14 dnů

 - anebo neodpovídejte. S tím, že na to nemáte, abyste justici dokázali řídit. 

 

Je až neuvěřitelné, jakým způsobem dokázali současní estébáčtí pohrobci zdegenerovat celý stát a jeho chod. 

Ještě mí rodiče považovali - a to za hluboké normalizace - 14 dnů za samozřejmý, nejzazší termín na úřední odpověď. Nevím, jestli to tehdy bylo někde tak určeno, ale bylo to tak. A bylo to tak správně. 

Pak přišla tady ta posametová estébácká chátra, silně umocněná během posledních 7-mi let, za vlády estébáka Bureše, co původně chtěl, aby se za tohoto zmetka, který by byl ostudou každé slušné rodiny, nemusel údajně nikdo stydět. 

Dnes se už můžeme stydět bezpečně všichni. 

A protože tzv. státní správa soudů, tedy především jejich předsedové, se stala snadnou úlitbou pro neschopné estébácké dětičky, stal se nejprve ze 14-ti dnů měsíc, pak se řeklo, že ve zdůvodněných případech to mohou být i měsíce dva - až se nakonec stal ze dvou měsíců automatický standard. 

V praxi to pak vypadá tak, že odpověď na stížnost, jakkoliv důvodnou, dostanete po dvou měsících už naprosto samozřejmě - a to jenom proto, aby si už nikdo ani nepamatoval, o co vlastně šlo a nač si stěžovatel stěžoval, protože ten už si to mezitím stejně musel vyřídit jinak - ať tak, že to pustil z hlavy (pro tyhle kretény samozřejmě ideální případ), nebo tak, že podal žalobu (to už sice pro ně tak ideální není, ale mají dostatek spolehlivých zametačů, aby se věc vyřizovala až po deseti - patnácti letech, kdy už vůbec nebude nikdo mít nejmenší potuchy, co to vlastně bylo - a hlavně to už nebude, a ani nemůže, mít žádný dopad na přímé aktéry té které kauzy). 

No, a tak jsem napsal domovnici Benešové, že by mohla dát do pořádku aspoň tohle. A rozvzpomenout se na doby, kdy ještě tenhle stát relativně fungoval - a znovu zavést 14 dnů jako nejzazší, neoddiskutovatelný a absolutně povinný termín na úřední odpověď, a to především pro státní správu soudů, tedy jejich předsedy. 

Protože blábolů o tom, jak je věc složitá (samozřejmě i ta nejjednodušší) a jak potřebují další a další čas k jejímu "řešení" jsme se naposlouchali už víc než dost. 

Řešení jsme se stejně nikdy žádného nedočkali - a nutno dodat, že pro evidentně neschopné lokaje nebude žádná lhůta dost dlouhá na to, aby vypotili nějaký nesmysl o tom, jak se stejně nikdy nic vlastně nestalo a všechno je v nejlepším pořádku. Tedy, pokud to všechno vedou oni. 

Takže : Paní ministryně - odpovídejte do 14-ti dnů. Anebo otevřeně a veřejně přiznejte, že nemáte základní předpoklady pro to, abyste cokoliv - natož justici - řídili - a jděte od toho. S tím, že pak už nemusíte odpovídat samozřejmě vůbec. 

Ony ty vaše dnešní odpovědi beztak vyjdou nastejno. 

__________________

__________________

 

 

__________________

A jediné, co chci na tento dopis od Vás slyšet (resp. číst) za odpověď, je datum, odkdy jsou předsedové soudu povinni do 14 – ti dnů na všechny stížnosti odpovídat.

Pro ilustraci : O tom, jak nesmyslná, ba sabotážní, je lhůta dvou měsíců a jak jsou ty odpovědi – na jednoduché věci – zjevně naprosto o ničem, se můžete snadno přesvědčit z vyřizování stížností třeba u předsedy OS Česká Lípa nebo OS Kutná Hora ve vztahu ke mně, resp. našemu sdružení, jistě je snadno a rychle dohledají.

Ostatně, budou tak muset beztak učinit kvůli podaným žalobám na stát právě v souvislosti s těmito stížnostmi, přičemž, troufám si odhadnout, že pokud by dané stížnosti byly řešeny efektivně, pružně a věcně od samého počátku, tak ty žaloby vůbec nemusely být podány.

S pozdravem

 

                                                                                                                                     Ing. Jiří Fiala 

 

___________________

___________________

 

 

 

 

 

____________________

____________________

 

 

 

 

 

Komentáře  

0 # Ing. Jiří Fiala 2021-01-07 10:14
Pokud jde o to rabovat cizí majetek, tak to jsou tyhle svině schopné nejen posílat EXE příkazy okamžitě, ale také se dokonce osobně dostavovat - a to bez sebemenšího prodlení...

hlidacipes.org/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2021-01-07 10:15
Je třeba vyměnit celou generaci politiků.... A není to jen náš názor....

info.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2021-01-07 16:35
Podnikatel Dědic upozornil Benešovou na průtahy žalobce ve svých kauzách. Ta jeho apel na kárné řízení nevyslyšela

ceska-justice.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2021-01-07 17:26
Není nad plánované hospodářství, aneb : Zpátky na stromy !

Reportáž o vracení Orlice do původního koryta...

Za komančů se řeky napřimovaly, teď je zase budeme pracně vracet tam, kde byly...

To samé meze, remízky... Za komančů se rozoraly, teď se pracně hledá, kde ty meze byly, aby se mohly vrátit.

Když se za komunistů vykládal vtip o tom, že socialismus je jen složitá a bolestná cesta od kapitalismu ke kapitalismu, nechtěli jsme tomu věřit...

ceskatelevize.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2021-01-08 10:05
Není nad plánované hospodářství, aneb : Zpátky na stromy ! Reportáž o vracení Orlice do původního koryta...Za komančů se řeky napřimovaly, teď je zase budeme pracně vracet tam, kde byly...

Tak u Týniště je soutok Divoké i Tiché Orlice, a až po ústí do Labe v Hradci K. to je fakticky dolní tok, kde už teče řeka "líně"...a také v těch zákrutech vsakuje. Po komančích je co napravovat ve zmrzačené krajině! Ekologové studují obraz krajiny v 19. století. Naštěstí Tichá i Divoká Orlice - tedy samostatné části Orlice, natolik ještě zmrzačeny nejsou, výjimky tvoří průtoky městy, hlavně Tiché v Letohradě a Chocni...Divoká vcelku zůstala Divokou s výjimkou 30m vysoké přehrady Pastviny, za níž je šestikilometrové jezero, sahající ke Klášterci, a pak 7 km k Zemské Bráně na státní hranici, potud její horní část má jeden břeh už v Polsku. Ale opravdu příkladně zmrzačená v kamenném či betonovém korytě spoutaná a s dílem dokonaným realizací přeložky hlavní trati v Ústí nad Orlicí, je přítok Tiché Orlice, Třebovka. To už je super...přemístěno je celé ústí Třebovky, kamenné, betonové...

Freeeurope
______________

Oni tam tím taky argumentovali - že se zvedne hladina spodních vod. No dobře - a to za komunistů nevěděli ?
Co to sakra muselo být miliard - napřed řeky napřimovat, pak je zase vracet zpátky. To jsme za to mohli mít každý doma zlatý poklad. A nemusely se dvě generace namáhat.

Ono, vůbec - nejen řeky. Z dnešního pohledu si říkám, že kam komunista sáhnul, tam sto let tráva nerostla.

Tak třeba : Brňáci si za komančů hodně stěžovali, že jejich město zůstalo stranou, že se staví jen v Praze (metro) nebo v Bratislavě - a Brno, protože bylo jen obyčejné krajské město, na úrovni třeba Hradce nebo Plzně, ne tedy hlavní město zemské, jak bývalo až do komunistů, že nedostává na investice nic.

Nevím, jestli to nebyla spíš klika.

Podívejte se na ty paneláky, typický produkt komunistů. Ty, podle mě, až bude kam přestěhovat jejich obyvatele, srovnají buldozery - jako obzvláště odporný architektonický výplod.

A - stran paneláků - ještě mě udivilo jedno : Za komunistů to vydávali za vzor toho, jak se (socialistický) stát stará o své obyvatele. A že to je maximální vymoženost. Byty. Pro občany. A člověk, který se jinam stejně nedostal, by tomu byl i věřil.

Pak se otevřely hranice - a my, mnozí s úžasem, zjistili, že podobné paneláky postavili i ve Francii, nebo v Německu - o dost hezčí, a s tím, že jim tam říkají "chudinské čtvrti" a bydlí v nich hlavně přistěhovalci. Němci a Francouzi bydleli dávno ve vilkách na předměstí.... Tak to, třeba pro mě - bylo docela překvapení.

Jak se o nás ten socialistický stát staral...
0 # Ing. Jiří Fiala 2021-01-07 18:17
Pozastavení řidičského oprávnění z důvodů neplacení výživného a následné řízení motorového vozidla není trestným činem !!!

Je to jeden z dalších instrumentů, který exekutoři využívají z důvodů nedoplatků na výživném a to pozastavením řidičského oprávnění podle § 59 odst. 1 písm. f) a § 71a exekučního řádu.

Následně, pokud jste "chycen" při řízení motorového vozidla OČTŘ velmi striktně takové jednání posuzují jako přečin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání dle § 337 ods. 1 písm. a) trestního zákoníku.

Celé merito věci je v tom, že vám exekutor může skutečně pozastavit platnost řidičského oprávnění, ale nemůže vám jej odejmout.

Z tohoto důvodu se nelze dopustit přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání dle § 337 ods. 1 písm. a) trestního zákoníku, ale pouze přestupku viz rozsudek Nejvyššího soudu ze dne 15. 9. 2020, sp. zn. 4 Tz 23/2020).

Rád bych v této souvislosti upozornil na stížnost pro porušení zákona, kterou podala ministryně spravedlnosti Marie Benešová a kterou naleznete v plném rozsahu ZDE a a která se touto problematikou zabývá.
0 # Ing. Jiří Fiala 2021-01-07 18:19
Byla tady policie a říkali že jste rafinovanej ?

Fojtíka seznamzpravy.cz/.../...

nechají 30 let v klidu a k devadesátinám , pic kozu do vazu! O.
0 # Ing. Jiří Fiala 2021-01-07 18:19
Spravedlnost podle Rychetskyho.
Z
Rychetský: Zvýhodnění očkovaných nemusí narušit princip rovnosti - Novinky.cz

_____________

novinky.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2021-01-08 10:08
Na co narazíte, až budete chtít odškodnění : (Aneb : Kdosi si na tom zatraceně mastí kapsu...)

Na stát se valí žádosti o odškodnění kvůli covidu. Najal si právníky za 30 milionů

e15.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2021-01-08 10:11
Jedno nepříliš zmiňované odvětví, které - díky koroně - jede opravdu naplno :

novinky.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2021-01-08 13:34
Neodpovědnost státního zastupitelství

ceska-justice.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2021-01-08 15:46
Amatérský web a zmatky. Tlumočníci mají po 50 letech „svůj“ zákon, musejí ho porušovat

denikn.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2021-01-08 20:01
14 dnů je jen odrazový můstek ...


.... k tomu, kdy se tátové domáhají platnosti soudního rozhodnutí, které v konečné podobě má pro ně cenu papíru na konci potravinového řetězce, použitého! O.
0 # Ing. Jiří Fiala 2021-01-08 21:57
Nějak jsme si nechali ty státní úředníky přerůst přes hlavu. Jsou celé dny doma na >houmofysu< bez počítače, takže nemohou dělat nic. Plat berou stejný a ještě se jim má přidat. Když už laskavě přijdou na 10 hodin týdně do práce, vymyslí levárnu, jak někomu osladit život. Tentokrát medikům.

Stát vám děkuje, ale vraťte třetinu peněz, píší medikům. Mají zpětně danit

idnes.cz/.../...

____________
0 # Ing. Jiří Fiala 2021-01-08 21:57
200 MILIONŮ. TOLIK VLÁDA ZAPOMNĚLA DÁT ZDRAVOTNÍKŮM ZA PRVNÍ VLNU

neovlivni.cz/.../
0 # Ing. Jiří Fiala 2021-01-09 09:43
Dolezal a Dolezalova:

Miroslav Dolezal je byvaly StBak (kryci jmeno chlor) dnes pracuje na Ministerstvu zdravotnictvi.
Jeho manzelka Dolezalova je personalni sefka Agrofertu.
Takto bezi dnes "Pece o zdravi obcanu" v kompetenci Burese.
Z
0 # Ing. Jiří Fiala 2021-01-09 09:44
Zemřel Tony Linhart :

novinky.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2021-01-09 09:48
Staré šicí stroje s tupými jehlami, norma na 16-17 hodin denně, odpočinek jednou za 6 týdnů :

reflex.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2021-01-09 09:51
Státní správa pro Bureše přednější než ohrožení :

blisty.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2021-01-09 09:54
Havlíček se podnikatelům vysmívá do očí

www.forum24.cz/.../
0 # Ing. Jiří Fiala 2021-01-09 18:34
I negativa je třeba vzít z té lepší stránky ...

www.msn.com/.../ar-BB1cAut6?ocid=msedgdhp
0 # Ing. Jiří Fiala 2021-01-09 18:36
Mrazáky na mrtvoly :

Kde je zakopaný PES? J.K.

Covid zahltil krematorium. V Ostravě spouští venkovní mrazáky na mrtvé - Seznam Zprávy (seznamzpravy.cz)

Rakve a mrtvá těla ucpaly márnice a krematoria, děsí masmédia. "Jenže za to nemůže žádná pandemie," říká šéf českých pohřebáků. "Ten problém trvá už pět let." Jak média lžou až se práší... - ARFA.cz - Argumenty & Fakta

_______________

seznamzpravy.cz/.../...

arfa.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2021-01-09 18:42
Na deratizaci stoky si pečlivě dohlédne sám vrchní krysař.
A jak to chodí v jiných městech? J.K.


Komentář: Babiš chce deratizovat brněnskou stoku? Sám v ní vězí po krk - Seznam Zprávy (seznamzpravy.cz)
_______________

seznamzpravy.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2021-01-09 20:27
Advokátní deník (?) neví, že NS není Nejvyšší správní soud, ale Nejvyšší soud ??? Což je dosti podstatný rozdíl !!!????

advokatnidenik.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2021-01-10 10:47
Jeden fízl na 250 lidí a pořád jich je málo. J.K.

Covid kosí policisty a hasiče. Plány očkování nejsou - Novinky.cz

novinky.cz/.../...

______________

Bureš jich nebude mít nikdy dost. Jako každý estébák, je zvyklý se o ně opírat - a čím víc jich je, tím se cítí bezpečnější.
Mimochodem, názorná ukázka toho, nakolik asi tyhle složky prošly po tzv. sametu proměnou...

Že by ho jednou přijeli zatknout, si vůbec neumí představit.
0 # Ing. Jiří Fiala 2021-01-10 11:06
Sebevražda Zuzany :

expres.cz/.../...

Bez přihlášení nemůžete vkládat příspěvky.