Bělušice : Noční představení

Zprávy tisku a médií o vzpouře vězňů v Bělušicích vyznívají značně odlišně od zpráv přímo ze zdroje. Tedy -  od vězňů samých : 

 

Z oficiálních zpráv to vypadá, jako že v Bělušicích došlo ke vzpouře, jejímž motivem byla rozšířená fáma, že na Moravě propouští vězně domů kvůli Covidové infekci - a že oni chtějí domů rovněž. A dále, že ve věznici je jen jediný vězeň infikovaný Covidem. Izolovaný a pod kontrolou. S tím, že vzpoura byla potlačena. 

Informace od vězňů mluví o něčem jiném : 

Nebyla - a není - to údajně vzpoura, ale - zatím - pokojný protest, probíhající především na ubytovně, kde jsou ubytováni vězni, kteří jezdí  do venkovního zaměstnání, např. třídit balíky do Malešic. 

Někteří se prý - právě v práci - nakazili Covidem, další z toho mají strach. 

Protest tedy nespočíval v nerealistickém požadavku na okamžité propuštění z důvodu Covidu, ale ve vyjádření strachu o vlastní zdraví, které je vážně ohroženo - alespoň to tak vězňové cítí. 

Někteří z nich odmítají jezdit do práce a někteří také chodit do společné jídelny, když mají podezření, že někteří z vězňů, možná i kuchařů, jsou infikováni - a nejsou izolováni. 

Za zjevně nepravdivý údaj označují pak svorně tvrzení Vězeňské služby o tom, že ve věznici je nakažen jen jediný vězeň. 

Podle jejich zdrojů - které ovšem nelze bez spolupráce s vedením věznice ověřit - je nakažených Covidem jenom v Bělušicích 20-30. Jsou prý nejen na ošetřovně, ale také v dírách (kdo byl ve vězení, ví, co je díra - holá samotka, bez vybavení, obvykle ve sklepě, používaná standardně za trest, jako korekce) a dokonce jim bylo vyklizeno celé jedno (přízemní) patro. 

Motivem protestu je strach o vlastní zdraví a život, když protestující vězni mají za to, že přijatá ochranná epidemiologická a hygienická opatření jsou zcela nedostatečná. 

Protesty údajně vypadají tak, že zejména po setmění jsou z oken věznice spouštěna a vyhazována namotaná zapálená trička a textilie. Představení je doprovázeno křikem, že dotyční mají strach o život a z Covidu. 

Skutečností údajně také je, že personál věznice je značně oslaben, když z velké části je buďto v karanténě nebo s Covidem v pracovní neschopnosti. 

Ředitel věznice - v rámci uklidnění - nechal alespoň znovu zapnout horkou vodu, která byla donedávna vypnuta, prý z důvodu šetření, takže nešlo provádět ani běžné hygienické úkony, natož v takto napjaté situaci. 

Večer se očekává další fáze představení, o tom, co se děje uvnitř, však vyčerpávající informace mohou poskytnout jedině zúčastnění, a to jen do té doby, dokud nebudou odpojeny jejich komunikační prostředky. Tedy i pošta. 

Vzhledem k vlastním zkušenostem, kdy dobře vím, že Vězeňská služba mnohokrát lhala, a to i ve svých oficiálních stanoviscích, především pak o skutečnostech, jež jí byly nepříjemné (viz např. moje hladovka na Pankráci v r. 2011), bych se přikláněl věřit spíše popisu vězňů, nežli oficiálním stanoviskům Vězeňské služby - a současně, vzhledem k vysloveným vážným podezřením, apeluji na ministerstvo zdravotnictví, které je, konec konců, zodpovědné za zdraví a udržitelnou epidemiologickou situaci všude v zemi, tedy i ve věznicích, aby na místo neprodleně vyslalo svou vlastní kontrolu, jež by stav ve věznici nezávisle, rychle a věcně vyšetřila, popsala - a hlavně přijala nezbytná opatření, především k nápravě hygienické situace, protože - zdá se - to je hlavní klíč k uklidnění situace ve věznici, i k tomu, aby protesty nepřerostly do dalších vězeňských zařízení. 

Přičemž bych rád podtrhnul, že zejména za situace, kdy se jedná o uzavřené, veřejnosti nepřístupné objekty, je pravdivost a spolehlivost vydávaných informací zvláště kritickým momentem, a pokud se ukáže, že kdokoliv z oficiálních představitelů věznice nebo vězeňství v jakémkoliv časovém okamžiku poskytoval tisku nepravdivé nebo zkreslené informace, měla by být nejen dovozena jeho okamžitá rezignace na jakýkoliv post ve službách státu, ale také trestní odpovědnost za šíření nepravdivých zpráv v době nouzového stavu a ohrožení státu. 

Na rozdíl od oficiální zprávy nemají vězni z Bělušic protesty za ukončené a s napětím lze proto očekávat i dnešní večer. 

____________________

____________________

 

 

https://www.novinky.cz/krimi/clanek/vzpouru-ve-veznici-belusice-musela-zkrotit-az-zasahova-jednotka-40340914#dop_ab_variant=0&dop_req_id=msqAAnTbFpb-202011011214&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&source=hp&seq_no=2&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

 

 

____________________

____________________

 

 

 

 

______________________

______________________

Komentáře  

0 # Ing. Jiří Fiala 2020-11-01 14:17
Vtip dne : Dokážete si představit "utajenou" hospodu ???


novinky.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2020-11-01 16:35
Další protesty se očekávají dnes, o půl osmé večer...
0 # Ing. Jiří Fiala 2020-11-01 20:05
Rozsáhlý výcvik instruktorů VP ve zvládání davu

vp.army.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2020-11-02 15:53
Kto je kto :

Zadržaní počas razie Víchrica: kto je kto

aktuality.sk/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2020-11-02 15:58
Dobrý den, chci se zeptat: Už jste dostal odpověd od Vondráčka či jiného z Poslanecké Sněmovny ohledně snížení platů soudců?

Vypadá to, že to hlavně blokuje ta píča Schillerová z MF (kromě soudců samozřejmě).

AK
_______________

Co by odpovídali na nepohodlné dotazy, zvláště když sami odpověď nemají, že ?
0 # Ing. Jiří Fiala 2020-11-02 15:59
Na sebe jsou prazvláště opatrní :

Vězněný pěstitel konopí Dvořák údajně vyhrožoval soudcům, dostal další trest

idnes.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2020-11-02 16:22
Policisté z Orlickoústecka psali léta nenávistné komentáře o islámu

novinky.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2020-11-02 16:26
21 lůžek na 20 tisíc vězňů...
______________


Věznice mají k dispozici jen 21 infekčních lůžek

e15.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2020-11-02 16:27
Doručování policií se zjevně rozeběhlo...
A pak že mají moc práce... Leda s dopisy.
_______________

‚Měla jsem strach, že jsem něco udělala.‘ Medikům na Karlovarsku doručují povolávací dopisy policisté

irozhlas.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2020-11-02 16:28
I v časové tísni řádně odůvodnit...

NSS k případu prodeje masa z Polska: Správní orgány musí i v časové tísni svá rozhodnutí řádně odůvodnit

ceska-justice.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2020-11-02 19:53
Jak je to s tím prý závadnými masem z Polska :

ceska-justice.cz/.../...

Veterináři zjevně vycházeli z "módních" dezinformací o Polsku, šířených masově českými medii. V dané zprávě postrádám konkrétní firmu, u které vadná brojlery česká firma koupila.

Nejednou jsem u různého zboží zjistil, že český prodejce nakupuje vyřazené nebo závadové (a proto dost zlevněné) zboží nebo vůbec z bazaru: Dle hesla "levně koupit draho prodat", a v případě zjištění vady nadávat na Polsko.
Např. jsem svého času za vcelku rozumnou cenu koupil (v ČR) v internetovém obchodě část nábytku, ale až po vypakování jsem zjistil vadu. Tu jsem reklamoval, nicméně nakonec jsem zjistil, že se jednalo o vyřazený výrobek konkrétního polského výrobce, prodávaný se slevou na internetovém polském bazaru allegro.pl. Takže prodávající česká firma mi raději závadu dobropisovala - a věc opravil známý truhlář.

Nebyl bych překvapen, kdyby to s těmi brojlery bylo podobné - v Polsku je totiž přísná veterinární kontrola, a jakmile nějaký výrobce nebo prodejce šíří nějaký vadný potravinářský výrobek, je z toho kravál a na veřejnost. Ta polská (nakonec i česká) pamatuje např. historii s posypovou solí místo jedlé, nebo s ilegálními jatkami, kde zabíjeli a expedovali nemocný závadový dobytek - obojímu se v Polsku dostalo širokého mediálního ohlasu, se soudní dohrou - u některých aktérů i vězením.

Nebyl bych překvapen, pokud toto zboží prošlo do ČR mimo polskou veterinární kontrolu. Z toho, co říkají polští výrobci či prodejci, české firmy nejednou jako prioritu až freneticky vyžadují co nejnižší ceny - bez ohledu na jakost či další související parametry. A...to je problém: Kvalita něco stojí.

Freeeurope
0 # Ing. Jiří Fiala 2020-11-02 16:29
Jestli na vás udělali švindl, suďte se i o prkotinu. Pro obecné dobro

finmag.penize.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2020-11-02 16:29
Co na to estébák Bureš? J.K.

seznamzpravy.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2020-11-02 16:31
Do golfu OKD tečou státní miliony, u jamek se tuží družba s Agrofertem...

seznamzpravy.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2020-11-02 16:31
Silnice jsou (nejen) naše priorita... :

seznamzpravy.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2020-11-02 19:53
Žalobce viní zaměstnance finančního ředitelství z přijetí úplatku

ct24.ceskatelevize.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2020-11-02 19:54
Vědec státu nabídl metodu na plošné testování. Nemá certifikaci, odmítl ho Prymula

denikn.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2020-11-05 06:34
Kájínek si přihřívá polívčičku, o věci neví nic...

Bělušice :

www.youtube.com/watch?v=z12aO-A-A1Y

Bez přihlášení nemůžete vkládat příspěvky.