Senátorka Wagnerová : Takový rozsudek bych rozporovala

Stejně jako někoho trestat za nenastoupení trestu, nota bene po vyzvání soudní úřednicí...

 

 

 

 

_________________

_________________

 

Vážená paní

JUDr. Eliška Wagnerová, Ph.D.

Senát Parlamentu ČR

 

 

Vážená paní senátorko,

 

               Děkuji Vám za Váš dopis ze dne 4.5., i názory v něm obsažené.

Přiznám se, že nechápu, odkud máte informaci, že jsem nevyužil procesní prostředky včetně ústavní stížnosti.

Samozřejmě, že využil (a dělám to vždycky, jinak bych asi nemohl před jedenácti lety vyhrát ve Štrasburku) – a k ničemu nevedly. Ostatně, jejich vyřízení si můžete snadno přečíst na stránkách Ústavního soudu, je to I. ÚS 1486/2015 - a za právní, ani lidskou úroveň Vašich bývalých kolegů – Šimáčkové, Lichovníka a Uhlíře – opravdu nenesu žádnou odpovědnost. Osobně bych je do takové funkce nikdy nenajmenoval, protože pro ni nemají základní předpoklady, ani jeden z nich, což právě vyřízení této konkrétní ústavní stížnosti názorně dokumentuje.

Myslím, že sama tak nejlépe vidíte, že právní cesta nikam nevede, ta totiž předpokládá právně vzdělané a cítící lidi (ne-li všechny, tedy soudce určitě) a jistě uznáte, že kdy jindy by byly splněny podmínky pro uplatnění spravedlivého odporu vůči zjevné zvůli, nežli v tomto konkrétním případě (a jsou jich samozřejmě stovky a stovky dalších).

Vaší větě, že „Vámi navrhovaná úprava je v rozporu se zásadami trestního práva“  nerozumím a nechápu, se kterými zásadami trestního práva je v rozporu (připomenu, že úprava se týkala zavedení povinnosti souhlasu prezidenta republiky s trestním stíháním osob, které se mohou vykázat třemi a více rozsudky zprošťujícími nebo jedním vítězným rozsudkem mezinárodním), když kupodivu není v rozporu se zásadami trestního práva, aby s trestním stíháním soudce prezident republiky dát souhlas musel, přitom pokud se podíváme na běžnou úroveň většiny soudců, tak se příliš neliší od evidentních kriminálníků, jež oni mají soudit.

Když dovolíte, připomenu i Vám, že v rozporu se zásadami trestního práva naopak bezesporu je pořád dokola trestně stíhat nevinné lidi, kteří prokazatelně nic neudělali, krom toho, že jsou jistým mocným nepohodlní a jejich nevina je evidentní na první pohled už při přečtení vznesených obvinění – jež jsou následně, pokud se dostanou před alespoň přibližně objektivní soud – vyvraceny jako dětské skládačky.

S pozdravem

 

                                                                                                                                     Ing. Jiří Fiala

_________________

_________________

http://www.k213.cz/JOOMLA/2664-wagnerova

________________

________________

Komentáře  

0 # Ing. Jiří Fiala 2017-05-17 15:37
O podání stížnosti u Ústavního soudu uvažovala jeho bývalá soudkyně, nynější senátorka Eliška Wagnerová, ale nenašla v Senátu podporu. Zapotřebí je nejméně 17 senátorů.
„Zákon je od základu špatně. Takováto veřejná služba nemá v tomto státě existovat. Pokud chudák nenastoupí na veřejnou službu v určitou dobu, budou se mu snižovat dávky. Nikdo se nebude ptát, jestli mohl, či nemohl pracovat. Tam je automatismus a to je nehoráznost. Když už po něm stát něco chce, tak by mu to měl alespoň nabídnout,“ řekla Právu Wagnerová.
Zákon může dopadnout až na sto tisíc lidí v hmotné nouzi
Nelíbí se jí ani postoj obcí, které prý o obnovení veřejné služby stály. „Pokud obec ty lidi potřebuje, ať si je zaplatí. Ony říkají, že na to nemají. Nemohou ale přece stavět blaho obce na tom, že budou někoho nekřesťanským způsobem zneužívat. Vždyť pracuje za méně než minimální mzdu. To je nucená práce,“ pohoršovala se.

novinky.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2017-05-17 17:53
Jaká to náhoda ?!! Kolik ten den asi stál ??

Kárný návrh na soudce Kozáka byl podán pouhý den po lhůtě

ceska-justice.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2017-05-17 17:54
Exekuce kvůli 33 haléřům na osmdesátiletou ženu?

zpravy.aktualne.cz/.../...

Bez přihlášení nemůžete vkládat příspěvky.