Stěžujte si !!

Jinak nemůžete nic změnit... 

 

Sice riskujete, že budete označeni za kverulanty a notorické stěžovatele, k jejichž podáním se údajně už pak nepřihlíží - ale furt je to lepší než mlčet k totálnímu bordelu. 

Připravte se samozřejmě na to, že Vaše - sebedůvodnější - stížnosti budou označeny - á priori - za nedůvodné, ale tím se rozhodně nenechte odradit. To je jen takový nový český úřednický folklor. 

Ve skutečnosti obvykle všechny problémy, popsané v "nedůvodných" stížnostech, jsou postupně odstraňovány, nebo se o to aspoň někdo pokusil. 

A pokud ne - minimálně nemůže druhá strana argumentovat - jako tady - "Dosud si nikdo nestěžoval !!!" 

Tak - stěžoval. A vy jste to měli řešit... 

Abychom pak neskončili u absurdní situace, kterou jednou ve svém stanovisku k odškodnění vytvořili policajti, když soudu napsali, že se mi (nedůvodné) trestní stíhání asi líbilo, neboť jsem prý málo protestoval... 

(Další tito tvůrci šli ještě dál a vážně u soudu tvrdili, že ve vězení mi vlastně bylo dobře, protože jsem tam dostal najíst, bylo tam teplo - tak co bych po nich tak ještě chtěl ?!!!)

_________________________

 MSp ČR -  Mgr. Michaela Gruberová,

Lidské zdroje                                                            K č.j. MSP-133/2022-ORLZ-OS/2

 

Vážená paní ředitelko,

K Vaší odpovědi ze dne 6.6. ohledně úředních hodin podatelny ministerstva bych rád poznamenal :

Ano, všimnul jsem si, že tyto úřední hodiny byly omezeny v covidovém období, v r. 2020, asi jako všude jinde.

Na rozdíl ale od „všude jinde“, kde se po covidu zase vrátily k normálu, a tím je pracovat každý všední den, na vašem ministerstvu zůstaly jako za covidu. A nevím, proč.

Jestli píšete, že většina podatelů využívá pohodlnějšího způsobu podání datovou schránkou či mailem, tak tím jen říkáte, že podatelna ministerstva má o to méně práce, takže už vůbec nechápu, proč má problémy přijímat podání jindy než v pondělí a ve středu.

Je sice pravdou, že mi ani v jiný den převzetí podání (zatím) neodmítli, i když už se k tomu schylovalo, obvykle reagovali až na to, že to mám 70 km daleko a nebudu je jezdit zbůhdarma každý den, notabene když v podatelně pracovnice jsou.

Byl bych velmi rád, kdyby podatelna ministerstva zase fungovala i v úterý, čtvrtek a pátek jako samozřejmost a bez toho, že by se někdo tvářil, jakou úžasnou milost mi poskytuje, když si ve všední den v úředních hodinách milostivě převezme úřední poštu.

Já kdybych si úřední poštu odmítnul převzít, přičemž reakce justiční stráže v jiné dny než pondělí a středu za odmítnutí převzetí rozhodně považovat lze, tak je doručena okamžikem odmítnutí - že ? A pro jakéhokoliv jiného občana platí totéž.

Tak proč ne pro ministerstvo, které je z daní občanů placeno ?? A mělo by jít v právním vědomí příkladem.

Pokud máte pracovnice dlouhodobě nemocné, tak je pošlete do invalidního důchodu a přijměte jiné, to přece není žádný neřešitelný problém. Ostatně, neměl jsem pocit, že by podání neměl kdo převzít, jen si někdo vymyslel, že v dny mimo pondělí a středu je to úžasný problém a výjimečná situace.

Věřím, že Vaše sdělení, že jste zatím na tuto skutečnost ještě žádnou stížnost nedostali, tímto považujete za překonanou, protože pokud to tak nevypadá, tak moje dopisy ohledně tohoto  tématu rozhodně pochvalou nejsou.

A jako ředitelka byste měla napříště problémy řešit tehdy, když nastanou, a ne až si na ně někdo začne stěžovat. To už je obvykle hodně pozdě.

S pozdravem

                                                                                              Ing. Jiří Fiala

                                                                                            předseda o.s. K 213

 

______________________

 

__________________________

 

 

 

 

 

_____________________________

_____________________________

 

 

 

 Obrácení poměru víkendu a pracovních dnů (k213.cz)

 

________________________________

________________________________

 

 

 

 

 

________________________________

________________________________

Komentáře  

0 # Ing. Jiří Fiala 2022-06-09 16:27
Všichni tři se uplatňují v politice - kde jejich práce není příliš vidět...

Fischer, Hilšer a Drahoš.

Exhibicionista Hilšer - se dostal do Senátu jenom proto, že si tam předtím svlíknul tričko, od té doby není vidět, ani slyšet - slehla se po něm zem... Nemá k čemu co říct, nemá vize, natož cesty je uskutečnit. NEMÁ V POLITICE CO DĚLAT. Přesto, či právě proto, tam je.

Drahoš - velká nula, která měla protikandidovat Zemanovi. Právě díky této nepraktické nule Zeman podruhé vyhrál. Protože i ti, co neměli Zemana rádi, dobře viděli, že tenhle naškrobený panák je jinak mimo, naprosto nerozhodný, neznalý toho, v čem žije, neschopný něco řešit.

Havlistický tlučhuba Fischer. Prý je vidět. Zato za ním nic vidět není...

Přesto v politice dál zaclání a hrají si na presidentské kandidáty...

__________________

Všichni tři se uplatňují v politice – byli zvoleni do Senátu, kde jejich práce není příliš vidět. Největší šanci na zvolení (8 %) má Pavel Fischer, který je z nich coby častější host televizních debat nejviditelnější a který je také nyní třetí v pořadí v celkových šancích na zvolení na Hrad.

Marek Hilšer má šanci na zvolení dvě procenta, Jiří Drahoš, který se přitom v minulých volbách dostal do druhého kola, pouhé procento a půl.
_________________

seznamzpravy.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2022-06-09 19:26
Dobrý den,

(opět) děkuji za Váš článek, tentokrát mám na mysli ten dnešní. Opět bych se pod něj podepsal.

Přesně tak, čím více člověk činí podání, tím větší "nepřítel" je a zejména tím větší, čím důvodnější podání jsou.

Dnes jsem zažil opět jednu premiéru, kdy policejní orgán zatajuje jinému orgánu trestní řízení, protože není pro policii žádoucí, aby hrubě křivě svědčící svědek v několika trestních věcech byl uznán vinným z přestupku "křivé vysvětlení" - viz příloha.

Prv
0 # Ing. Jiří Fiala 2022-06-10 07:33
TGV v Brně :

www.denik.cz/regiony/tgv-v-cesku.html


amíkům jel jeden vláček ještě rychleji.
Video s průjezdem je pěkné...

tvujmagazin.cz/.../adam-kopecky

Hypersonické sáně.
______________
0 # Ing. Jiří Fiala 2022-06-10 08:08
Klan Gruberů je součást skupiny úředníků ovládající MSp:
nfpk.cz/.../...
Patří k ní i tajemník Mgr. Jan Lišák, kterého jsem zmiňoval posledně.

Problémy v Pankrácké věznici pod Gruberovým vedením:
* Pašování mobilů do cel, dva dozorci byli postaveni mimo službu.
* Sázení na sportovní zápasy prostřednictvím bachařů, kteří si z výher brali desátek.
* Kšeftování s jídlem a drogami detailně popsal vězeň, který na Pankráci strávil tři roky za podvod.
* Psycholožka pracující s vězni je i jejich rodinné příslušníky vydírala.
Gruber nakonec „odešel“ po dopravním přestupku pod vlivem. Na ministerstvo.
tyden.cz/.../...

„... stížnosti z vězeňství má na ministerstvu spravedlnosti na starosti Jaroslav Gruber, bývalý náměstek generálního ředitele VS a někdejší šéf pankrácké vazební věznice. Ten z těchto funkcí odešel podle některých médií kvůli řízení v opilosti.“
ct24.ceskatelevize.cz/.../...

Na JUDr. Jaroslava Grubera, ředitele odboru milostí a inspekce MSp, jsme si stěžovali pro tolerování porušování povinnosti pracovníků odboru zapisovat stížnosti do Centrálního registru stížností. Vedení ministerstva, kontroly i veřejnost tak uvádí v omyl, že téměř žádné stížnosti na Vězeňskou službu nepřicházejí. Podle Grubera je zbytečné zabývat se při vyřizování stížností na VS mezinárodními smlouvami, týkajícími se ochrany práv, relevantní judikaturou vyšších soudů a stanovisky Veřejného ochránce práv, Listinou základních práv a svobod, Evropskou úmluvou o ochraně lidských práv, Úmluvou proti mučení a jinému krutému, nelidskému či ponižujícímu zacházení, doporučeními Výboru proti mučení OSN, Evropskými vězeňskými pravidly atd. Stěžovali jsme si i na svérázný výklad práva JUDr. Jaroslava Grubera, dle něhož jsou ve stížnostních řízeních soustavně tolerovány machinace, ztrácení a neprovádění důkazů, a tyto skutečnosti nejsou hodnoceny jako pochybení VS, ale vždy jen v její prospěch.

Jaroslav Gruber nar. 29.05.1965, Krycí jméno: Jana, Druh svazku: A, svazek zaveden 15.12.1987 PS 8654 Domažlice, předáno FMV čj. 01429/90, reg. č. 029663, to je prý jiná osoba, tvrdí MSp.

(www.abscr.cz/data/vkr/g.doc)

___________________

"Jaroslav Gruber, krycí jméno Jana..." Oni to s tím pohlavím mají opravdu asi nějaké těžké.
Tenhle je Jana, i když je Jaroslav, a tahle je zase Gruber, i když je Michaela... :-)

Bez přihlášení nemůžete vkládat příspěvky.