Nejen roušky... ale i čas

Resp. zrušení jeho střídání, jsou výmluvným obrázkem "schopností" této vlády. A nejen jí. 

Všichni ví, že střídání času je naprostý nesmysl, dokonce výrazně škodlivý nesmysl, který nejen že dávno nepřináší původně zamýšlené (a snad tehdy, za hlubokého socialismu i přinášené) úspory, ale vysloveně škodí. 

Škodí zdraví lidí, a to masově a ještě s sebou přináší náklady na jeho změnu každého půl roku. Někdo přece musí ty hodiny přetočit, vlaky zastavit (tedy, pokud ještě jezdily), apod. 

Existence letního času v současnosti je tedy totéž, jakoby vláda nařídila, že každých deset metrů nebudou lidé chodit po obou nohách, ale budou povinně skákat po jedné noze, napřed po levé, pak po pravé - a kdo ne, dostane pokutu. 

Kdo nebude nosit roušku v lese, kde nikdo nechodí a žádné trasy tam nevedou - dostane pokutu. 

Prostě naprosto nesmyslná šikana obyvatel ze strany vládnoucích pitomců, kteří nejen že nebyli schopni vybavit zemi pro krizovou situaci základními prostředky ochrany (což zjevně bylo nad jejich organizační síly), ale nejsou schopni ani takové banality, jako říct : Rušíme letní čas !! 

Teď, navíc, by se kvůli tomu ani nemusel scházet parlament, máme přece výjimečný (pardon, nouzový) stav, takže lze o všem, i omezení těch nejzákladnějších práv, rozhodovat od stolu šmahem pera - tak proč ne o čase ?? 

Prostě by Babiš, namísto toho svého ubohého skřehotání o tom, jak všechno zvládá, řekl : Když nic, tak zvládáme aspoň zrušit letní čas jako zjevný nesmysl. Prostě se ruší, hodinky si nikdo nepřetáčejte - a je to. 

Navíc, když ani nejezdí v noci žádné vlaky, situace k tomu přímo vyzývá. 

Ne, není schopen udělat ani takovou banalitu. Abychom věděli, že vláda zvládá péči o své občany alespoň tam, kde to od ní prakticky nic nevyžaduje. Jenom jediné sdělení. Zdůrazňuji : O to mnohem jednodušší, že prakticky všechno stojí, nikdo nikam nejezdí - takže by si toho mnozí ani nevšimli. 

NE !! Skákalo se po jedné noze taková léta - tak se bude skákat i nadále. 

Vláda je přece "hrozně zaměstnaná". Rouškami. 

Výsledky vidíme denně na vlastní oči. Nejrizikovější skupina, o které vláda tvrdila, že ji ochrání přednostně, totiž důchodci v domovech - padají napřed do nákazy, následně rovnou do rakví - jak mouchy po postřiku biolitem. 

V souvislosti se změnou času mě napadá ještě jedna věc : Jak nekonečná a neskutečná je lidská blbost. Opravdu - bezmezně, a pořád dokola. 

Co všechno vyplavalo po vítězném Listopadu na povrch o StB a jejích zvěrstvech, kolik kilometrů filmů o tom bylo natočeno - jako když plácnete pádlem do vody :  Ne, dav si zvolí estébáka premiérem. Jenom proto, že jim zaplatí vlaky a autobusy, samozřejmě že ne ze svého. Ze svého totiž neplatí zásadně nic. A navěší bulíky na nos - o tom, jak to tady dá zase dohromady. 

Jemu podobní to tady dávali dohromady celých 40 let, důsledky jsme ani po dalších 30-ti letech ani zdaleka nepřekonali. Jsou v nás ve všech, v někom víc, v někom míň - ale o jejich překonání se naprostá většina ani nesnaží, ani nezajímá. A taky si o něm může nechat jedině zdát. 

A s časem je to totéž. 

Když ten letní zavedli, co lidí na něj nadávalo, že je to komunistický výmysl. 

A najednou - budou psát petice za to, ať se ten letní zachová... Majíce na mysli jenom delší letní večery, v přírodě samozřejmě příjemné (u televize už míň, protože kvůli světlu zvenčí stejně musíte zatemňovat). 

Přitom, zrovna v přírodě si můžete pojem čas docela odpustit - a prostě se na hodinky nedívat. Ty jsou lidským vynálezem. 

Mnohokrát jsem slyšel různé "argumenty" o tom, jak se "organismus přizpůsobí", jak si zvykneme - holt budeme o hodinu dřív vstávat, tak si zase o hodinu dřív lehneme - a je to. 

Není to. Protože denní rytmus je dán právě denním světlem a to vnímáme i podvědomě - a prostě neusneme. 

Jednou jsem slyšel jednoho "chytráka", jak tvrdil, že co se tady hádáme o hodinku, on se právě vrátil z Ameriky, a když tam přiletěl, tak se musel přizpůsobit o celých 6 hodin !! 

Asi si ani neuvědomil, jakou hloupost to vykládá a jak se zesměšňuje. 

Vzpomněl jsem si na něj totiž hned, když jsem loni na podzim přiletěl do Arménie, kde mají čas o 3 hodiny napřed - ale normální. Tedy - astronomický, odpovídající pohybu slunce po obloze. 

Tomu se totiž přizpůsobit - je naše přirozenost, stejně jako všech ostatních živočichů. A nečiní nám to obvykle delší či vážnější problémy. 

Ano, to tady se stačí jednou vyspat, posunout si hodinky - a jsme  zase zcela "in" - tedy přizpůsobení novým, tam přirozeným, poměrům. 

Jenže posunutím času oproti tomu astronomickému - to je postavení přirozenosti na hlavu. Na to si prostě nezvyknete, protože na to nejste přírodou vybaveni. 

Když to přeženu, je to totéž, jakoby někdo chtěl, abyste začali dýchat žábrami. To přece taky jde - aspoň rybám ! A jak hladce !! Tak proč ne lidem ? 

Když si představíte letní čas v zimě, kdy i tak je do osmi tma a další dobře hodinu - aspoň mně - to trvá, než se dostanu jakš takš do "provozní teploty" - pak za letního času by to znamenalo, že nejen že by děti chodily do školy minimálně 2 měsíce potmě, ale taky - že by tam prakticky celé dopoledne prospaly, a probudily se s vnímáním až k obědu. 

Ale ne, nějaká husa z banky bude organizovat petice, že jí letní čas líp vyhovuje...

Zavřel bych ji do ZOO, do samostatné klece, s výběhem,   jako zvláštní druh zvířete, ať se na ni chodí ostatní lidi dívat - a tam ať si posunuje hodinky, jak se jí jenom zlíbí. 

Chápu, že v bance, pod umělým světlem, je vcelku i jedno, jaký čas je venku - ale taky podle toho ti lidé potom vypadají. 

A pak prožívají otravu kyslíkem, kdykoliv se dostanou do přírody... 

A abych se ještě vrátil k EU, jakožto orgánu, na který se tuzemští pitomci odvolávají jako na autoritu, kvůli které dosud nezrušili střídání času. 

To, tedy EU, zdá se, funguje výhradně, jenom pokud jde o prachy, jinak vůbec. V ničem, nikdy a nijak. 

Ptám se : jak pomohli Řecku, když jim Turci poslali na hranice běžence z celé Asie - a málem mu hrozili válkou ? Nijak. 

Jak pomohli Itálii, když se tam hrnuly tisíce migrantů z Afriky ? Nijak. Dokud si Italové sami nezvolili stranu, která tomu udělala ráznou přítrž, nic se nedělo - jenom žvanilo. A uvolňovaly se fondy - z našich daní - na "zvládnutí krize" - tedy na to, aby Italům (a potom Řekům) doslova zalepili hubu. Ale - nevyřešili problém. 

A mohl bych se ptát samozřejmě dál. 

Třeba - a hlavně - na to, co udělala EU proti Slovensku, když se ukázalo, že tamní justici totálně ovládla místní, ale i zahraniční, mafie ?? Že mafián Kočner prakticky diktuje ministerstvu spravedlnosti, co má dělat - a soudcům, jaké rozsudky mají vydávat - a policajtům, co, jak a koho mají vyšetřovat ? A denně o tom navíc dostává zprávy ? 

Co udělala EU proti České republice při zjištění, že z rozsudků ESLP si místní soudci nadělali trhací kalendář namísto toaletního papíru ? NO - jako obvykle : Nic. 

Zato když Poláci chtěli odstavit bývalé bolševiky z postů v justici, tak se najednou mohla celá EU zbláznit. Přitom z Polska žádné signály o tom, že by se tamní justice propadla na českou nebo slovenskou úroveň, nepřicházely. 

Jenom slepý by si nevšimnul, že pokud jde o současně nejakutnější otázku a krizi, tedy koronavir, EU nedělá nic. Nic neorganizuje, nic nedistribuje, nic nesjednocuje - prostě, organizace do slunečných časů. A přijde-li krize, postarejte se každý, jak umíte. 

Může se někdo divit, že pořádkumilovní Angličané jasně řekli : Good bye !! 

Ale aby nevzniknul klamný dojem, že EU jenom kritizuji a odsuzuji : Není to pravda. Osobně mám za to, že tahle situace štve obyčejné Němce, Francouze, Italy či Španěly úplně stejně jako nás. 

Není vadná myšlenka evropské integrace, je vadné její provedení - a především současné personální obsazení. 

A kde jinde to lépe vidět, než na takové banalitě, jakou je zrušení střídání času ?? Kde ani zastavení celé ekonomiky nepřipadá těmto nýmandům dostatečně dobrou příležitostí k tomu, aby zrušilli aspoň skákání po hlavách. 

Asi proto, že sami jsou zalezlí někde v krytech svých domovů, či spíše letních sídel, nejlépe na izolovaných ostrovech (v Karibiku nebo ve Středomoří) - a odtamtud nám dávají "rady do života". 

Myslíte, že tohle zrovna nejnutnějí potřebujeme ?? 

https://www.novinky.cz/veda-skoly/clanek/zachranme-zimni-cas-vyzyvaji-astronomove-40318374#seq_no=2&dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.web.nexttoart&dop_req_id=66oi2IkEfw2-202003291424&source=article-detail

__________________

__________________

 

 

_________________

_________________

 

http://www.k213.cz/JOOMLA/2889-zruseni-letniho-casu

__________________

__________________

Komentáře  

0 # Ing. Jiří Fiala 2020-03-29 17:24
Čínský režim mohl porazit virus v zárodku. Raději ho tajil, šikanoval lékaře a dnes na něm vydělává
Vědecká studie ukázala, že pokud by čínský režim zakročil o několik týdnů dříve, mohl koronavirus porazit už v samotném zárodku. Místo toho ...

Matteo Salvini
0 # Ing. Jiří Fiala 2020-03-29 18:30
Roušky :

Komedianti, slibují už 8 dnů, že bude pošta doručovat do schránek. Krom letáků tam nic nenacházím! V lékárně nejsou. Kdepak se ty mršky roušky zasekly? O.
0 # Ing. Jiří Fiala 2020-03-29 18:31
0 # Ing. Jiří Fiala 2020-03-29 19:05
Miliardář Dospiva opsal cizí práci a získal titul JUDr., tvrdí slovenský deník

novinky.cz/.../...
________________
Nevím, k čemu mu ten titul je, když už miliardy má...
Obvykle to dělají naopak : Napřed JUDr., pak ty miliardy. Aby se k nim vůbec dostal...
0 # Ing. Jiří Fiala 2020-03-29 20:28
Mrázek - ústředna :

francouzský šlechtický titul "de" a pan Bílek
www.youtube.com/watch?v=7qwBsgyAIG0
0 # Ing. Jiří Fiala 2020-03-29 20:31
Přišel mi dopis s názvem i Tobě.
Já bych tomu dal název život není to co chceme, ale to co máme.
Díky tomu, jaký společenský odpad nám tu vládne.
Jsem rád jak jsem stár,
jen mi kazí radost,
především lidská blbost,
a ten současný problém,
jménem koronavirus.
A taky zdejší společenský řád,
kdy zemi řídí estébák.
Hospody zavřeny,
pivo neteče z píp,
nevěřte ANO, že bude líp!
J.K.
0 # Ing. Jiří Fiala 2020-03-30 06:58
Baxa: Když všichni půjdou pro odškodnění k soudu, justice se zhroutí

zpravy.aktualne.cz/.../...
_____________
Nic jiného bychom si ani nemohli přát !! Aspoň by se jí i estébácká vláda byla nucena zabývat !!
0 # Ing. Jiří Fiala 2020-03-30 07:00
Divná to země,
divný mrav.
Vláda hnutí ANO, volů a krav.
Nikde dovolání tu není.
Připadáš si jako blbec,
podáš trestní oznámení
vše zameteno jest pod koberec.
Vytočíš linku 158,
dostane se ti odpovědi ve smyslu,
polib prdel kosům.
Když zavolá na tuto linku ze závisti bývalý domovní důvěrník,
že jsi veřejně v zájmu svého zdraví bez roušky na hubu na slunce vystrčil prdel,
je uvedena do pohybu raz dva tři celá represivní složka,
by, že to nesmíš dělat, jsi věděl. J.K.
0 # Ing. Jiří Fiala 2020-03-30 07:06
Virus ví, na koho jít...
_______

„Testován jsem byl pro podezření na přítomnost koronaviru ve svém okolí. Všichni, s nimiž jsem podstoupil testy, měli negativní výsledek včetně jediného člověka, od kterého bych to mohl přímo dostat. Já jsem byl testován pozitivně. To bylo ve středu 12. března. Od té doby jsem v izolaci,” uvedl Křetínský, který je většinovým vlastníkem Energetického a průmyslového holdingu (EPH). Jako investor se angažuje i v médiích, průmyslu či velkoobchodě. Je mimo jiné spolumajitelem vydavatele deníku E15, společnosti Czech News Center. Křetínský je i předsedou představenstva fotbalové Sparty.

novinky.cz/.../...
___________
Zjevně bez následků to nezůstalo, když si plete středu se čtvrtkem...
_______
0 # Ing. Jiří Fiala 2020-03-30 11:32
Bureš má problém : Pochcípou mu slepice ...

seznamzpravy.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2020-03-30 17:38
Křetínský : Miliardář, co je mu 44 let... Je třeba k tomu ještě něco dodávat ?
Jo. Jeho známosti : Tkáč, Kellner. A to, že to byl on, kdo dával krokodýlí kabelky kantýnské Nagyové.

seznamzpravy.cz/.../...

Je smutné, že si analýzu našich mafiánů musíme přečíst až ve francouzské knížce... (Zatímco tady o nic nikdo nic neví).
Tedy - vyjma toho, že každému musí být na první pohled jasné, že ve 44 letech žádným legitimně narostlým miliardářem nemůže být (to snad jedině v Microsoftu, ale on nic takového nevymyslel...) A že taky nic jiného než mafián není. Stejně, jako ti druzí dva.

seznamzpravy.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2020-04-01 19:56
"Ministr vnitra Jan Hamáček neměl na středeční videokonferenci Ústředního krizového štábu nasazenou roušku. Nebudu se vymlouvat, byla to chyba, pravidla platí pro každého. Odeslal jsem 10 000 korun jako dar FN Motol,” napsal Hamáček na Twitteru a fotografii zveřejnil.

novinky.cz/.../...

Takže vážení justiční mafiáni, nebudu se vymlouvat, klidně se teda přiznám i když jsem to nespáchal to vaše výtržnictví po 3 letech změněné zbaběle na údajné poškození cizích práv což je mimochodem úplně jiný skutek nemající s tím původním obviněním nic společného... nicméně .... za tu dobu jsem nemoh nikam jít do práce přišel jsem o zdraví během onoho domácího vězení, kdy jsem sepisoval marně milióny podání ale čert to vem ... přišel jsem o zdraví o svobodu o čest o dobrou pověst a 4 roky života, maximální trest jsem si již "odseděl" jelikož mi hrozilo maximálně 2 roky tak mi pošlete za ty 2 roky navíc doplatek za ušlou mzdu vysokoškoláka technického směru .. řekněme ať nežeru jen 3 mega shruba byla konjunktura zrovna teoreticky se dalo vydělat mnohem víc ale budu skromnej... a bude to tedy vyrovnáno a do smrti dobrý ne.. jo a to řízení se samozřejmě okamžitě tímto zastavuje jasný a všechno to kolem následující (vono jednoduchej údajně přečin se stejně nesmí soudit víc jak 3 roky ale to taky necháme bejt že...)... kaju se a takový ty pindy k tomu třeba si napište to je fuk .. když může hamáček tak přece takhle může každej to dělat ne? žádné řízení žádné výslechy žádná buzerace žádné soudy nic prostě někam pošlu prachy kam uznám sám za vhodné když něco provedu ještě to takhle hloupě zveřejním a tím to hasne ..... šašci a totalitní dyletanti se prostě nezapřou nikdy ... jo a až někdy pojedu rychle někde kde se nemá, třeba místo 50 celých 51 metr za cedulí ... tak pošlu třeba nějakýmu domovu důchodců 1000 a nic nikdo neřešte jasný ... a každej ať tak dělá to se přece může a je to přece úplně normální ... aneb když dochází toaletní papír protože virus tak se hodí ústava článek o rovnosti před zákonem vždy každému papalášovi ... doufám že to poslal vydesifikovanýma stovkama ať si z nich můžou udělat aspoň papírové roušky když i doktorům osobní nákup roušek vláda zakázala prej ... nebo to mají doktoři vzít a říct hele tatínek vám umře nakazil se tady po operaci tím virem páč nebyl materiál od vlády jak slibovala tak tady apoň litr jako náhrada děcka co dobrý ne hlavně nezažít nudu...
PS: normální slušný politik demokratického státu udělat takovou botu okamžitě bez řečí resignuje a nenechá si za pro něj ubohých 10 litrů pr úplatku jakože chudáček přišl o prachy dál vyplácet statisíce ze státního rozpočtu každý měsíc....není nad apríla .. tohle prostě žádnej komik nevymyslí co předvádí ta sebranka....
LS

Bez přihlášení nemůžete vkládat příspěvky.