Pro recidivu vše

I upření zákonného nároku, i porušování vykonatelného rozsudku. 

Práce sociálního systému a jeho úředníků v praxi. 

 

 

 Kdo si vyslechl rozhovor s čerstvě propuštěným předsedou K 213, ví, že zájmem systému není - vzdor četným líbivým proklamacím opačného charakteru pro hloupou veřejnost -  recidivě vězňů předcházet, natož ji bránit, ale pravý opak - tedy pokud možno, každého propuštěného vězně dostat co nejdříve zase zpátky do basy - a brát na něj štědré dotace (ať už státní, či z EU), argumentovat přeplněností věznic (je potom třeba stavět nové, a ty jistě budou spojeny s tučnými provizemi - jako ostatně všechny zakázky pro vězeňství) a následnou nutností nových a dalších soudců, dozorců, policajtů - kterých tak, v konečném důsledku - nikdy nebude dost. Ale k tomu je potřebí mít neustále přeplněné věznice a strašit veřejnost, že když nepustí - výhradně na platy soudců, dozorců, policajtů a dalších státních zaměstnanců - další a další miliardy - tak se holt tyhle zlosyny nepodaří "udržet na uzdě". 

Protože mám tu vzácnou příležitost, mohu denně a sám na sobě zkoušet, jak tenhle "sociální", ve skutečnosti zcela asociální systém funguje. 

A k čemu jsou dobré stovky a stovky státních zaměstnanců, kteří - zejména za Babiše - neobyčejně zbytněli a narostli, co -  do počtu i drzosti. 

Tak jeden takový malý - velký příklad. 

Malý - významem věci, o kterou jde, velký - svou výjimečností ve srovnání s obdobnými případy všude jinde po republice. 

Ale k věci : 

Každý propuštěný vězeň, pokud nepracoval a neodnesl si z vězení výdělek, má nárok na jednorázovou podporu a OKAMŽITOU pomoc v nouzi ve výši 1.000,- Kč. 

To je - a správně - vymyšleno proto, aby hned po propuštění nemusel nutně znovu krást, protože má hlad a nemá se do čeho obléct. 

Tato pomoc může být i výrazně vyšší, až do 20-ti tisíc korun, včetně nákupu oblečení, který provede a zaplatí příslušný sociální kurátor. 

Ale - buďme při zemi, nechtějme zázraky - zůstaňme u té tisícovky. 

Všude je samozřejmostí. Každý, kdo přijde z vězení, ji dostane. A je to tak správně. 

Dříve to dělaly městské úřady, od r. 2012 - prý ministr Drábek - vymyslel, že to budou dělat Úřady práce. 

A teď, jak to funguje ve skutečnosti, v praxi : 

Byl jsem celkem 3x propuštěn z výkonu trestu, 3x jsem měl na tuto tisícovku nárok. 

A vypadalo to následovně : 

1) Rok 2011 - tedy ještě před onou skvělou  - Drábkovou - "reformou" (3.11. 2011 Nejvyšší soud zrušil nesmyslný rozsudek estébáka z Kolína a propustil mne z Nového Sedla). 

Šel jsem na MÚ v Nymburce, ukázal propouštěcí doklad - příslušný úředník vyplnil jeden papír, s tím mě poslal do poklady MÚ - a tam mi - bez dalších diskusí - vyplatili tisícovku. Během půl hodiny vše hotovo, práce jediného úředníka. 

Poprvé  - a naposled. 

2) Rok 2015 - a propuštění po třech měsících za "pohrdání soudem". 

Úplně stejně jsem šel - se stejným potvrzením - na stejný MÚ - ale tam mi řekli, že agenda byla předána Úřadu práce. Šel jsem tedy tam. 

Tam mi sdělili, že vzhledem k tomu, že jsem při odchodu z věznice nějaké peníze dostal, tak mi nevyplatí tisícovku, ale jen pětistovku. Pak si to ještě rozmysleli, a napsali mi, že mám i tu pětistovku vrátit.  Odpověděl jsem, že asi spadli z višně, že pětistovka je dávno v čudu (co to dneska je, že ??) a že jim nic vracet nebudu - a naopak trvám na tom, aby mi druhou pětistovku doplatili.

To se jim nelíbilo. Odmítli druhou pětistovku vyplatit.

Dal jsem je k soudu. Ten mi dal - vzácně - zapravdu a rozhodnutí - teď už z MPSV - zrušil.

Když jsme chtěli po Marksové následně vysvětlení na kameru, zapřel se tehdy celý její tiskový odbor. Prostě přestal existovat. Tehdejší reportáž z MPSV stále na stránkách. 

http://www.k213.cz/JOOMLA/2707-mpsv-vedene-feministkou-obraz-zoufalstvi-a-zkazy

 

3) Rok 2017 - a propuštění po 6-ti měsících za údajné nenastoupení trestu v r. 2015 : 

A situace se opakuje. A to dokonce vzdor čerstvému rozsudku KS v Praze z jara letošního roku (pokud by to někoho zajímalo, pak č.j. 43 Ad 9/2016 - 17 z 22. května 2017 - tedy věc velmi čerstvá, těsně před dalším zatčením). 

Člověk by řekl, že skutečnost, že věc už jednou rozhodoval soud, by měla každému státnímu úřadu stačit. Omyl !! 

ÚP je to jedno, nikdo z nich - jak je ostatně ve státní správě samozřejmostí - nebyl nikdy za nic potrestán, nikdo nemusel nahrazovat žádnou škodu - a tak výsledkem je drzost až do nebes. Rozsudek nerozsudek.

Prý se jedná o nový případ, takže předchozí rozsudek nemá tu váhu.

Nepřipomíná vám to něco ?

Třeba tzv. "soudcovskou nezávislost" , kdy si kdejaký třicetiletý smrad prohlásí, že ho nezajímá poslední nález Ústavního soudu, protože on má holt "právní názor"... Sice buranský, ale svůj... 

Tomu se říká - nefalšovaná právní, ale i faktická anarchie.

Kdy si každý dělá, co chce, jednou rozhodnuté věci nikoho nezavazují do budoucna, a - bohužel - se také dost často stane, že pokud stejnou věc dostane jiný senát, anebo ani nemusí (viz zločinec Zelenka z Vrchního soudu v Praze v kauze Rath) - tak je rozhodnuto úplně opačně. 

To asi bude ta Timmermansova "vláda práva", jak o ní hovoří předchozí článek, resp. dopis tomuto eurokreténovi. 

No - takže tentokrát - po pravomocném rozhodnutí soudu přesně opačného znění - jsem už nedostal ani tu pětistovku. A to přes jasné - písemné -  doporučení Městského úřadu, že mi mají dávku vyplatit celou.

A to se tu byly ještě slečny osobně podívat - asi jestli skutečně dům stojí a já v něm bydlím, nebo nevím na co vlastně. Takže tu předmětnou tisícovku, o kterou zde od začátku jde, dávno projely na cestách a ostatních nákladech - včetně, pochopitelně, nákladů jejich "práce", tedy platů. 

Týden úřadování celého úřadu - a výsledkem je, že - před Vánoci (!!) - nedostanete ani korunu, natož pak okamžitě, protože Vám ji prostě nedají. V rozporu se zákonem, v rozporu se všemi předpisy a v rozporu s pravomocným a vykonatelným rozsudkem. 

Kdybych to udělal já, jdu rovnou zpátky do basy. Ale - úřad je úřad. 

Říkal jsem děvenkám, že mají velkou kliku. Protože kdyby takhle vyřizovaly ne politického, ale běžného vězně, vypadalo by to následovně : 

Klasický recidivista by jim bez váhání jednu - dvě vypálil a následně by se šel vloupat do první chaty či zaparkovaného auta, které by našel. A u soudu by se hájil tím, že jednal v krajní nouzi, protože stát ho nechal o hladu, v mrazu - a bez koruny. 

Před Vánoci. 

Ještě že ty Vánoce jsou křesťanské svátky klidu, míru - a souznění s bližními... 

A ještě že čtenáři našich stránek - na rozdíl od našich úředníků - jsou normální a většinou i slušní lidi. Protože jenom díky nim jsem dosud přežil a vydržel. 

A díky tomu se oni mohou brzy těšit i na další reportáže. 

A jedna z prvních dozajista bude i z ÚP v Nymburce. S dotazem, proč ignorují vykonatelný rozsudek krajského soudu, který byl - právě pro ně - závazně vydán. 

Řekl bych, že v právním státě by se něco podobného vůbec nemohlo stát - tedy aby státní orgán vědomě ignoroval vykonatelný rozsudek soudu - a pokud by se to přece stalo, letěl by ředitel takového úřadu na hodinu z místa. 

 

Ještě že nám ty úřady jsou vzorem. Abychom věděli, jak správně jednat... 

 

 

____________________

____________________

 

____________________

 

 

____________________

____________________

Komentáře  

0 # Ing. Jiří Fiala 2017-12-21 17:08
Nová věznice by měla do čtyř let vzniknout ve Všechově u Tábora

zpravy.idnes.cz/.../...
0 # Kedul 2017-12-21 17:19
Kdyz oni chudacci makaj za par susni ..... zpravy.aktualne.cz/.../...
takze 18 milionu jenom na platech (bez vydaju za kancelare a tuny zbytecnosti a tuny skod klekanim a podobne...) pro 56 uredniku kteri nemaji za nic odpovednost!!!! Vite jaky je rozdil mezi mafii a ceskym urednikem a politikem? Mafii muzete bud sami nebo pomoci policie poslat do haje .... mafii kdyz zaplatite vypalne ktere neni uplne likvidacni protoze by pak nebylo na dalsi tak vam da pokoj .... ale jo zijeme v tom ze mame tu demogracii a svobodu a pravni stat blablablablabla
0 # Kedul 2017-12-21 17:27
Copak UP to je vec .... desetkar jim vysvetlite ze porusuji zakon .. desetkrat volaji svemu pravnikovi ktery je v tech jejich blbostech jeste podpori desetkrat jim zopakujete ze sicely rozhovor nahravate .. vsechno jedno ... melou si svou a jeste drze a sproste lzou ze vam vlastne chteji pomoct tim ze pachaji podvod... doporucenka mocna to buzerace kdyz je zpriznen podnik a tamni slepice na personalnim napise nepohodlnemu uchazeci ze odmitnul prestoze to neni pravda ... slepici na UP to nezajima jak to bylo ona prece ma pravdu a co se delo v onom zpriznenem podniku ji prece vubec nezajima ... ja sem urednik ja muzu vsechno zakony me nezajimaji .... tohle buranske arogantni jednani na uradech sem opravdu pred buresem nikde nikdy nezazil ...takhle urednicci zparchanteli behem poslednich 4 let ...
0 # Ing. Jiří Fiala 2017-12-22 19:29
Ufinancovat Babišův státní sektor holt bude něco stát... Ne všichni jeho příbuzní jsou již zaměstnáni na magistrátech, ministerstvech, apod.

novinky.cz/.../...

Ministerstvo financí bude příští rok potřebovat na financování státního dluhu 351,6 miliardy korun, uvádí strategie úřadu. Letos plány počítají s 291 miliardami korun.

Bez přihlášení nemůžete vkládat příspěvky.