Trnité hledání spravedlnosti

 Pokud by se někdo domníval, že nespravedlivý trest končí propuštěním, velice by se mýlil. 

 Trvá dál, a to tím vytrvaleji a efektivněji, čím vyšší bylo vzdělání a postavení dotyčného před odsouzením. Vyloučení ze společnosti je téměř dokonalé a neodvolatelné. 

Vzhledem ke každodenní masivní masáži veřejnosti zmanipulovanými médii, podle nichž jsou policajti a justice nejen hrdinové všedního dne, ale co dělají, dělají vždycky správně, a vzhledem ke kulturní a vzdělanostní úrovni převládající části veřejnosti, plně srovnatelné a malými dětmi na pískovišti, je vyloučení nevinně odsouzených ze společnosti o to dokonalejší, oč primitivnější jsou její všední, nikdy nepochybující každodenní nositelé, kteří mají vždy a ve všem rychle jasno.

A pak, pokud se setkají s realitou na vlastní kůži, nebo na kůži svých blízkých a známých, nestačí se obvykle vůbec divit. 

Napadlo nás oživit jeden ze starších případů a podívat se, jak se dotyčnému daří dnes, po více než dvou letech od propuštění a od zveřejnění naší první, mimochodem nesmírně úspěšné, reportáže, která zaskočila i samotný její objekt, tedy samotného propuštěnce. K dnešnímu dni ji shlédlo něco přes 72 a půl tisíce diváků, což je číslo, které zaskočilo i nás, a zvláště s ohledem na to, odkud ti všichni diváci pocházejí... 

 http://www.k213.cz/JOOMLA/2687-podvonik-a-ktery-z-nich

 

Dnes se k ní tedy, po dvou a půl roce, vracíme. A to novým pokračováním. 

Ty dva a půl roku, co od té doby uplynuly, byly roky vytrvalého, leč marného hledání spravedlnosti - a bídy a chudoby, předčící poměry ve vězení. 

Pak se někdo může divit, proč je u nás tak vysoká recidiva. 

Protože společnost propuštěncům nenabízí vůbec nic, jenom bídu, sociální vyloučení a pohrdání bez možnosti obživy, bez možnosti realizace, opět o to horší, čím vyšší je jejich vzdělání a předchozí úroveň. 

Samozřejmou součástí tohoto vyloučení je i naprostá degradace jejich vzdělání a předchozích zkušeností, někdy naprosto nenahraditelných. 

Nutno dodat, že i za komunistů byl systém daleko slušnější a propracovanější vůči propuštěným vězňům, často dnes slaveným jako političtí, protože jim nabízel minimálně pravidelnou práci a mzdu za ni, a to včetně ubytování - což je dnes pro mnohé nedostižným snem. 

A tak není divu, že mnohý z propuštěnců dojde rychle k závěru : V kriminálu mi bylo líp... 

Pro vysokoškolsky vzdělané odborníky je každý soudní trest trestem doživotním, protože u nás před jeho důsledky není úniku. Nutno dodat, že ta pakáž na soudech to ví - a má z toho škodolibou radost. 

Každý z propuštěnců vám řekne : Pokud mi na svobodě někdo pomohl, tak jedině známí. A i to ještě jen velmi výjimečně. Jinak - nikdo. 

A pokud máte na krku paragraf o podvodu - a máte ekonomické vzdělání, je to situace z pozice propuštěnce zcela neřešitelná a zacyklená. 

V tom kriminále jim nakonec nehrozí aspoň to, že jimi budou ostatní pohrdat, kdejaká husička na osobním oddělení, sama prakticky bezcenná, se na vás dívat přes prsty. Tam naopak budou smetánkou, pro ostatní nedostižnou. 

Napadá mě, jak se režim za komunistů vztekal, když někdo s vysokou školou utekl za hranice : "Nechali jsme ho tady za dělnické peníze vystudovat, grázla, a on si teď uteče ke kapitalistům...Ať nám ty školy zaplatí, stály miliony... "

No - a tady máme situaci přesně opačnou : Dotyčný, i se vzděláním, zůstal u nás - a stát programově jeho vzdělání a kvalifikaci nevyužívá. 

Neměl by mu ji tedy proplatit - a k almužnám, co mu dává jako sociální dávky, doplácet minimálně na úroveň platu průměrného vysokoškoláka, když mu jakékoliv uplatnění programově znemožňuje ?? 

Podívejte se, spolu s námi, jak trnitá byla dvouletá cesta propuštěného za spravedlností - a s jak hubenými výsledky se po dvou letech setkala. 

Přitom, propuštěný si dobře všiml, že na úřadech nesedí všude jenom tupci, že se najdou - byť vzácně - i docela schopní lidé, kterým po pouhém prolistování případu bylo hned jasné, jak se věci měly - ale zásadně nic nedělají, aby si sami nespálili prsty : 

 

A teď už - slíbená reportáž : 

 

 https://youtu.be/-QCXcd-AQ6s

 

K paradoxům reportáže přispělo, že právě v době jejího natáčení bylo intenzivně jednáno o novém vlastníku Slávie - a po odchodu Číňanů - se jako nový strategický partner rýsuje právě Qatar, s jehož vládnoucí rodinou je dotyčný odsouzenec natolik zadobře, že by mohl zprostředkovat i četné další investice... 

 

https://www.idnes.cz/fotbal/prvni-liga/slavia-praha-cina-financovani-prezident-milos-zeman.A191010_220711_fotbal_vp2

 

 https://www.idnes.cz/fotbal/prvni-liga/slavia-praha-cina-financovani-katar-generalni-partner-qatar-airways.A191017_155053_fotbal_vp2

 

 

Ale, je holt "přeškolen" na lakýrníka - natěrače... 

 

______________________

______________________

Komentáře  

0 # Ing. Jiří Fiala 2019-10-18 16:15
Čaputová: Zkorumpovaní soudci a prokurátoři nesmí zůstat v úřadu

irozhlas.cz/.../...
__________
Když někdo řekne A, měl by také umět říci B - a jestliže odvolá všechny zkorumpované soudce a prokurátory - takže na soudech a prokuraturách zůstane pak asi 5% osazenstva, měla by říci, kdo výkon spravedlnosti vlastně bude zajišťovat.
0 # Ing. Jiří Fiala 2019-10-18 16:16
Z ministerstva spravedlnosti odejde 24 lidí, vznikne nová protikorupční sekce

ceska-justice.cz/.../...

_______
Jedna protikorupční komise či sekce za druhou - a výsledek - veškerý žádný. Jestli to nebude tím, že ty komise tvoří ti nejzkorumpovanější darebáci, aby na ně nebylo tolik vidět.
0 # Ing. Jiří Fiala 2019-10-18 16:18
Vláda estébáckých populistů nám zanechá naprosto děsivé dědictví...

Stále na dluh. Vláda ČR zadlužila Česko o dalších 63 miliard za necelý rok

novinky.cz/.../...
_________
63 miliardy za jediný rok, navíc rok stále ještě rostoucí ekonomiky - je naprosto děsivý výsledek, jehož dopad si buranští voliči ANO zjevně neuvědomují - a domnívají se, že oni ho platit nebudou.
0 # Ing. Jiří Fiala 2019-10-18 16:20
"Český zázrak" z Eurostatu

blisty.cz/art/97406-cesky-zazrak-z-eurostatu.html
__________
Český zázrak je tak evidentním statistickým podvodem.
0 # Ing. Jiří Fiala 2019-10-18 16:22
Vitásková nedostane odškodné ve výši 170 tisíc, Růžička její žalobu zamítl

idnes.cz/.../...
0 # Kedul 2019-10-18 19:05
No tak jasny ... Vitaskova neni jourova ... par drobaku a nedostane je .. zatimco ten ansambl bral 100 000 mesicne cele roky za spatnou praci jako by se nechumelilo ...
0 # Ing. Jiří Fiala 2019-10-18 18:44
Katalancum se nelibi rozhodnuti soudu.
A bude horko!
Z
novinky.cz/.../...
0 # Kedul 2019-10-18 19:03
Ozbrojit se opevnit se vymlatit jednu fizlstanici za druhou pekne ty zmetky poucit o tom ze do lidu ktery chce svobodne zvolit vetsinove co si preje se nemlati a podobne .. pekne jim ukazat ze nasili neni takova sranda jak porad melou pokud se vubec kdy nakej fizl ostal aspon pred soud a po par dnech bude klid a nikdo lidem zakazovat svobodu a demokracii jiz nebude ...
0 # Ing. Jiří Fiala 2019-10-19 13:28
Podvod a udajny podvod:

Kauza Capi hnizdo je jasny podvod BURESE.
Pan Heverle popsal naprosto normalni jednani, ktere bylo oznaceno za podvod i kdyz dukazy svedcily o opaku!
Zatinco LUMP si koupil svobodu, tak slusny clovek musel do vezeni!
Z
0 # Ing. Jiří Fiala 2019-10-19 13:31
Stopy vedou k vlade:

Bures byl jako estebak vysilan do Maroka.
Pan Haverle dosahl lepsiho uspechu nez on, v Qataru.
V Buresove vlade ridil Zaoralek Ministerstvo zahranici a tamejsim estebakum se uspech pana Haverle nelibil. (Dnes ridi Zaoralek Kulturu).
Nekdo jiny chtel zrejme delat generalni zastoupeni Qataru pro CR, a tak musel pan Haverle na par let do chladku.
NSZ a VSZ tyto plany estebakum jen pofoukalo! U soudu to uz bylo predem dohodnute!!!
Z
0 # Ing. Jiří Fiala 2019-10-19 15:51
Gott a Zaoralek:

Oba dopadnou stejne, jen jeden si za svuj zpev zaslouzil pohreb se statnimi poctami a ten druhy bude za sve kecy - zaoran!
Z
novinky.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2019-10-21 15:45
Vážený pane inženýre,
opakovaně jsem ocenil Vaší vysokou profesionální odbornost.

Denně vedu korespondenci s mnoha desitkami lidí, kteří cestují po mnoha zemích světa a diskutujeme o mém mimořádném příběhu. Eviduji i pozdravy a nabízenou pomoc z Qataru, Libanonu, Itálie, Slovenska, Tunisu, Syrie, Egypta, Jordánska ..... v místech mého dřívějšího pracovniho působení.

Vzpomínáme na staré dobré časy.....

Život lidí se čím ddál tím vice komplikuje.

Pozdravují mne lidé i z Keni, Číny, USA, Austrálie, Saúdské Arabie, kde slyšeli můj příběh OBĚTI KRIMINÁLNÍ KORUPCE V ČR.
Nabízenou finanční pomoc odmítám, neboť se obávám, aby mi to nebylo v budoucnu vyčítáno.

Plně věřím v úspěšnost našeho spravedlivého úsilí. Děkuji. Ing. Karel Heverle CEO...
0 # Ing. Jiří Fiala 2019-10-30 18:27
Ministr zahraničí Petříček v Kataru
České firmy usilují o proniknutí na katarský trh. V přepočtu na obyvatele je Katar nejbohatší země světa. V čele obchodní delegace je ministr zahraničí Tomáš Petříček.

ceskatelevize.cz/.../...

Bez přihlášení nemůžete vkládat příspěvky.