svém brzkém konci. J.K.

blesk.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2020-10-11 20:05
Mluviti stříbro, mlčeti zlato. Už chápu, proč nám nařizují nosit roušky. Vidím černě. J.K.

echo24.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2020-10-11 20:06
Politická mrtvola. J.K.

www.forum24.cz/.../

Vládě radí zřejmě odborníci z pohřební služby. J.K.

echo24.cz/.../...

Ministr zdravotnictví hrobníkem. J.K.

echo24.cz/
0 # Ing. Jiří Fiala 2020-10-11 21:10
Ještě doplnění k senátním volbám.
Na každou svini se voda vaří,
přeji Senátu ČR, ať bez toho vychcánka se mu lépe daří.
Jsem jeden z těch co právě
nemají rádi gaunery ve státní správě.
J.K.

search.seznam.cz/.../
0 # Ing. Jiří Fiala 2020-10-13 20:14
Takže novelu exekučního řádu smetl ústavněprávní výbor, to jsou tihle...
www.psp.cz/sqw/hp.sqw?k=4001

kdo jak hlasoval se pořádně neví, hlavní smetači jsou ANO a ODS.

Chce to se jich jednoho po druhém zeptat jak hlasovali, jak to vidí, kolik kapříků doplavalo a tak....

Tady ještě jeden článek popisující dění...

penize.cz/.../...

Bez přihlášení nemůžete vkládat příspěvky.