Středoevropský skanzen totality rodinného práva

Zase přišlo jedno potvrzené prvenství : Jsme evropsky první v počtu vězňů na počet obyvatel. 

 Zpráva NSZ sice říká - pátí - to ovšem počítá země bývalého sovětského bloku a Turecko. Pokud jde o civilizačně vyspělé státy severní, západní, ale i jižní Evropy - jsme za všemi. Tedy - nelichotivé prvenství, které nás jednoznačně vyřazuje z civilizovaného světa. 

Ve zprávě se hovoří o jediné příčině - a tou je mnohem menší počet vězňů propuštěných po půli trestu. Protože jsem to sám dobře viděl na vlastní oči, mohu to nejen potvrdit, ale také dodat důvody, které ve zprávě rozhodně uvedeny nejsou. 

Zrovna totiž věznice v Ostrově, kterou jsem právě před rokem prošel, skýtá zvláště ilustrativní obrázek.

Až do r. 2017 tam rozhodovala soudkyně, u které byla "půlka" naprostým pravidlem. O Ostrovu se to obecně vědělo, mnozí vězni se tam jenom proto nechávali přeložit, ač jinak režim nic moc.  Pak odešla do důchodu. 

Nastoupila místo ní "nová generace". Viz soudce Čermák.

Typický to představitel nastupující generace mladých soudců - nevzdělaný, nafoukaný, arogantní, programově škodící všem, co se mu dostanou do spárů, mravně a morálně zcela zaostalý. 

http://www.k213.cz/JOOMLA/2770-ostrov-absurdity

Nová generace je charakteristická především tím, že práva studovala a do justice šla hlavně proto, aby "rejžovala". Spravedlnost, životní poslání, natož pak práci pro vlast - a takové ty nesmysly - ty ponechává skautům na letní tábory.

Oni chtějí hlavně prachy. Hodně a rychle. 

Prachy někteří zločinci skutečně mají - z předchozí trestné činnosti. Třeba pěstitelé konopí. Hlavně Vietnamci. 

Proto si mohou propuštění koupit. 

A proč by "nová generace" soudců dělala zadarmo (vlastně "jen" za plat) to, co si může nechat deseti a vícenásobně zaplatit od těch, co peníze mají ?? 

Jenže - peníze nemají všichni, a také ne všichni jsou ochotni uplácet soudce za výkon jeho povinností, za který ho už jednou platí stát - proto najednou ten prudký pokles propuštěných po půlce trestu. Generační obměna soudců.

To je ale jen jeden - zdaleka ne hlavní - důvod. 

Vězeňství je nastaveným obrazem justice. Justice JE v dezolátním stavu - takže co pak čekat za výkony kdekoliv, kde se jí to týká ? 

Málo vězňů znamená - taky že je potřeba málo soudců, taky to, že se je daří převychovat (tedy zatím jen ty vězně, nikoliv soudce) - a zapojit do společnosti, takže nemají chuť, ani důvod se zpátky do kriminálů vracet. 

Jenže - to chce práci. A hodně poctivé práce. Přesně tedy to, po čem zjevně nikdo ze soudců netouží. 

Pro soudce je nejjednodušší každého, kdo se mu dostane pod ruku - zavřít, a to na co nejdéle. Pak může prokazovat svou vlastní důležitost, strašit společnost zločinností (ke které by jistě docházelo, kdyby každého nezavřeli), požadovat zvýšení rozpočtů - i platů - zvýšení počtu lidí v justici. 

Nízká zločinnost - nízký počet vězňů - je sice velmi dobrá vizitka společnosti - ale soudci z ní nic nemají, tak proč by je měla zajímat, že ? 

Ať si klidně v kriminálech sedí čtyřnásobek toho, co jinde ! Oni to přece neplatí - a rozpočty na to vždycky dostanou. Zatím vždy dostali. 

Při prvenství v počtu vězňů nelze rozhodně nezmínit ani smysl existence našeho sdružení - totiž § 213, dnes 196, podle kterého sedí dobrá třetina všech vězňů - tedy tzv. neplnění vyživovací povinnosti. 

A zde narážíme na dokonale zabetonovanou komunistickou rodinnou politiku a komunistické rodinné právo - které namísto aby doznalo zásadních změn, doznalo jenom utužení a zabetonování. 

Nutno dodat - jako v jediné zemi v Evropě. 

Přijíždějící cizinci, kteří se kdesi zapletli s Češkami, obvykle nevalné pověsti, a teď sem přijeli kvůli svým dětem, nevychází z šoku, když vidí naše rodinné "právo" v praxi. Obvykle brzy docházejí k poznání, že tady žádné právo nefunguje - a ještě dlouho fungovat nebude. 

Je naprosto neuvěřitelné, jaký fetiš se stal v této společnosti z výživného - což je obvykle to jediné, v co se celá rodinná politika smrskne, jakmile se jakákoliv politická strana začne vyjadřovat k rodinným otázkám. 

Je to programový primitivismus, ve kterém je celá společnost - za vydatné pomoci programově přihlouplých médií - uměle udržována a který brání, ba rdousí jakoukoliv rozumnou a evropsky přijatelnou rodinnou politiku nově prosadit a rozvíjet - především s ohledem na mravní a kulturní vyspělost vychovávaných dětí v duchu tradičních evropských - a tedy i křesťanských - hodnot. 

Zrušení § 196 a jeho definitivní vypuštění z trestního práva by sice vrátilo naši zemi mezi civilizované evropsky vyspělé právní státy, ale současně i propustilo dobrou třetinu vězňů - a tím i připravilo o dobré živobytí zhruba stejné procento soudců, státních zástupců a policajtů. Takže ne že by jich bylo "málo", jak pořád dokola tvrdí - najednou by jich naopak bylo zbytečně moc, a těžko by prokazovali, k čemu je vlastně stát potřebuje - a hlavně : Platí. 

Prvenství v počtu vězňů znamená i další logicky navazující nelichotivá prvenství : 

Neexistenci jakýchkoliv programů pro pomoc propuštěným vězňům, aby si mohli najít práci, bydlení - a normálně se zařadit do společnosti. 

Přiznejme otevřeně, že právě v tomto ohledu nejen že vývoj u nás nešel kupředu - ale naopak : Vrátil se někam do 19. století - protože všechny pozdější státní útvary na našem území pomoc propuštěným vězňům znaly - a za komunistické totality bylo nemyslitelné, aby propuštěný vězeň nedostal práci ( a pokud v dělnické profesi, pak o to lépe placenou), nebo neměl kde bydlet... 

Přitom - a to ve zprávě NSZ chybí rovněž - ČR mimo jiné právě na tyto programy pobírá stovky milionů z evropských nebo norských fondů. Nutno se ptát - kde mizí. V Pelikánově kapse ? 

I na těchto stránkách se probíral případ Fernando Burgose a jeho únosu dcery do Švédska, kdy byl zatčen a vydán do ČR, kde byl přes deset měsíců vězněn. Právě v jeho souvislosti se švédská strana začala zajímat o to, kam zmizely stovky milionů eur, investovaných do "rozvoje české justice" a českého vězeňství - jestliže stav je takový, jaký právě v souvislosti s tímto případem Švédsko vidělo zblízka. 

Ono - z pohledu zevnitř, kdy většina našich lidí nezná, jak vypadá vězeňství a justice, natož pak opatrovnická justice jinde v Evropě - to nemusí tolik bít do očí, ale skutečnost je drasticky tristní. 

V rodinné politice jsme nejhorší v Evropě - a co je ještě horší - nikomu to tady - alespoň zdánlivě - nevadí. Nikdo o tom nemluví, nikdo to neřeší, kvůli tomu se kupodivu nedemonstruje. Ač by rozhodně mělo. 

Ale : Zaplatil´s už výživné ?? A co na příští rok ?? 

Tak to si, uhlíři, zatraceně rozmysli !! 

 

 https://www.novinky.cz/krimi/490224-cesko-je-evropskym-prebornikem-v-poctu-lidi-sedicich-v-kriminale.html

__________________

__________________

Komentáře  

0 # Ing. Jiří Fiala 2018-11-27 20:41
Jiny brabec by uz davno odletel!
Tomu v politice se nedari zlepsit zivotni prostredi, presto ze lidem dava kotlikove dotace.
Stav ovzdusi je HORSI nez pred rokem, pocet predcasnych umrti roste. Z.

novinky.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2018-11-27 20:43
Sponzorujte azylové domy !! (A pak se běžte podívat, kdo v nich žije...)

novinky.cz/.../...
0 # Kedul 2018-11-28 12:08
Taktez zruseni trestneho cinu Mareni uredniho rozhodnuti a Vytrznictvi .... atd ...

udajne fizlackou vymyslene pozorovani osoby na verejne pristupnem miste jinou osobou = podle Zdarskych justicnich smejdu trestny cin ....
"Resi" to uz 3tim rokem! Po kazdem liceni je toto odvolano na neurcito kdy si soudkyne Mouckova plete pravo a spravedlnost a jeji povinnosti se sufrazetkovym hnutim nekde na slepicim sjezdu carodejnic, se slovy "davam statni zastupkyni spis k dosetreni aby si nejak podporila podanou obzalobu" .. holt kdyz nejsou dukazy a spis se neprecetl tak si nejakej nechame vyrobit a drbanovi dale budeme zneuzitim pravomoci nicit zivot ... mimochodem ucet za to protipravni jednani Zdarskych fizlu prokuratoru a soudcu dela jiz 3 miliony korun ... ty z Vas smejdi dostaneme at s vasi ci bez vasi justicni spoluprace ...
0 # Ing. Jiří Fiala 2018-11-28 19:33
Psům to, zdá se, vyhovuje :

blesk.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2018-11-28 19:41
Al Capone by bledl závistí. J.K.

forum24.cz/.../

___________

To bezesporu. Brzy tady zorganizuje univerzitu vyššího věku - a budou se sem gangsteři z celého světa jezdit učit, jak furt jenom nežabařit a netroškařit - a jak to rozjet ve velkém, t. j. v celostátním měřítku.
0 # Ing. Jiří Fiala 2018-11-28 19:43
Byl jsem na dně …

novinky.cz/.../...

_____
Manželka po křivém obvinění na dně nebyla a není - naopak, je na koni... Jen se na něj vyšvihnout.
0 # Kedul 2018-11-28 20:01
Jo takze se zjistuje zda se trestny cin stal nebo nestal pripojenim lektrod na pindoura? Jo a co zridit specialni policejni utvar kartarek to bys te nahodou nechteli smejdi?
Kdopak ho takhle tyral a mucil? Ta blbka tezko .. ta jen udelala co ji system umoznuje a nikdy netrestal, a ten system delaji uchylove v uniforme a talarech kteri povazuji kazdou pohadku zenske za slovo bozi a kazde slovo chlapa za krivou lez ...presumpce neviny vam nic nerika co ubozaci justicni ... to by me stejne zajimalo jak se z toho ten chudak dostal ... neni to totiz vubec bezne ... nevinna se v techto pripadech nade vsi pochybnost zkratka a dobre neda prakticky nijak dokazat ...
0 # Ing. Jiří Fiala 2018-11-28 19:44
Boj o koryto graduje. Policejní mafie už zveřejňuje jména, zřejmě už má souhlas od adeptů dle směrnice EU.
Za ty prachy a nic nedělat bych taky bral jako přilepšení k důchodu. J.K.

seznamzpravy.cz/.../...
______
Důchod by si pak měl na svačinu, z platu presidenta by sis žil...
0 # Kedul 2018-11-28 19:54
Takze pulka fizlu do jedny veznice druha do druhy, prokuratori do treti, 99% soudcu do ctvrty ... nebo pro vas smejdi ty trestny ciny krivyho obvineni a pomluvy neplati? Nevidim v zakone zadnou vyjimku pro vas ...
Co takhle pomluva na verejnosti dokonce v sexualni oblasti co Judro Mouckova s tvoji prolhanou kamoskou Herovou? Co neopravnene nakladani s osobnimi udaji malych deti, co takhle zneuziti pravomoci co takhle odpirani kopie verejne casti spisu obhajobe i po podani obzaloby a behem projednavani pred soudem? Co takhle trestnej cin nadrzovani ... si jako myslis ze se te to netyka? Ze mas nakou imunitu jenom proto ze lezez Hudcovy do zadku? Co Zigmundova co Blazkova co ty psychopate Laznicko? Tem lezes kam? Co si to vubec dovolujete smejdi nekoho obvinovat za pravdu na internetu...

novinky.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2018-11-28 20:44
Na varování bývalého hokejového reprezentanta Petera Šťastného zjevně došlo, zatím viditelně jen ve Východočeské gubernii.
Slavné pardubické Dynamo likviduje nástupce stb ANO. J.K.

isport.blesk.cz/.../...

seznamzpravy.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2018-11-28 20:45
Realita dnešní doby, NEbude líp! ANO! S rodinnou politikou si dokázali poradit i komunističtí normalizátoři včele s Husákem a úspěch se dostavil.
Estébák Bureš asi věří tomu, že děti nosí čáp. Má na to dokonce odborníky a stoupence v policii a justici. J.K.

seznamzpravy.cz/.../...
_________
Hlavně asi v justici všichni věří, že děti vydrží vše - což je velký a neodpustitelný omyl. J.
0 # Kedul 2018-11-29 10:08
A co jako fizlove? Mate vysetrovat a objasnovat skutkovy stav veci a v ramci zakona nikoliv zametat pod koberec, nebo vyrabet dukazy proti nevinnym, a delat tiskovky ...
Vydali jste evropsky zatykac uprchleho, ci uneseneho, juniora? Vydali jste zatykac na vzeti do vazby seniora? Ne? TAk to vase predcevzeti bylo dat si 10 kafi nebo co ste si to sami nikym, nevoleni zakona nedorzujici vlastne predcevzali?

Zdarsky smejdi chodily celej pulrok vydirat v civilu abych se priznal k necemu co si sami vymysleli a co sem nespachal ani spachat nemohl a ani to neni trestnej cin a jeste ste spachali trestnej cin na moji maly dceri naprosto bezduvodne... najednou nedelate nic kdyz de o nejmin 50 mega?

novinky.cz/.../...
0 # Kedul 2018-11-29 10:19
V zari tohoto roku soudkyne Mouckova, prokuratorka Hudcova, fizlacka Zigmundova, fizl a radoby policejni "znalec" Spurny a spol ... ti vsichni vzali trestni oznameni na ne same, ktere se tykalo trestneho cinu, ktery spachali na moji male nezletile dceri, a rekli ze to je prej soucast obhajoby, zcela verejne i za ucasti nejake ospod a dalsich osob .. ....smejdi ... smejdi .. smejdi .... zneuziti pravomoci jak z ucebnice ... chcete zverenovat protipravne osobni udaje moji dcerky fajn, ja zverejnim ty vase vcetne tech vasich znamejch pravniku udajne poskozenych, mozna svoji blbosti jinak nevim cim, co se za svoje povolani stydi a delaji ze pravnici nejsou aby to vypadalo jako udajne zakonny soudni proces... vase blbost a necteni spisu taky, ...ja tam ty jejich adresy nedaval, ubozaci otalarovany a uniformovany ... ted vam to schovavani uz nepomuze ... je pozde smejdi ... necham vas ty adresy precist ... 213 to jisti..
0 # Ing. Jiří Fiala 2018-11-29 16:20
Jiří Přibáň si myslí, že v Česku je nezávislá justice

Babiš a Zeman útočí na nezávislou justici, prožíváme zásadní zápas, říká Přibáň

video.aktualne.cz/.../...
___________

A to se nemýlí. Je nezávislá, samozřejmě. Na zákonech, na tradicích, na morálce, na slušnosti, na důkazním řízení, na mezinárodních smlouvách a rozsudcích - na tom všem je přece naše justice dokonale nezávislá...
Otázkou je, jestli je to dobře.
0 # Ing. Jiří Fiala 2018-11-29 20:35
Chcete změnit v následujících dvaceti letech svůj život?
Přihlaste se Policii ČR jako svědek trestného činu !
Více informací podá Lukáš Nečesaný.

blesk.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2018-11-29 20:36
Proč začal soud až po 20-ti letech ??

blesk.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2018-11-29 20:37
Než padl verdikt, dva soudci zemřeli :

seznamzpravy.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2018-11-29 20:38
Tunelar TOK:

Kdopak tuneloval statni kasu - delal na ni tuk, tuk, tuk?
No prece ministr, co cesty staví - Tok, Tok, Tok!
A jak to delal?
Treba tak, ze zadaval zakazky nekvalitnim firmam bez referenci a kasiroval uplatky do kapsy. Ty stavby podle toho vypadaji. V CR se stavi nejdraz z EU... Z.
0 # Ing. Jiří Fiala 2018-11-29 20:39
Zivotni prostredi - vizitka statu a lidi:

V CR bylo a je nejhorsi zivotni prostredi (ZP) v cele EU!!!
Misto postupneho zlepsovani ZP dochazi k opaku - k jeho ZHORSOVANI!
To je alarmujici zprava, po ktere by mel ministr BRABEC okamzite odstoupit!
Nekompetentni ministr nema ve vlade co pohledavat.
Neni divu, ze se cizinci divaji na Cechy jako na - prasata (opily, lhostejny, nevychovany, k prirode necitlivy prasata).
Politickou stranu - Zeleni neni v CR vubec slyset. Kde je ta strana dnes? Z.
0 # Ing. Jiří Fiala 2018-11-29 20:40
K MUS by měl svědčit i Zeman :

novinky.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2018-11-29 20:41
Umluva ZLP a Listina ZLP:

Civilizovany svet zacina tam, kde je soudy respektovana (statem podepsana) UMLUVA ZLP!!!
Jak znamo, tak CR sice podepsala v 1991 Umluvu ZLP, ale ta neni v legislative zaimplementovana a misto toho tam plati KOMUNISTICKY PODVOD - Listina ZLP!
VYKLAD Umluvy ZLP je dan vykladem soudu ESLP ve Strasburku a nikoliv komunistickymi soudy / soudci u NSCR a USCR!
Neni tak divu, ze CR ma v EU prvenstvi v poctu uveznenych osob!
Dalsi velka DEMONSTRACE by mela nest transparent: "Chceme podepsanou Umluvu ZLP a nikoliv komunisticky podvod - Listinu ZLP"! Z.
0 # Ing. Jiří Fiala 2018-11-29 20:43
S někým se Nejvyšší správní soud nesere. Kydalko, Kydalko, nikdy neříkej co si myslíš, natož pravdu. J.K.

novinky.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2018-11-30 12:49
Call girl pro CR:

Kdyz Premier "satelitni zeme" ztraci moc
ihned Putinova KGB prispecha na pomoc.

V rezerve ma pro jeho synka divku z Ukrajiny
ktera umi svlekat bluzicku, tilko a dziny.

V zasnubach pak tak dlouho nenastane pauza
dokud v CR neutichne Capi hnizdo - kauza!!!
Z.

seznamzpravy.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2018-11-30 15:51
Vysetrovani kauzy policii:

S hlavnim obvinenym v Capim hnizde
spojit se je vec velmi tezka - umorna
mladik na Krymu agentce hladi hyzde
POLICIE asi ceka - na zverejneni porna! Z.
0 # Ing. Jiří Fiala 2018-11-30 17:16
Ti, co se motali kolem kauzy Čapí hnízdo nebo jejích aktérů, začali intenzivně mizet...

blesk.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2018-11-30 17:17
Kauza Nečesaný : Na věky !

blesk.cz/.../...

_________

K tomu lze dodat jen jedno : Dokud Lněničku nepovedou v klepetech na zadní stranu Pankráce, tak se nic nezmění a válka uražené ješitnosti nadutých mocipánů bude - na účet Lukáše a daňových poplatníků - pokračovat donekonečna.

Bez přihlášení nemůžete vkládat příspěvky.