2 soudy v jednom čase

A o jedné věci. Za platnosti jedněch zákonů. 

 

 

Soud první : Iniciovala matka. Matka, které bylo dítě před 6-ti lety odebráno z péče, protože se o něj nejen nedokázala, ale ani nechtěla postarat. Namísto toho trajdala všude možně po světě, půl roku se flákala v Rakousku, pak po horských chatách v Krkonoších a Jizerkách, když už se nenašel nikdo, komu by stálo vyspání s ní za ubytování obou (tedy matky i syna), musel péči převzít otec. 

Matka si na dítě vzpomněla až když viděla novou spokojenou domácnost otce - se kterou se nehodlala smířit a kterou se rozhodla rozvrátit stůj co stůj.  A původní dítě, o které se nedokázala postarat, jí najednou bylo vřele vítáno. Podala si návrh na střídavou péči. 

V situaci, kdy už jí jednou muselo být dítě odebráno (a i to trvalo drahně let, protože závady v péči matky byly od samého počátku a dlouho na ně soudy nereagovaly), v situaci, kdy se z ní zjevně stával asociální živel, nezaměstnatelný, neupotřebitelný kdekoliv ve společnosti, s vyloučením celé její původní rodiny, která se od ní s odporem odtáhla. 

Dítě, o které šlo, postupně získalo z matky, která ho přepadala ve škole, kradla mu věci i školní pomůcky, panickou hrůzu. To také sdělilo soudu, když už trval na jeho výslechu. 

 

Soud druhý : Inicioval otec. Na rozdíl od matky z prvního případu, naprosto slušný, spořádaný, pracující člověk, co nikdy neměl sebemenší problémy se zákonem, specialista na IT, cizinec, poklidně si pracující v Holandsku, za dcerou dojíždějící do ČR. V tom mu však bránila matka, která sice verbálně proklamovala (to je obvykle rychle naučí právníci, přesně podle hesla, chceš-li mír, připravuj válku - a obráceně), že styku s otcem nebrání, ve skutečnosti dělala pravý opak. A když už nějaký styk proběhl, tak zásadně a pouze pod absolutní kontrolou matky. Tedy - matka byla samozřejmě vždy styku přítomna, dcera se musela dovolit jak a zda otce vůbec oslovit a pozdravit, tak se i na cokoliv zeptat, anebo zase odpovědět. Bez souhlasu matky - ani ň, jak se říká. 

Otec, pro kterého bylo skutečnou zátěží jezdit za dcerou přes 1000 km jenom proto, aby mu její matka umožnila 1/4 hodiny v cukrárně, mezi cizími lidmi a samozřejmě za její totální přítomnosti, se snažil s matkou dohodnout - na tom, že by s dcerou také někdy rád jel za svými rodiči, případně na dovolenou, na což jedno odpoledne rozhodně nestačí. Tedy si ji chtěl převzít aspoň na týden, později třeba na 14 dnů, na prázdniny. 

Která normální dcera by to nechtěla ?? Odjet s otcem, poznávat svou druhou půlku rodiny, cizí kraje, kam se její spolužáci třeba sotva dostanou. 

Soud si ji rovněž pozval k jednání a vyslechnul. 

Dozvěděl se, že jí sice otec nikdy nic zlého neudělal, ale že ho nemá ráda a nechce s ním ani nikam jet, protože prý podal urážlivé návrhy soudu ohledně maminky (už jen tohle - které normální dítě budou zajímat návrhy k soudu, případně je zvažovat, zda jsou urážlivé, nebo ne...). 

Ty návrhy podal až poté, co s matkou nebyla - a to 10 let - žádná řeč, a urážlivé byly v tom, že jen rozvedly myšlenku, se kterou přišla sama matka - když začala písemně tvrdit, že otec dítěte je pro ni cizí člověk. Dovedeno k důsledku - má dítě s cizím člověkem, což žádná jen trochu slušně vychovaná ženská nemá. 

Obvykle slušná ženská s cizím člověkem nespí, natož aby s ním měla dítě. 

Tak to byly ty urážlivé návrhy k soudu, pro které se dcera nemůže a nechce stýkat se svým otcem. Žádný jiný důvod neuvedla. Ani ona, ani její matka. 

 

A teď : Soud prvý - se nejprve snažil do dítěte (mimochodem o dva roky staršího, nežli ve druhém případě) hučet tak dlouho, až změní svůj negativní postoj k matce, když se mu to nepovedlo (protože to bylo zhola nemožné), nařídil násilím střídavou péči. Výsledkem je, že matka přepadá dítě skoro každou cestou do školy teď už legálně, protože má za sebou "pravomocný a vykonatelný" rozsudek, státní orgány se zcela stáhly a nechávají dítě vystrčené jako tykadlo napospas, to každý den cestou do školy prožívá stezku odvahy, asi totéž, jako když dítěti někdo nařídí projít o půlnoci márnicí a je jen otázkou času, kdy se z toho totálně zhroutí. "Názor dítěte", který zde soud "nezjišťoval" - i když to oficiálně deklaroval - nýbrž se snažil silou přetvořit - nikoho nezajímal a nezajímá. S odůvodněním, že prý ho otec poštval a k takovému názoru přihlížet nelze. 

To potvrdil i Ústavní soud (diletantství tohoto rozhodnutí již na stránkách podrobně rozebráno). 

 

Ústavní soudce : Co si stát kupuje za 200 tisíc měsíčně (k213.cz)

 

Soud druhý - prohlásil, že sice nelze otci nic vytknout, ale že názor dítěte je názor dítěte, že nebude zkoumat, čím a proč byl vytvořen (ač ani senát sám bezesporu neměl nejmenší pochybnosti o tom, že dítě bylo bezdůvodně poštváno matkou) a za tohoto stavu, kdy dítě s otcem nikam nechce, nelze nařídit nic jiného než jen krátký styk na pár hodin, aby aspoň něco bylo. Jaký to má smysl při vzdálenosti otce od dítěte, nebudeme raději rozebírat. 

Kdybych senátu v druhém případě navrhnul, že chceme střídavou péči, protože otec je řádný pracující člověk, který může být dceři dobrým příkladem (zjevně na rozdíl od matky z prvního případu), tak by asi spadnul pod stůl nebo mě měl rovnou za blázna. 

Rozdíl(y) ??? 

V prvním případě podala návrh na styk s dítětem matka (ať už jakkoliv asociální), ve druhém otec (ať už jakkoliv řádný). 

Není to vůbec poprvé, co si nelze nevšimnout, že soudy stojí na straně ne toho slušnějšího, ale naopak : Toho sprostšího, bezohlednějšího, primitivnějšího. 

A není to zdaleka jenom v opatrovnictví. 

Nebylo lze to přehlédnout ani v trestních kauzách. 

Stačí se podívat na procento vykázaných mužů pro tzv. domácí násilí - které následně nebylo prokázáno, případně byl prokázán pravý opak - a srovnat ho s procentem bezdůvodně vykázaných žen. 

Je v tom nějaká rovnost, co myslíte ? 

Za pobytu v kriminále (zkušenost k nezaplacení) jsem si nemohl nevšimnout evidentní benevolence ke zjevným kriminálníkům už od pohledu, násilníkům, lupičům, psychopatům, terorizujícím všechny ostatní,  recidivistům. Ti většinou se soudy žádné problémy neměli, dostávali tresty - i když už třeba popáté - na spodní hranici sazby, podmínky jim zásadně neproměňovali, a když, tak to už muselo být - a automaticky počítali s tím, že "jdou na půlku domů", byť rovněž přibližně popáté, ale i podesáté. 

Oproti tomu, vězni, kteří by se dali označit za slušné - třeba za § 213, nebo později 198 - tedy výživné, případně různé údajné podvody, často navlečené, protože někomu zavazeli nebo jim někdo záviděl - tak ti nemohli počítat s benevolencí ani v tom nejmenším. Všechno do poslední minuty odsedět, žádné úlevy, prostě - nic. 

 

Máte pro to nějaké vysvětlení ?? Pro to, že justice je skoro vždycky na straně těch horších :  asociálů, psychopatů, kriminálníků, horších nebo vysloveně špatných rodičů, nemakačenků, opilců, sadistů ?? 

 

Mě napadá vysvětlení hned dvojí : 

Za prvé : Vrána vráně oči nevyklove. 

A za druhé : Máloco zakomplexovaného jedince poníží více, nežli vidět úspěšnější, vzdělanější, šikovnější lidi. Některé jedince, kteří toho od přírody tolik nepobrali, takové setkání přivádí až k nepříčetnosti. A mají-li ještě k tomu neomezenou a nekontrolovanou moc nad těmi schopnějšími, úspěšnějšími, šikovnějšími ?? Tak - to se prostě neodpouští. 

Nemělo by to být ve slušném a vyspělém státě náhodou obráceně ?? 

Zpět k 1) a 2)

Takže za platnosti těchže zákonů, u dvou různých soudů, ale ve stejné věci - jednou výpověď dítěte nikoho nezajímá, protože prý byla (otcem) zmanipulována, podruhé je to svatá mantra, ač o zavrženíhodnosti pohnutek, které k výpovědi vedly, zjevně nepochybuje ani senát sám. 

Jedno dítě chodí s hrůzou a ozbrojeno do školy, ke druhému se otec, jenž by ho mohl mnohé naučit, nedostane. Protože si to matka nepřeje. A senát "nebude zkoumat", co k výpovědi dítě vedlo... 

 

Tomu se říká "právní stát". A "nezávislá justice". 

________________________

________________________

 

 

 

________________________

________________________

 

 

 

 

Comments  

0 # Ing. Jiří Fiala 2022-04-06 05:39
V zajetí vlastních bludů :

msn.com/.../...
_______________

Pak se někdo diví, že tomu věří prostí Rusové, když tomu věří jejich vládce, zjevný magor, vycházející z toho, že ho všichni jsou povinni milovat a čekat na něj jako na spásu...
0 # Ing. Jiří Fiala 2022-04-07 15:06
kam na ně (z)Eman chodí?

Nezákonné exekuce a chybějící publikační činnost. Kdo je Zemanův kandidát na ústavního soudce

irozhlas.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2022-04-07 15:07
0 # Ing. Jiří Fiala 2022-04-07 15:07
Část zákona, která se týká odběru a uchování vzorků DNA, není podle soudu ideální, ale nezrušil ji

ct24.ceskatelevize.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2022-04-07 15:07
Vitásková nedostane od státu 183 milionů jako ušlý zisk, potvrdil to odvolací soud

ct24.ceskatelevize.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2022-04-07 15:08
Údajnou účastí soudce na oslavě podnikatele Bendy se teplický magistrát nezabývá

ceska-justice.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2022-04-07 19:23
0 # Ing. Jiří Fiala 2022-04-07 20:11
Ruský šváb nezahálí :

blesk.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2022-04-08 11:55
Neprustrelny tunel s vestami, nebo dalsi Capi hnizdo?
Z

Babiš chtěl pomoct Ukrajině, a zřejmě naletěl: Jak je to s vestami za miliony | Blesk.cz
__________________

blesk.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2022-04-08 14:38
Nová data o exekucích: Počet nově zahajovaných exekucí se dále zvyšuje


blisty.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2022-04-08 14:39
Prezident by měl jmenovat 39 nových soudců, na NSS zamíří Bobek

ceska-justice.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2022-04-08 14:40
Zemanův Poledník aneb jak přikrýt milost pro lesapána

hlidacipes.org/.../
0 # Ing. Jiří Fiala 2022-04-08 14:40
O vedení Obvodního soudu pro Prahu 1 se ucházejí dvě ženy

ceska-justice.cz/.../...

________________

Soudce na trestním úseku tak vedle kapesních krádeží může soudit třeba i bývalé premiéry...

... anebo zapálení Mariánského sloupu... :-)
0 # Ing. Jiří Fiala 2022-04-08 14:46
Jak dostat Putina do Haagu

hlidacipes.org/.../
__________________

Koupit mu lístek na vlak...
0 # Ing. Jiří Fiala 2022-04-08 15:38
Vymazal velitelovi pokutu za parkování, viní žalobce strážníka z Plzně

idnes.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2022-04-08 18:02
Šikula. Nic nepotřebuje, vše si už dávno nakrad. J.K.

„Don Pablo“ bavil kongres ODS. Za kritiku slíbil roky vězení - Novinky.cz
________________

Jemu je dobře, ostatní ho nezajímají...

___________________

novinky.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2022-04-10 08:21
VIDEOSTREAM ZDARMA: Kulatý stůl na téma on-line soudnictví

www.protext.cz/zprava.php?id=39366
0 # Ing. Jiří Fiala 2022-04-10 08:25
Ve světle přepadu Ukrajiny se verze o atentátu na polské presidentské letadlo nejeví až tak fantaskní :

seznamzpravy.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2022-04-10 13:42
Měli ty kretény bez rozpaků přejet. Další by si to zatraceně rozmysleli.
______________

novinky.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2022-04-10 19:00
vhttps://wpolityce.pl/swiat/593879-skandaliczne-prorosyjskie-manifestacje-w-niemczech

Skandální proruské manifestace v Německu Rusové a stoupenci Putinova režim vyšli v neděli (dnes, Květnou, 10. dubna) do ulic německých měst, aby se zúčastnili proruských demonstrací. Hannoverem se průjezd kolony aut konal pod heslem "Proti jazyku nenávisti, zastrašování a diskriminaci ruského obyvatelstva". Proruská demonstrace prošla též ulicemi Frankfurtu.

Mnoho účastníků jsou slepě oddaní Putinovi stoupenci. Demonstranti ve Frankturtu popírali Rusy páchané válečné zločiny na Ukrajině. Byli názoru, že je to "inscenováno Ukrajinou", která není nezávislým státem.

... Tyhle provokace se množí, minulý týden taková demonstrace mašírovala Berlínem před Spolkovým sněmem.

Přesně takhle štval před II. světovou válkou proti Československu Hitler sudetské Němce.

Nejhorší na tom je, že orgány dnešní Spolkové republiky Německo proti těmto provokacím neučiní naprosto nic. Naopak ještě mají snahu vyjednávat s Putinem a klást překážky v pomoci Ukrajině.

Představme si, že by podobné parády se děly u nás, kdyby zůstala u moci klika Babiš + Zeman.

Freeeurope
_______________
Ona se ta klika stejně nezapře, pod různými záminkami tvrdí, že americkou základnu nepotřebujeme, že prý si vystačíme s dosavadní spoluprací s NATO. Opět platí : Qui bono ?!!
0 # Ing. Jiří Fiala 2022-04-11 17:24
Jak se v Česku trestá? Bílé límečky dostávají nejčastěji podmínky, může to ale vést k recidivě

irozhlas.cz/.../...
________________

Tak nevím, o kom to mluví... A já jsem jakej límeček ?? Pro mě podmínka nikdy nebyla, pro mě vždycky horní sazba, případně ještě nad ni, jako za nenastoupení 3-měsíčního trestu 6 měsíců natvrdo, tedy dvojnásobek. Žádné na půlku domů, nic, do poslední minuty odsedět... Prasata.
Tak nevím, jestli v tom Rozhlase vůbec ví, o čem mluví...
0 # Ing. Jiří Fiala 2022-04-13 11:50
NS: I odůvodnění soudního rozhodnutí může založit odpovědnost státu za způsobenou škodu

ceska-justice.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2022-04-13 11:51
Napětí ve společnosti? Ombudsman loni přijal 7988 podnětů, letos už 10.000

ceska-justice.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2022-04-13 11:55
Sestru Marešovou stíhali nezákonně, na státu vysoudila přes dva miliony

idnes.cz/.../...
_______________

Neprokázalo se, že se skutky staly... No, tedy, já nevím, ale s odškodným bych tady šetřil. Protože taky se stát mohly. Ti mrtví asi vymyšlení nejsou, tak šlo jenom o to, na co zemřeli a jestli je to normální nebo ne a jestli to zavinila obžalovaná.

Nikomu jinému asi trestní stíhání kariéru nezničilo, jenom Marešový... ??

Bez přihlášení nemůžete vkládat příspěvky.