Šedá kancelářská myš "prokazuje kvality lídra" ...

   Má to těžký, pan Kalousek...  Sám má pověst bezskrupulozního mafiána, a tak by se rád schoval za někoho, o kom si myslí, že vypadá aspoň trochu přijatelně pro veřejnost.

 A tak prý objíždí hostince a lobbuje za svého koně, Tomáše Czernína. Ten ještě do svého zvolení senátorem měl u místních lidí pověst nenápadné šedé myšky.

Nutno říci, že plným právem. Co jsem ho za ty tři roky od voleb osobně poznal, byla to vždycky bída a utrpení, a to ani ne tak co jde o  jeho oficiální projevy, ale především, pokud jde o životní postoje a stanoviska k zásadním problémům. Vyhýbání se, přeopatrnost a - zbabělost.

Dodatečně musím potvrdit, že pověst oné šedé kancelářské myšky měla naprosto reálný základ v každodenní zkušenosti.

Žádného zásadního stanoviska vůči komukoliv skutečně mocnému se od něj nikdy nedočkáte, nanejvýš tak zdvořilostního dopisu o tom, jak se to pokusil řešit - a, samozřejmě, nic nevyřešil...

Konečně, čtenáři našich stránek mohli na vlastní oči a velice dobře vidět, jak zbaběle se choval - a dodnes chová - p. Tomáš Czernin pokud jde o lidská práva v jeho vlastním volebním obvodě, ač jinak a jinde po světě jich má plnou pusu.

Nikdy se ani nepokusil je hájit proti komukoliv mocnému - přičemž proti bezmocným je hájit pochopitelně nemusí, ti je obvykle ani nemají šanci porušovat.

 

 
 
 
 
 
Na našich stránkách jsme i viděli, jaké přihlouplé akce Czernin sponzoruje - jenom proto, že tam přijede pár vesničanů na buřta - a kdo jsou jeho známí, voliči a jak se chovají na vsi : 
 
 
Přitom, pokud si vzpomenete na jeho předvolební kampaň, tak mimo jiné zdůrazňoval, že nikdy nepřipustí, aby v politice převládli populisté - sám je přitom populista největší, a to bez ohledu na všechno ostatní. 

 

Druhá možnost, pí Markéta Pekarová Adamová, vypadá, že má ještě menší šanci s touto stranou něco udělat, natož ji úspěšně vést a dovést do voleb - není ani vůdčí osobností, ani za sebou nemá Czernínův majetek a známosti.

Kalousek sám, ač pravicová stanoviska kupodivu umí formulovat velmi dobře, jeho problémem zejména bude, že se jimi sám neřídí, stranu vést nemůže, sám to cítí, i říká.

Takže takovou stranu pak asi, logicky, nečeká nic jiného - než cesta do zaslouženého politického kopru...

 

 https://www.seznamzpravy.cz/clanek/kalousek-objizdi-hospody-v-cesku-kde-bojuje-o-sve-skomirajici-dite-top-09-83141?dop-ab-variant=100&seq-no=2&source=hp&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=null

 

 

_______________

_______________

Komentáře  

0 # Ing. Jiří Fiala 2019-11-21 11:01
Snížit tresty a přestat s jejich kumulací. Žalobci přemýšlejí, jak řešit přeplněné věznice

Diskutovat by se mělo také o možnosti dekriminalizace některých druhů jednání, například u zanedbání povinné výživy. Dalším návrhem k diskuzi je pak podle NSZ legislativní změna, která by zabránila kumulaci několika trestů po sobě.

novinky.cz/.../...
_____________
Jeden nápad by tu tradičně byl : Propustit všechny nevinně a nespravedlivě odsouzené.
Je jich tam nejmíň třetina.
0 # Kedul 2019-11-21 11:55
A jak orevanc i propustit vsechny fizly prokuratory a soudce kteri je tam poslali a kteri takto "pracuji"

Bude jich rozhodne nadpolovicni vetsina....

To bude prekvapeni ze s mene personalem najednou ubylo celkove pripadu odvolani a dovolani a ustavnich stiznosti a muze se soudit rychle a podle zakona ...a ze skutecna kriminalita pritom nestoupnula ani o promile ... uplnej zazrak ...

Jo kdyz pekarovi reknete at neco upece jedno kolik toho bude v jake kvalite vsechno se nejak uda cim vic tim lip a on dostane zaplaceno za kazdej kus jedno co to bude nikdo to nebude zpochybnovat ani zkoumat ani vracet jestli potrebuje vic personalu dodame naklady se hradi automaticky v kajekoliv vysi bez oduvodneni jejich potreby... rohliky ani chleba nebo jine kvalitni pozivatelne pecivo od takoveho pekare fakt necekejte...

Bez přihlášení nemůžete vkládat příspěvky.