Stoka ANO - Kradu, kradeš, krademe.

Bylo (a je) zásadní chybou, že máme tolik naivních a hloupých lidí, kteří umožnili estébákovi vstup do veřejného života. 

 

 

Ještě že máme ve věznicích tolik místa !! Po zrušení § 196, podle kterého sedí dobrá třetina odsouzených, by bylo jistě dobře, aby se věznice předčasně nerušily, či neomezovaly svou kapacitu - stačí je zaplnit členy a příznivci hnutí ANO, a to rozhodně ne z politických, nýbrž čistě kriminálních důvodů. 

Pokud je zavřete všechny, uděláte méně chyb, než když je všechny necháte na svobodě a budete vyšetřovat každého zvlášť, nota bene s takovou justicí, jakou dnes máme (viz kašpárek Šaroch z MěstSZ, co už asi 7 let vyšetřuje Babišův dotační podvod, samozřejmě zcela bezvýsledně. Natož aby podal obžalobu, natož aby mafiána konečně dostal před soud. Co chcete po paku s culíkem na hlavě. 

Bureš se údajně diví, že se tam "takoví lidé jako p. Švachula dostali..." Vždyť tam žádní jiní ani nejsou !!! To hnutí samo o sobě bylo zjevně vytvořeno ke koncentraci a mobilizaci lidí, jinak vcelku právem jsoucích na okraji společnosti, kteří se "chtěli dostat  k lizu", tedy krást zcela oficiálně a hlavně - beztrestně. Pan Švachula musel být nemile překvapen, že zatímco Bureš může klidně krást evropské dotace, a to ve velkém, jemu totéž na Brnu-střed dopřáno nebylo a našlo se dost závistivců, kteří ho dostali před soud. 

Co můžete čekat od hnutí, které nemá žádnou ideu, žádnou vizi - kromě vize "být u koryta" - a to, pokud možno, co nejrychleji a co nejdéle ?? 

Lidi jakého typu asi takové "hnutí" může přitahovat, notabene ztělesněné bezcharakterním estébákem, jehož jedinou životní filosofií je být za každého režimu v čele, naopak se vyhnout cele - a tomuto cíli všechno ostatní přizpůsobit, včetně momentálně platných model a úliteb. Jednou je to KSČ a Moskva, podruhé Brusel a EU - pro estébáka jen technická změna, pranepatrný detail. 

To, co dělá lidi lepšími, jsou právě idee a víra. Víra v cokoliv ušlechtilého.  Jinak propadají skepsi nebo rozkošnictví, bezcílně se poflakujíce životem, snažíce se co nejvíce vypít, sníst, užít a ukrást, nebo nahromadit - a zůstane po nich, v duchu řeckých bájí, jen "prázdný měch od vypitého vína". 

Ještě že víme, že "je zakázáno brát s sebou cokoliv na onen svět..."

Rath šel "v krabici se sedmičkou", Švachula odešel od soudu s "devítkou", těžko už ji za cokoliv jiného promění. 

Jermanová kupodivu stále volně zasedá v zastupitelstvu Středočeského kraje, odskáčou to za ni jiní. Kolik ta během svých 4 let ve funkci rozkradla, rozdala a zpronevěřila, sotva kdo spočítá. 

Jestliže ANO můžeme s jistou licencí prohlásit za zlodějskou bandu un bloc, kde ať trefíš kohokoliv, nemůžeš se minout, co řekneme potom o ODS ?? 

 

Obávám se, že tyhle dvě strany se začínají sobě navzájem podobat jako vejce vejci. 

Pravda, ODS má v čele uhlazeného gentlemana, alespoň se tak snaží působit. Při troše skepse bychom ale také mohli říct, že to je naiva, co se dá opít rohlíkem a neví, kde vládne a co se děje kolem něj. 

Obě strany se staly stranami jednoho muže, za kterým hodně daleko není nikoho vidět. Leda služebníčky a lokaje. Opět - bez osobností, bez vize, bez koncepce - prostě, mimo. Ty nahradí kdykoliv kdokoliv, zatímco může v čele nejspíš nikdo. Prostě se ta strana začne rozpadat. 

ODS má alespoň tu pranepatrnou výhodu, že se - alespoň slovně - hlásí k pravici. Jenže - sama zjevně neví, co to je a co to v praxi znamená. 

A zpronevěřit se ideii či vizi je ještě horší než žádnou nemít. Pokud, samozřejmě, nebereme za ideu vizi všeobecného rozkradení na úkor všech ostatních. 

V ANO není žádnou náhodou, že to je strana Švachulů a Jermanových, ovšem mám obavy, že ani ty ostatní strany, a ODS v první řadě, brzy nebudou s to vysvětlit, čím se vlastně od těchto politických slepenců bez vize liší. 

Z vyprávění rodičů znám jednoho podnikatele - měl do r. 1948 mlýn. Když přišli Gottwaldovi komunisté a nemalá část národa trpěla dementními představami, jak teď nastane všeobecné blaho (jejich potomci - nebo pitomci - dnes volí hlavně ANO), mlýn mu samozřejmě sebrali - dopustil se věštecké vize. Říkal : Všichni budete chodit s holým zadkem a bude z vás národ otroků. 

Tak jest. Jeho vize došla stoprocentního naplnění. 

Z národa otroků trvá několik generací, než vyrostou fundovaní vůdcové, s vizemi, ideemi, neúplatní, sebejistí a jdoucí za svým - lidským a ospravedlnitelným - cílem. 

U nás, zdá se, dosud žádní nevyrostli, nebo byli těmi nedorostlými odstaveni na zcela vedlejší kolej. 

A podle toho to pak vypadá. Plácání se ve vodě, bez víry v budoucnost. 

Byli bychom - v současné podobě - pro každého nepřítele snadným, ba směšným soustem. Protože ta dnešní politická representace by se rozpadla po prvním úderu, zalezla do sklepů nebo utekla co nejdál - a sveřepě zapírala, že tady kdy jaké politiky vůbec dělali a že taky za něco nesou zodpovědnost. 

Proto - dovolím si radit : 

CHTĚJME PO POLITICÍCH VIZE A IDEE  !! Nemají-li je, jsou jen udržovacími vládami, jsou-li zvoleni. Ne-li, pak jen pustými žvanily v parlamentu. 

A neváhejme trvat na tom, aby zbavili funkcí ty (úředníky) - a i předseda vlády nebo president jsou jenom úředníky - kteří neslouží veřejnosti, chovají se arogantně, odmítají se s veřejností bavit, poskytovat informace, natož i veřejnost k rozhodování připustit. 

A to i za cenu toho, že tu nastane bezvládí. 

Aspoň budeme hned a napevno vidět, jak na tom vlastně jsme. 

____________________________

____________________________

 

 

 

 

 

 

_______________________________

_______________________________

 

 

 

_____________________________

_____________________________

 

 

 

 

_____________________________

_____________________________

 

 

 

 

______________________________

______________________________

Komentáře  

0 # Ing. Jiří Fiala 2022-06-02 12:35
Babiš chce projednat obžalobu v kauze Čapí hnízdo neveřejně

seznamzpravy.cz/.../...
________________

Ale podívejme : A takové to mělo být transparentní hnutí !!!
0 # Ing. Jiří Fiala 2022-06-02 16:17
Výsledky milostivého léta nikdo nezná, přesto se bude opakovat.

idnes.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2022-06-02 20:12
Domácí násilí neprošlo. Byla to pomluva.

novinky.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2022-06-03 12:17
Podle předsedkyně senátu Aleny Štěpánové odsouzený nesplňuje dvě podmínky pro propuštění - zda se jeho chování změnilo natolik, aby mohl vést na svobodě řádný život, a také, zda je možné vyloučit, že by se v budoucnu nedopustil další trestné činnosti.

novinky.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2022-06-03 12:19
Znalec Smejkal se za stíhání domohl 90.000 Kč, dalších 50 milionů mu soud nepřiznal

ceska-justice.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2022-06-03 17:45
Biederman ve vězení sice nedostal žádné důtky, ale letos v květnu odmítal stravu s tím, že dokud z jeho pracoviště ve věznici neodejde jiný problémový vězeň, jíst nezačne. To znalec posoudil jako nátlakové jednání.


idnes.cz/.../...

Bez přihlášení nemůžete vkládat příspěvky.