Mainstream o Tempelovi : Není lepší, když mlčí ???

Se třídenním zpožděním oproti našim stránkám (což bude dáno asi tím, že my to nemusíme nikomu předkládat ke schválení, jak má konečná podoba vypadat...) - a možná právě proto, že hlavně díky nim - a zveřejnění na nich -  začalo být zřejmé, že průšvih justice ve Štrasburku se už neututlá - začal mainstream referovat o tomto bezprecedentním világoši, který česká justice zase jednou před Evropou utrpěla. Podívejme se, jak... 

 

 

 

Podívejme se, jak oficiálně honorovaní "novináři" referují o takové ostudě, jako odsoudit za dvě vraždy někoho jiného než pachatele - a to na doživotí. Což tedy není zrovna banalita. Ostatně - představte si to na sobě, aby vám to lépe došlo. 

V situaci, kdy by si celá justice, ne jen ti soudci, co to soudili (což byli naši staří známí - tedy Lněnička na VS v Praze a Rysová na KS v Praze) měla sypat popel na hlavu a kát se veřejně před národem, i celou Evropou - se dozvíme, alespoň z mainstreamu - že je to vlastně - v pořádku.

Nikde ani náznakem zmínka o tom, že by snad někdo "pochybil", což je pro takovouhle prasárnu ještě hodně mírný výraz. Nikde ani náznak toho, že bezdůvodně již léta sedí nevinný - a že se to prokázalo. A to jen pár měsíců poté, co se totéž prokázala v případě Nečesaného, jen s tím rozdílem, že Nečesaný si toho nestihnul tolik odsedět. 

Prakticky žádné z oficiálních médií neopomnělo zdůraznit, že se jedná o "vraha", ač právě vynesený nález ESLP konstatuje opak, byť zatím jen nepřímo. 

To, cp předvádí mainstream, je sice právně nepostižitelné, ovšem pro toho, kdo zná jen trochu právo nebo i jen okrajem tento případ - vidí, že je to prasárna jako hrom. 

Asi jako když exekutor vpadne ke staré paní, protože její vnuk kdesi dluží pětistovku, ta z toho dostane infarkt a na místě zemře. 

Korektní, že ? Nikdo nepochybil, všichni jen "konali svou práci". Až na to, že tak prasáckým způsobem, že slušnému člověku je z toho na zvracení, a to už od pohledu. 

Tvrzení, že je Tempel vrah, je "vysoce korektní" výhradně s ohledem na to, že nikdo dosud nezrušil pravomocné rozsudky, na jejichž základě Tempel sedí již dlouhá léta. Ve světle toho, že byl jednak 4x zproštěn viny i naším původním krajským soudem a ve světle toho, že ESLP konstatoval porušení práva na spravedlivý proces, je to prostě prasárna. 

Asi jako zastřelit někoho na základě formálně platného rozsudku o trestu smrti, o kterém ale víme, že ho vydal podjatý soudce za nemalou úplatu a že  s jistotou bude do dvou měsíců zrušen a zrevidován. 

Napsat, že vrah Tempel dostane odškodnění, protože proces údajně trval příliš dlouho, tak to už je vědomé a cílené zkreslování skutečnosti - protože to odškodné dostane za porušení práva na spravedlivý proces - který se také musí obnovit - a ne za to, že trval příliš dlouho, což by byly jen průtahy v řízení. 

To, co sděluje mainstream o posledním rozhodnutí ve věci Tempel v. ČR, to je sprostá informační válka, zaměřená na nejnižší sortu lidí, ve kterých má takové poselství vyvolat zjevně zlobu a vztek. 

Dalo by se říci - že tyhle referáty jsou samy o sobě trestným činem - a to šíření polopravdivých, či zcela nepravdivých (Blesk) informací s cílem diskreditace nejen konkrétní osoby, ale také vůbec snahy se domoci spravedlnosti v zahraničí, když už u nás a s naší justicí to nikam nevede. 

Přestavme si takového typického levicového voliče - holínky, vidle, pět tříd obecné školy, další dokončené vzdělání prostřednictvím seriálů TV Nova a Krimi zpráv TV Prima, k tomu guláš, pivo - a vztek na svět, který s ním tak "nespravedlivě vydrbal..."

Co si takový volič z těchto zpráv o Tempelovi odnese ?!! 

A to, prosím, zcela cíleně, protože právě to si ODNÉST MÁ ... 

Že naše vysoce výkonná a efektivní policie dostihla a vypátrala nebezpečného vraha. Že naše vysoce spravedlivá a zcela a na všem nezávislá justice ho následně spravedlivě potrestala. Jenže se - lump jeden - jaksi urputně bránil (aby ne, když mu šlo o zbytek života...), takže se to holt nepovedlo tak rychle, jak by si páni v Bruselu (nebo někde jinde, to je už jedno) představovali... 

 

A teď má - volič - za to ještě platit ?!! To znamená - třeba o tři fůry hnoje přeházet víc - a nic za to ?!! Kvůli nějakým hajzlům z Bruselu nebo odkud ?? 

No - to přeci nemůže tak nechat !!! 

 

Přesně TOHLE  je poselství, které se typický volič ANO, komančů či socanů z těchto zpráv odnese. A - pozor (!!!) - co si také ODNÉST MÁ  !!! 

Tedy ne že je tady justice naprosto k ničemu a že je důvodem k celonárodní ostudě - ale že zase jakési panstvo kdesi v cizině nám tady zatápí - kvůli nějakému grázlovi, co zasloužil stejně dávno pověsit. 

Vidíte už, co tady máme za mainstream ?!! 

To je otevřené podněcování nenávisti ke všemu zahraničnímu, zejména pak ke korekcím práva, když už je - ve velmi zmírněné podobě - zločinná neobolševická justice přeci jen někde utrpí.... 

Co z toho lze vyčíst... ?!

Za prvé : Obrovský vliv justice na média. Deklasující á priori každého jejich odpůrce, každého kritika, což je v důsledcích už i každý, kdo si vůbec podá odvolání a domáhá se spravedlnosti proti zjevné zvůli, zjevně křivým rozsudkům, a to byť i legitimními a zákonem předvídanými prostředky. Natož v zahraničí.  Nikdy v nich (médiích) proti ní nic nenajdete, a to ani v situacích, kdy by soudci měli správně chodit kanály a kát se veřejně i neveřejně, kde se dá, před všemi a omlouvat se všem. Když za nic jiného, tak za zostuzení jména země, pokud se ještě dá o něčem takovém mluvit. 

To také následně vysvětluje ten úzkostný strach, proč si na justici za celých 30 let nikdo z politiků nedovolil sáhnout - a to ani náznakem.

Protože by ho média rozcupovala na kousky, udělala z něj netvora, šílence, psychopata, zločince, já nevím, co ještě... 

Konečně, viděl jsem to - a zažil - sám velmi dobře, když měl jít před kárný senát psychopat Blázna - a celá pražská justice z toho byla v hlubokém šoku, že by se také někdy někdo z nich měl veřejně zpovídat ze svých zločinů... 

Za druhé : Podprahové štvaní proti evropských strukturám, pokud nedělají to, co si zdejší mocní zrovna představují. Na členský stát nejen Unie, ale i NATO, jsou to postoje zcela zarážející, naprosto zpochybňující reálnou validitu našeho členství v prozápadních systémových organizacích - a je maximálně s podivem, že strany, které se vydávají za pravicové a prozápadní, se k tomu nijak nepotřebují vyslovit nebo se jasně vůči takové doslova nepřátelské propagandě vymezit. 

Za třetí : Jaký neskutečný póvl a brak představuje v současnosti tzv. oficiální, mainstreamová "novinařina". Označení novinář kdysi bylo symptomem vysoce kulturního, výjimečně vzdělaného a vyspělého člověka - dnes to začíná být - a právem - sprostá nadávka.

Za čtvrté : Jasný důkaz cenzury v redakcích a jejich centrálního řízení - odkudsi.  Věřím, že do značné míry je tato cenzura ve skutečnosti autocenzurou, protože ten brak a póvl, co se dnes vydává za novináře, se samostatnou reportáží, natož názorem, vůbec neodváže přijít, neboť si ho ani neumí vytvořit.

Chudák Peroutka by dnes jedině hořce zaplakal, kam se to jeho země dostala... 

 

Pokud jde o Tempela samotného - já netvrdím,  že je to svatoušek. Mě zajímá jen jedno : Udělal, nebo neudělal to, zač sedí ?? A to, že sedí na doživotí za dvě vraždy - to opravdu není banalita. 

 

Všechny indície napovídají - že to neudělal. 

To, že ho původní krajský soud 4x po sobě zprostil - to je naprostý unikát, jinde zjevně nevídaný... 

To, že všechny tyto zprošťující rozsudky zrušil smutně proslulý pankrácký kat Lněnička, jehož jsme viděli "soudit" jak v případě Nečesaného, tak ale i Gilberta McCraee - takže víme moc dobře, jak se dokáže "vypořádat" dokonce i se závaznou argumentací nadřízeného soudu, natož nějakého "sprostého obžalovaného...". 

To, že nález ESLP sice nekonstatoval nevinu - to ani nemůže, protože nemá možnost posuzovat věc samu a ani to není jeho smyslem - ale zato konstatoval porušení práva na spravedlivý proces, a to tak závažné a mnohačetné, že lze mít - minimálně nepřímo - důvodné pochybnosti o udržitelnosti takto vydaného rozsudku, a to i předtím, než bude - našimi soudy - zrevidován. A doufám, že ho nebude "revidovat" zase "přítel  práva" - zakomplexovaný soudce Lněnička... 

Konečně i to, že oficiální mainstream se celé 4 dny bránil zveřejnění výsledku konečného rozhodnutí ESLP - a nebýt zveřejnění kauzy na našich stránkách - dost možná by se to pokusili ututlat zcela... 

Když tyhle novinářské hyeny a lokajíčky vidíte a slyšíte, musíte se nutně zeptat : A není nakonec vlastně lepší - když mlčí ?? 

Koho to zajímá,  ten si to najde na stránkách ESLP, anebo na našich stránkách. 

A koho to nezajímá - tak než aby si odnesl to, jak naši spravedlivou, vysoce nestrannou, zcela nezávislou a krajně vyspělou justici zase bezdůvodně kdesi v cizině zlovolně profackovali - asi za to, jak je naprosto a zcela dokonalá - tak to je opravdu lepší - když neslyší nic...  

 

________________________

________________________

 

Mezi mainstreamovými zprávami lze mírně ocenit jedině zprávu ČTK, kterou lze označit za relativně objektivní a pravdivou (na rozdíl třeba od ČT, natož Blesku), tedy až na nadpis, který se ovšem dá vztáhnout k napadenému vnitrostátnímu rozsudku.

Tempela jinak nenapadá, netvrdí, že je vrah, netvrdí, že odškodné je jen za průtahy v řízení (všimněte si formulace "i za průtahy v řízení" - tedy "nejen").  A dokonce je tam převzato i konstatování, že "česká justice významně selhala..." Třídenní zpoždění za našimi stránkami - a týdenní od rozhodnutí soudu -  je ovšem i tady. 

 

Reference : 

 

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/tempel-vrah-dozivoti-obnova-rizeni-soud-strasburk.A201123_144700_domaci_remy

 

Česko u ESLP nezvrátilo verdikt o vrahu Tempelovi | ČeskéNoviny.cz (ceskenoviny.cz)

 

 
 
 
 
 
 

 

 

 

 

_____________________________

_____________________________

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

______________________

______________________

Komentáře  

0 # Ing. Jiří Fiala 2020-11-23 23:20
Železná opona v Rakousku a maďarské povstání :

ceskatelevize.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2020-11-23 23:22
Na východě Slovenska vládne mafie :

www.youtube.com/watch?v=SAJdSIZZBkA
0 # Ing. Jiří Fiala 2020-11-24 12:33
Kauza Kuřim po 13-ti letech :

kafe.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2020-11-24 14:29
Zestárl jsem o 50 let, řekl řemeslník zproštěný obžaloby za požár paneláku

idnes.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2020-11-24 15:43
Instruktor zásahovky byl obviněn za malou domů své firmě

novinky.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2020-11-24 15:44
Jak končí malé ryby :

Bývalí estébáci před soudem, podle obžaloby nutili chartisty k emigraci

novinky.cz/.../...
_____________
Ty velké nerušeně sedí ve vládě...
0 # Ing. Jiří Fiala 2020-11-24 15:45
Zákaz vydat kopii úředního záznamu o podání vysvětlení neexistuje, policie ji přesto nemusí poskytnout

ceska-justice.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2020-11-24 17:09
Má advokacie bránit právní stát?

ceska-justice.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2020-11-24 18:38
Státní úředníci bojují za premiérovy peníze. Kdyby Penam nepatřil Babišovi, nehnuli by prstem


www.forum24.cz/.../
0 # Ing. Jiří Fiala 2020-11-24 18:38
Bureš, největší pekař v ČR. V noci peče a ve dne řídí stát jako firmu. Bude dražší chléb a ostatní pečivo?
ANO, líp už bylo. J.K.


Státní úředníci bojují za premiérovy peníze. Kdyby Penam nepatřil Babišovi, nehnuli by prstem – Forum24
0 # Ing. Jiří Fiala 2020-11-25 07:36
Třídenní zpoždění


StB se již jmenuje BIS, a také potřebují drtek času by vyhodnotili, zda tvá sdělení neohrožují naš křehký kapitalismus. O.
0 # Ing. Jiří Fiala 2020-11-25 07:49
A o kolik přišli nesmyslnými soudními žalobami?
A jsou v životopise uvedeny všechny? I ty s K 213?
Tak vzhůru k výškám, někdy příště.
Kdo nenažrán, křivý je,
má stále málo a chce víc,
probudí se ze sna a zjistí, že nemá nic.
Pro mne Helena byla křivá od mala,
nevím jak pro Luboše Štrougala.
Možná ji k výškám vyneslo,
to nejstarší řemeslo.
Nechci o ní prozrazovat více,
oželel jsem i ten zapůjčený nožík.
Tehdy v Broumově
v pionýrském lágru Slunečnice.
J.K.

zivotvcesku.cz/.../...

Životopis

zivotopis.osobnosti.cz/helena-vondrackova.php

Wikipedie

cs.wikipedia.org/.../...

A jsou na tom jiní umělci?

Janek Ledecký

parlamentnilisty.cz/.../...

A co na to Dalibor Janda?

televiznizpravodajstvi.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2020-11-25 07:55
Když léta konzumace chlastu ledviny a játra unaví,
demence se dostaví.
Zeman není můj prezident,
a když jak se chová vidím,
tak se za něj stydím!
A nejen já.
J.K.
Miloš Zeman: Jeho stížnost neprošla, Jiřího Fajta měl jmenovat profesorem | Blesk.cz

Stydím se za svého prezidenta opojeného nejen slivovicí | Názory | Lidovky.cz

Stydím se za svého prezidenta, napsal na billboard hoteliér z Krkonoš - iDNES.cz

Lékaři o Zemanově zdraví: Rozpad osobnosti a prázdný pohled v očích! - Expres.cz

▶ Zeman a dalších šest klíčníků vyzvedli české korunovační klenoty - iDNES.cz

Zeman není můj prezident - Vyber si potisk (belabel.cz)
0 # Ing. Jiří Fiala 2020-11-25 07:56
Když pravda je horší než lež,
režim Ti řekne:
Tak běž!
Místo Tebe, prodejnou najdeme si štětku,
a Ty, běž dělat uklízečku.
J.K.

Zemřela Kamila Moučková. Bylo jí 92 let - Seznam Zprávy (seznamzpravy.cz)

seznamzpravy.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2020-11-25 13:56
Hrůza a chaos :

novinky.cz/.../...

Česká a německá media se snaží všechny nepříznivé události v Polsku zveličit, a hledat útok na tamní konzervativní vládu, a neustále hrají na vžitý předsudek, jakoby ČR ještě byl jakýsi nejlepší učedník Západu, a Polsko nějaký zaostalý východ. V ČR to pociťujeme ještě dnes. Potkáváme v ČR lidé informovaní, kteří drží debolševizačnímu kursu současné polské vlády palce anebo aspoň českým zprávám nedůvěřují (ale důvodem není tak dění v Polsku jako rostoucí nedůvěra k českým masmediím), ale potkáme i ty, kteří jeví přinejmenším jakási ostych.

A k věci: Situace v Polsku je tísnivá, hlavně v Mazovském (Varšava) a Slezském vojvodství (Katovice), je to stejně špatné jak ještě před pár dny v ČR, říci, že lepší nebo horší by už asi bylo nadsázkou. Nedá se říci, že by nebyly prostředky a vybavení, naopak, vláda se v tomto ohledu stará. Skutečný problém je, že Polsku chybí cca 15000 lékařů. To je problém zanedbávaný celá léta postkomunistických vlád, které s pauzou 2005-2007 byly u moci do voleb 2015.

Přinejmenším každý, kdo má trochu blíže k lékařskému prostředí, pochopí, co obnáší výchova lékařských kádrů - nejméně 6 let studia, a teprve po nich začíná specializace - po 2-3 letech končící státní zkouškou, čili získáním atestace - TEPRVE tehdy se lékař stane např. kardiologem, anesteziologem, či ortopedem atd. A nějaké klinické zkušenosti jsou potřeba i dál. Dojde, že těch 5 let od nástup konzervativní vlády bylo málo na to, aby stihla napravit cca 30 let.

Druhou věcí jsou platové systémy: V ČR jsou lépe řešeny finančně motivační prostředky, pokud jde o noční a víkendové či pohotovostní služby, to zřejmě si v Polsku vyžádá řešení. Nepříjemností také je, že velké množství lékařů za postkomunistické éry emigrovalo do západoevropských zemí za lepším výdělkem. Anebo také tehdy před lety, jakmile se vyskytl problém ve financování dané nemocnice nebo její části, tak ji - zejména za Tuskovy vlády - jednoduše zavřeli. Následek: Třeba bylo včasného zákroku v Jelení Hoře - a protože danou nemocnici zavřeli, třeba byly 2 hodiny na převoz do Vratislavi (nebo helikoptéra), jenže za ty 2 hodiny mohlo být pozdě.
Dnešní "opozice"se snaží za všechno vinit dnešní vládu. A česká media umí pouze papouškovat výlučně taková "media", jak StBáckou Gazetu Wyborczou anebo televizi TVN (ta minulý týden zfabrikovala např. film o jedné nemocnici v Poznani, kde prý leželi nemocní bez péče na chodbě....Vedení nemocnice podalo na TVN trestní oznámení, věc má prokuratura).

Freeeurope
0 # Ing. Jiří Fiala 2020-11-25 15:20
Pojil je podobný osud. J.K.

www.super.cz/.../

Marta Kubišová exkluzivně promluvila o smrti kamarádky Kamily Moučkové (✝92) - Super.cz
0 # Ing. Jiří Fiala 2020-11-25 15:44
Konec tajného mlaskání. Nezbývá než se ptát : za co ? J.K.


Vymohli jsme z Hradu informace o platech. Ovčáček bral 900 tisíc ročně - Seznam Zprávy (seznamzpravy.cz)

seznamzpravy.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2020-11-25 21:22
Schillerová konečně dostala smysluplnou činnost : Bude rozdávat vložky !

novinky.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2020-11-26 15:55
Jak poznas matku samozivitelku na ulici?
Misto rousky ma menstruacni vlozku od vlady CR!
Z

Bez přihlášení nemůžete vkládat příspěvky.