Místo asylu : Náhorní Karabach

Jako generace našich rodičů utíkala před pronásledováním (komunistickým) směrem na západ, dnes, zdá se - s postupující feminizací Evropy a evropských struktur - se stále více vyplácí - a v praxi uskutečňuje - emigrace opačným směrem.

Tedy : Zejména pokud máte tak nemožné a nepochopitelné přání, jako například v klidu a bez zásahů feministické justice vychovávat vlastní dítě.

Takové přání měl, má a bude mít - a také mu obětoval svou kariéru v diplomatických službách - Tomáš Jadlovský.

Dnes se ohlásil naší redakci - poté, co ho v pátrání má policie po celé Evropě, a to na základě španělského mezinárodního zatykače - tento bezesporu výjimečný otec - s tím, že místo jejich pobytu bylo - po zhruba roce - vyzrazeno tím, že se pokusili přejet hranice Arménie - a tamní úřady je identifikovaly, stejně jako na ně vydaný španělský zatykač.

Přesto - světe, div se - na arménské generální prokuratuře sedí natolik inteligentní lidé, že se - po vysvětlení - rozhodli příkaz k zatčení nerealizovat -  A OTCE I SE SYNEM PONECHAT NA SVOBODĚ (!!) s akutním doporučením, aby raději nejezdili mimo Arménii, protože jinde by tolik pochopení mít nemuseli.

Potažmo mě napadá, kde by se asi tak našel na (jakémkoliv) českém státním zastupitelství takový zázrak, aby NA ZÁKLADĚ VLASTNÍ ÚVAHY  ignoroval státní zástupce mezinárodní zatykač, protože byl vydán na otce za snahu o výchovu vlastního syna, ve Španělsku i ČR mu dlouhodobě upíranou....

Pan Jadlovský nabídnul redakci K 213 možnost natočení rozhovoru, o nějž jsme dávno usilovali, přímo v místě jeho současného pobytu - budeme o tom rozhodně velmi vážně přemýšlet a bude-li to jen trochu možné, pokusíme se o to.

Zdá se, že používání vlastního rozumu, namísto slepé poslušnosti vůči feministickým zatykačům by mohlo některým - řekněme - rozvojovým - zemím zajistit poměrně stálý přísun vysoce kvalitní inteligence a mravně nejvyspělejších jedinců, protože jedině takoví obětují celou svou profesní kariéru kvůli svobodné a nerušené výchově vlastního potomka.

Aby to nakonec neskončilo leteckým mostem z Prahy do Náhorního Karabachu, takovým, jaký kdysi pomohl přežít obyvatelům západního Berlína...

_________________

Z dnešního mailu redakci vybíráme :

 

Vážený pane předsedo,

 

srdečně zdravím a opožděně Vás vítám na svobodě, jakkoliv hovořit takto o ČR je dost nadsazené.

Předevčírem jsme byli prozrazeni při přechodu hranic, nicméně po poměrně dramatickém a dlouhém výslechu jsme byli propuštěni.

Jak už tedy vidíte z nadpisu, jsme s Mirkem od podzimu na Kavkaze, konkrétně v Arménii a Náhorním Karabachu.

Přesvědčil jsem prokurátora, že španělský zatykač na mne a zadržení Mirka je podvodem a pokusem ovlivnit rozvodové řízení ze strany manželky. Naštěstí mám s sebou všechny doklady, takže je vidět to, co bohužel dosud nechtějí vidět ani naši, ani španělští justiční mafiáni, že pátým rokem čekáme u českého soudu na rozvod a úpravu rodičovských práv a nikdo jiný to rozhodovat nemá.

Prokurátor se dvě hodiny vrtal v arménském trestní zákoníku a nakonec až na generální prokuratuře v Jerevanu mu řekli, ať nás nechají jít a dokonce nám dali papír, aby nás už policie v Arménii nezadržovala, jinými slovy španělský zatykač zde neuznávají a můžeme zde volně cestovat.

Ale samozřejmě že o našem zadržení řekli i na našem velvyslanectví i na Interpolu, odkud se to dozvědí Španělé. Arméni nás varovali, abychom zůstali v Arménii, protože na všech hranicích nás zadrží znovu. Španělé napsali do zatykače, že dostanu od nich 4 roky vězení a prý zaručují státu, který mne zadrží, že budu mít spravedlivý proces (hahaha, tak jako s návratem a nezákonným svěřením do péče mamince, kdy vše projednali beze mne a pár měsíců poté jsem dostal rozsudky bez možnosti opravného prostředku, ani nemluvím o místní nepříslušnosti). Mirečka mají podle zatykače zadržet, strčit do děcáku a čekat, než si pro něj jeho maminka přijede. Mirek se už dnes rusky domluví, což v Arménii stačí, ale představa, že by ho takto odebrali a zavřeli do děcáku někde v arabárně nebo Africe, mne tedy dost děsí, že toto Španělé u šestiletého kluka napíšou do zatykače. Jak se věci budou vyvíjet dál, nevím, ale každopádně ničeho nelituji.

 

Takže v tuto chvíli už nemusíme nic utajovat a můžeme komunikovat jako dříve.

Celou dobu jsem čítával K 213, a Vaše pochvala (článek Neměl a nemají jinou možnost) mi udělala velkou radost.

Věřím, že se stránky podaří maximálně obnovit...

 

__________________

 

Ano, i my věříme. A zdravíme oba dva do vzdálené Arménie. Budeme i nadále držet palce a věříme, že tento případ bezpříkladné otcovské lásky a obětavosti bude sloužit Sobotkově vládě - a především lidovcům v ní - k hlubokému analytickému zamyšlení.

Jaké podmínky vytváří tento stát pro výchovu budoucí generace zejména těm nejkvalitnějším jedincům ...

_________________

 

 

Comments  

+1 # Ing. Jiří Fiala 2015-08-30 19:03
Nadšené ohlasy našich čtenářů, zejména po shlédnutí fotek z Arménie, neberou konce :

_________________


_________________

Jadlovský junior má neuvěřitelně podobný, řekl bych stejný obličejový výraz, jako můj Vratik. Oběma moc fandím. Otce obdivuju a přeju štěstí. Vraťa Vacula :-)

___________________

Fakt je to borec ten táta. Jan K.
tjadlovsky.rajce.idnes.cz/
___________________

Na facebook Unie otců jsem dal jeho fotku se synem a k tomu níže uvedený text (zkrácený dopis):

Otec roku 2014, Mgr. Tomáš JADLOVSKÝ, Ph.D., nám píše z exilu z Arménie:
"Děkuju Vám za podporu i za ocenění Otec roku, udělalo mi velkou radost. Posílám pro informaci odkaz na nová alba, z nich je vidět, jak se Mirek se mnou měl skvěle, jinak i pro cestovatelskou inspiraci, pan Papazian asi ví, co je tady zajímavostí. Mimochodem, místní policie se velmi zajímala, kdo je pan Papazian, a odkud se známe, takže jsem Unii udělal reklamu i tady. Všichni policisté a vyšetřovatelé měli pro moje jednání pochopení a říkali, že bojujeme za dobrou věc..." :-)
Valentin
___________________

Je to nádhera, jak jsou oba šťastny i když jsou v poněkud nuzných podmínkách… :zzz

Jen ať jím to vydrží! NP
____________________

Dobrý den všem,
Panu Jadlovskému i jeho synkovi Tomášovi gratuluji. Ano, proč ne Arménie! Je to země staré dávné kultury, země s křesťanskou tradicí, a pokud jde o evropské kulturní vazby, ty v Arménii minulosti (a i také u jejího západního souseda, Gruzie) vedly k inspiracím hlavně italským.
Ať se poučí i media i z oblasti manistreamu! Pokud jde naopak i Španělsko - i přesto, že jde o zemi nám známější západní kultury a tvrz katolicismu, sedm let vlády socialistů tam pod vedením jejich vůdce Zapatera, jenž se inspiroval kdysi dokonce i Mao-Ce-Tungovou kulturní revoluci, kterou však realizoval zcela po svém, zhuntovalo zemi hospodářsky, a představím si, že muselo nadělat i ostrý podíl ve španělské společnosti - na ty, kdož podlehli propagandě, a na ty, kdož si zachovali zdravý rozum. Jedním z výdobytků Zapaterova panování v létech 2004-2011 bylo totiž namísto "máma, táta" říkat a psát "rodič A, rodič B". Dnes sice ve Španělsku znovu vládnou lidovci, jenže s relikty vlády Zapatera a jeho stoupenců jistě nebylo lze se vypořádat přes noc - ano, představuju si, že právě to je to, čemu byl pan Jadlovský se synem nucen čelit, a s čím se vypořádal originálním způsobem. Poděkování patří i orgánům Arménie, jejichž činitelé při čtení španělského odůvodnění represí proti panu Jadlovskému zjevně dobře porozuměli, o co se ve Španělsku jedná.

A dovolím si i "štiplavou" poznámku směrem na sever od Krkonoš - podnět k ní mi dal právě fakt, že pan Jadlovský válčil s úřady právě španělskými v souvislosti s tím, že dnes z té strany za Krkonošemi máme předsedu Rady Evropy: Donalda Tuska. Neušlo před pár lety mé a nejen mé pozornosti, že tehdy prozradil, že jeho vzorem je mj. právě - ten španělský Zapatero (ledaže bych si kladl doplňující otázku: "Co o něm tehdy vůbec věděl?). Bohudík, jeho umístění do tak vysoké funkce v Radě Evropy jako výsledek mezinárodně politického úsilí německé spolkové kancléřky Merkelové se mu nejspíše mohl jevit vítaným únikem z jeho vlastní země, kde už lidé prohlédli, a kde jemu a už vůbec něčemu, k čemu mohl Zapatero inspirovat, rozhodně "pšenka nepokvete". :D


Freeeurope
____________________


___________________

Bez přihlášení nemůžete vkládat příspěvky.