"Pravicová opora" - Senát. A "pravicoví" senátoři.

Tak nám schválili náhradní výživné, paní Müllerová !

 Řekl by Švejk...  

A copak, copak ?!! Že by ani řidičáky tak skvěle nefungovaly, jak se nás jistá poslankyně Mazuchová snažila ještě nedávno přesvědčovat ?? A jak nás neustále přesvědčuje MSp, a hlavně exekutoři, kteří si to údajně pochvalují od rána do večera, jak to najednou chtějí otcové "řešit" - a dokonce se kvůli tomu sami dostavují do EXE kanceláří ?? 

Jsou ti neplatiči ale tvrdé palice, co ?? Kriminál na ně neplatí, sebrání papírů na auta a motorky taky ne ... Co to je, proboha, za lidi ?!! A nebudou a nebudou platit na své vlastní děti - pakáž jedna ???!! 

Senát je prý pravicovou "pojistkou" proti levicovým excesům, zejména když v dolní komoře mají většinu takoví excesisté jako je bezesporu Babišparta.

Co to tam, proboha, sedí za lidi - že jim pořád ještě není divný, že nejen že se najdou "nezodpovědní", kteří prý "nechtějí platit na své děti", ale že je k tomu dokonce nepřimějí ani roky v kriminálech, ba ani zamezení možnosti se moderně pohybovat na rychlých gumách, či se tím dokonce i živit. Exekuce na ně taky neplatí - ač z nich ostatní mají hrůzu... Čím to proboha jenom bude ?? 

Podpora samoživitelek je typickým levicovým, resp. levicově feministickým excesem. 

Jak na něj zareagovaly ony "pravicové pojistky", co mají hájit práva a svobody občanů před levicovými úlety ??? 

Tak, že jim daly zelenou ?? 

To tam ale potom nemusí sedět - a hlavně : Se nemusí vydávat za pravici - když s pravicí skutečně nemají nic společného. 

Pravice - je především spoléhání se na vlastní síly a přísná ochrana osobnostních práv a svobod. 

Jak "pravicoví" senátoři chrání osobní svobody a práva, když jim přijde normální sebrat lidem, co se proti silničním předpisům nijak neprovinili, řidičáky, a ohánět se oním jezovitským "účel světí prostředky" - aby se následně rychle ukázalo, že i ten účel nějak utek´- a k ničemu to nepomohlo. Leda snad k tomu, že dotyční přišli i o možnost se nechat zaměstnat jako řidiči nebo v dopravě obecně. 

Co to je za "pravicové" senátory, kteří podporou náhradního výživného - a samoživitelek obecně - přímo útočí na další typicky pravicovou baštu, a tou je nedotknutelnost rodiny a rodinného života - když samoživitelky jsou jejím antisymbolem ? 

Senát má být jakousi "radou starších". Bohužel - běžte se na ty "starší" podívat. 

Napadají mě hned dva, vlastně tři, vydávající se za pravicové, které jsem měl možnost poznat blíž - a to Canov, starosta z Chrastavy, Vosecký, rovněž starosta, z Okrouhlé u Nového Boru - a Tomáš Goláň, ze Zlína. 

Nečekal jsem zázraky, ale že ve věcích justice, feminismu, rodinných záležitostí - budou tak naivní, tak zoufale nevzdělaní a nevědomí - a pokud jde o justici, tak - řečeno nedvojsmyslně - i tak servilně zkorumpovaní - to mě opravdu překvapilo. 

Klapky na očích, nevidím doleva, nevidím doprava - co se mi nehodí do krámu, o jehož zboží vůbec nic nevím,  prostě odmítám slyšet. 

Abych nezapomněl ještě na čtvrtého, tedy "našeho" senátora, Tomáše Czernina. Nejen údajně pravicový senátor, ale také údajně silně křesťanský politik. 

Kdo jiný by měl chránit celistvost rodiny a její nedotknutelnost, kdo jiný by měl dbát na nedotknutelnost osobnostních svobod a práv - než pravicový, natož křesťanský senátor ?? 

A podívejte se, jak hlasovali... 

K výsledku hlasování Senátu se chce dodat jediné : Vedou nás telata. 

Nadávají na Babiše - a sami nejsou o nic lepší, jinak by to muselo být někde vidět. Nemají za něj koho nabídnout, sebe pak nejmíň. 

A při těchto hlasováních, kde je  - nebo by mělo být - rozdělení na levici a pravici naprosto jasně vidět - obzvláště. 

Stát tedy nacpe "samoživitelkám" další tři tisíce měsíčně, že jsou nevymahatelné, musí velmi dobře vědět už teď - a bude podporovat další rozšiřování rozvrácených rodin a pokřivených dětí z nich - ku prospěchu - naprosto nikoho. 

Vůbec nejvíc se mi líbil komentář té husy Maláčové : Prý jde o to "zapojit do výchovy" oba rodiče, a to i "placením výživného.... "

Uvědomuje si vůbec ta husa, co veřejně říká ? 

Kdo je zapojený do výchovy, neplatí výživné - protože děti vychovává. 

Kdo platí výživné, není zapojený do výchovy. Často přesto, že o to nejen stál a stojí, ale že i vyvinul nemalé - a naprosto zbytečné - úsilí v tom směru, aby vlastní děti vychovávat mohl. 

Teď mu ještě takovádle husa má tu drzost říct, že asi "nebyl zapojený do výchovy", když neplatil výživné - a že ona by ho asi ráda "zapojila..." 

A kdo to slyší, a mlčí k tomu - je hlupák naprosto stejný. 

U nás jsou otcové, kteří o zapojení do výchovy stojí, nepřáteli justice č. 1. Nemá větších.  Protože od ní něco chtějí - a nabourávají pro soudce nesmírně pohodlný systém : Svěřit dítě matce a otci vyměřit výživné - bez jakýchkoliv práv a nároků. Otec, který se jen stáhne do ústraní a zpovzdálí bude posílat peníze, o jejichž skutečném užití nemá nejmenší potuchy - a žádný vliv, ani kontrolu, je justičním ideálem. Ten je - podle Maláčové - "zapojený..." 

Tohle všechno huse Maláčové nevadí. 

Ráda by je "zapojila do výchovy".  Placením. 

Ví o výchově dětí vůbec něco ? A - co ? 

Nepotřebuje tahle neomarxistická husička vychovat především sama ??? 

 ___________________

 

Za neplatiče alimentů by měl výživné na děti platit stát, který je pak bude po dlužnících vymáhat. Normu schválil ve středu Senát, zákon ještě dostane k podpisu prezident. Úřady práce budou na nezaopatřené dítě vyplácet maximálně 3000 korun měsíčně, a to nejvýše dva roky. Státní pokladnu to přijde na zhruba miliardu korun ročně.

__________________

__________________

Komentáře  

0 # Ing. Jiří Fiala 2020-12-16 20:10
Proč to nefunguje i opačně ?


Matka dítě nepředává, rozhodnutí soudu má u análu ( viz: P-359/93 u P-8). matce sebrat řidičák ? O.
0 # Ing. Jiří Fiala 2020-12-16 20:14
Mařenka, jak pro koho ? Aneb, když dva dělají totéž ...


Náš zesnulý přítel řešil v roce 93 problém. Manželka mu nepředávala syna, rozhod se, že nebude platit výživné. Oba tedy páchali maření úředního rozhodnutí! Soud tehdy ubydlil neplatiče na Ruzyň! Hadejte jakej to vzalo konec ? O.
________________

To známe. A moc dobře. Je to základní logická úvaha, která každého napadne.

"Orgáni" to ale vidí zcela jinak.
Nepředávání - je mařenka až asi na podesátý, musí mu předcházet výzvy, napomenutí, pokuty, trestní oznámení...
Zatímco neplacení alimentů - je trestný čin hned. K tomu přidejme, že se také okamžitě, s radostí a nadšeně stíhá - zatímco mařenka, pokud jde o matky, nikoliv...
0 # Ing. Jiří Fiala 2020-12-17 12:23
Mordparta je parta, ktera bojuje proti "smrticimu" viru. A tou je dnes Buresparta! Z.
0 # Ing. Jiří Fiala 2020-12-17 13:04
I v Senátu si početli ...
_________

Dobrý den,

nerozumím tomu, proč mě napadáte ve svém článku
k213.cz/.../... .

Já jsem pro nesmysl paní Maláčové nehlasoval (zdržení se znamená NE, pro schválení se počítají jen hlasy PRO).

www.senat.cz/.../hlasy?G=19626&O=13

S pozdravem Michael Canov
________________

Dobrý den,

to mě těší, že jste pro to nehlasoval. Aspoň že něco. Konečně, já jsem tam napsal, ať se každý podívá, jak kdo hlasoval.
Ale Vás tam zmiňuji v souvislosti s Vašimi názory na justici, které jsem měl tu čest dříve poznat - a podle kterých je všechno v pořádku, justice běží, jak má a všude tam jsou lidi na svých místech, nikdo nemůže být bezdůvodně pronásledován...

S pozdravem

JF
_____________

Á propós, pokud se na ten odkaz podíváte, tak vidíte, že "pravicový" senátor pan Czernin samozřejmě pro to hlasoval. Možná by nebylo od věci se ho zeptat, co vůbec ví o samoživitelkách a náhradním výživném a jaké byly jeho důvody pro toto hlasování.

Bez přihlášení nemůžete vkládat příspěvky.